Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 20. května 2020 13:13

dzizisketa jj netlaci na povyseni, protoze prece sef je obcss pusti driv.pro deti do skolky, pracujou naloz za plny uvazek i kdyz delaji jen polovicni...atd atd. Je to smutny no.(disclaimer:ne vsechny, ale hodne z nich ano)

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 20. května 2020 13:16

711990

Je děsivé, že u nás rozhodnutí mít děti fatálně ovlivní pracovní život téměř vždy jen ženy. A poté i výši důchodu. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 20. května 2020 13:22

711990 dzizisketa souhlas.

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 20. května 2020 13:25

711990 dzizisketa souhlas.

​Tohle je vtipný. Vždyť ty ženy drží kolikrát v šachu právě tím zjišťováním, jak mají ošéfované hlídání, a vyhrožováním, že jestli bude další OČR, když už letos jedna byla, tak... Připadá mi, že si lehce protiřečíš.

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 20. května 2020 13:27

dzizisketa ale to není problém zaměstnavatelů, ale obvyklého rodinného uspořádání. U nás doma dělala kariéru po dětech já a žádný negativní vliv nepozorují. Zas nám chlapa, co mi dost kryje záda. 

Měla jsem kolegu, který měl manželku manazerku a on měl ten flek s HO 2x tydne. Jinak to byl vyborny konzultant, úplná špička z těch, co jsem kdy potkala. Takže je to spíš o domluvě v těch rodinných vztazích, než že by to měli řešit zaměstnavatele. Jak jako?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 20. května 2020 13:28

Pinot Noir ne, to ty se neustale vymezujes proti necemu, co jsem vubec nenapsala.

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 20. května 2020 13:32

tv no já bych nic netajila, ale zas se nedivím že se zajímá, tak pokud bys měla pořád nemocný děti a byla imrvere na očr, tak tě asi potřebovat nemůže? 

​A třeba tohle je co?

Online Tak Betty
Avatar
5010 příspěvků moje polička 20. května 2020 13:33
Reakce na Pinot Noir:

No, z uvedeného se mi potvrzuje to, co si dlouhodobě myslím: k ženám chovají největší despekt zase jen ženy.

​žena ženě vlkem.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 20. května 2020 13:37

Pinot Noir nerozumim na co se ptas, ty bys takovou pracovnici chtela v tymu jo?

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 20. května 2020 13:44

viktorka_od splavu proč předjímáš, že je "taková pracovnice"? Tohle nikam nevede. V tobě je to tak zakořeněný, že ti to ani nepřijde blbý.

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 20. května 2020 13:50

Já souhlasím s tím, co se snaží říct Pinot Noir . Ano, u ženy je v naší společnosti větší pravdepodobnost, že péče o děti je hlavně na ní, takže musí řešit nemocný děti, školky atd. A jako zaměstnavatele by mě to asi komplikovalo organizaci práce a možná štvalo, protože udernik bez omezení je pro mě výhodnější... Ale prostě je potřeba s tím přestat, jinak se z toho ty (my) ženský nikdy nevymotaj.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 20. května 2020 13:51

Pinot Noir ja nic nepredjimam. to je jak u blbych na dvorku fakt:-)

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 20. května 2020 13:54
Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 20. května 2020 13:56

Ava ale začít se musí v rodině. 

Každý jeden zaměstnanec může mít nějaké omezení, takže zaměstnavatel to do jisté míry nějak kompenzovat může.

Tlak na zaměstnavatele by měl být na flexibilní pracovní době, HO, zkrácené úvazky a pod. To si umím představit. 

Ale neumím si představit jak tlačit na to, aby povýšil ženu místo chlapa, pokud on nechce. Teď mi nenastoupil člověk, protože má zlé zkušenosti se ženou jako šéfem. No a neudelam nic.  

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 20. května 2020 13:59
Reakce na continuity:

Takže je to spíš o domluvě v těch rodinných vztazích, než že by to měli řešit zaměstnavatele. Jak jako?

​Třeba by mohli začít tím, že se stejně blbě budou ptát i dětnejch chlapů!

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 20. května 2020 14:10

ale spoustu zen ani nenapadne po muzi chtit, aby si vzal OCR i on. Ja bych navrhovala, aby si vzdycky musel vzit cast i ten druhy

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 20. května 2020 14:12

Ale na druhou stranu, spousta zen ma/mela HO, protoze byly zavrene skoly. A to je ok? Predpokladam, ze pokud to bylo mozne, vetsinou to byly zeny.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 20. května 2020 14:20

Candance bingo:-) povinnost by se mi moc nelibila teda, ale ze je to starost obou rodicu by melo byt samozrejmy

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 20. května 2020 14:24

Candance u nas mely casto zeny HO a muzi OCR:-)

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 20. května 2020 14:25

continuity Mate pravdu, proste oba karieru na 100% s detmi delat nemuzou. Jeden se vzdy trochu upozadi. U nas to tak je/bude a beru to sportovne. Manzel je objektivne ve svem oboru uspesnejsi, bere vic a dite jsem chtela spis ja, tak je to takhle fer. Asi tim, ze ale pracuju ve zdravotnictvi, tak jsem se nikdy nesetkala se sebemensi diskriminaci ze strany zamestnavatele u zen, nemuzu tak posoudit situaci v komercni sfere. U nas teda neplati, ze v 15.30 padla vzdy. Nekdy proste tu matku nikdo nevystrida (nemuze), takze deti zustanou v te skolce dele, holt ten uspany pacient na sale je v tu chvili proste priorita. Ale v drtive vetsine pripadu jsou zeny matky zvyhodneny - automaticky neslouzi vanoce, muzou si vybrat dovolenou behem jarnich prazdnin ci se nikdo nepodivuje, ze neslouzi vikendy.