Oblíbené jídlo, aneb - co jíte nejčastěji nebo nejraději.?

11. srpna 2014 19:38
Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 11. srpna 2014 19:38

...no, tak já mám už pár měsíců úchylku - musím mít několikrát do týdne -  na olivy(nejlépe černé), sušená rajčata v oleji(u nás v potravinách mají dobrá, někde, co prodávají jsou příliš slaná), mozzarellu, čerstvá rajčata, balkánský sýr,

a pár dní nazpět pivko v těch vedrech.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 11. srpna 2014 20:56
Reakce na Miru:

Tak to pivo bych nemusela, ale vše ostatní plnými hrstmi. Samé lahůdky dle mého gusta.

Jinak ujíždím na kombinaci sýry - hroznové víno, prosciutto - meloun cantaloupe.

Offline Tassia
Avatar
447 příspěvků moje polička 11. srpna 2014 21:34

Tieto talianske delikatesy môžem každý večer, ale ja tiež radšej k nim vínko. Hrozno, syry, paradajky, prosciutto, olivy, opečená bagetka s cesnakom.... No začínam byť hladná, stačí, je neskoro. 

Offline horse_66
Avatar
155 příspěvků moje polička 11. srpna 2014 22:16

Pro mě velká mňamka:  buď tatarák z lososa a nebo losos velmi krátce upravený nad párou. S trochou koření. Uááá.

Offline Alena
Avatar
57 příspěvků moje polička 11. srpna 2014 22:27

Téměř v 50ti jsem objevila kouzlo ovocných piv a teď na nich silnê ulítávám. Jinak jsem labužník a jedlík, takže kromě hrachové kaše si pochutnám snad na všem :-)

Offline Bobo
Avatar
25 příspěvků moje polička 12. srpna 2014 02:34

Miluju zeleninu  zapékanou se sýrem, grilovanou politou olivovým olejem s bagetou nasáklou šťávou z toho všeho, olivy, kapary, ryby a ostatní mořskou havěť, těstoviny  100x jinak, občas nějaká ta flákota, kuře . Často dělám tapenády z oliv nebo z lilku a ve větším množství. Krásně vydrží v lednici a na rozpečeným pečivu je to rychlá ňamka.

A nejčastěji jsem v poslední době vařila polívku z červený řepy a rajčat, která je u nás doma léta oblíbená a až letos jsme přišli na to, že  je výborná i studená,  jako gaspacho. Vlastně na to  přišel můj muž, když byl línej si jí ohřát :-).

Offline moajli
Avatar
68 příspěvků moje polička 12. srpna 2014 07:39
Reakce na Miru:

Miru, ta sušená rajčata jen tak? Já se s nima stále nějak nemohu popasovat, snažím se je přidávat do těstovin, ke kuřecímu masu ale dát je na mísu k sýrům mne nenapadlo. Prý nejlepší jsou Efko

A moje, sice určitě ne nejčastější ale zato nejoblíbenější jídlo, je tatarák

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 12. srpna 2014 16:29

Sušená rajčata, jemně nasekaná, se dají použít i k naložení sýrů. Taky je miluju, jakkoliv (sýry i rajčata). A kila mozarelly a zeleniny a olivový a dýňový olej.

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 12. srpna 2014 17:56
Reakce na moajli:

Jo, sušený rajčata - jen tak! Kupuju si je na váhu i ve sklenicích... a nepřestanu, dokud mi to někdo nevyrve z ruky. Někdy nemám ani co dát do špaget a leju tam jen ten zbylej olej :-))

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 12. srpna 2014 18:07
Reakce na barbucha:

...jo jo, ten olej také občas na něco využiju - je ochucený, dobrý.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 12. srpna 2014 18:09
Reakce na moajli:

...buď Ti chutnají nebo ne. Žádné násilí přece.

Já je miluju, no.

Takže je pěkně tahám z té skleničky, olej mi kape všude kolem(i když se snažím nekapat), a na střídačku přikusuju mozzarellu, olivy, kapii nebo rajče čerstvé a balkaňák...

Jo, tuhle jsem si je dala do těstovin se špenátem...

Offline holka hnědooká
Avatar
617 příspěvků moje polička 12. srpna 2014 18:10
Reakce na moajli:

Tatarák miluju!

A čokoládu :-)

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 12. srpna 2014 18:39

...tak já tatarák v životě nejedla a nejspíš jíst nebudu.

Prostě syrový maso do h**y nedám...

Jo, čokoládu musím.

Mmch, dnešní oběd(není čas ve práci):

Hroznové víno, banán, mandle v čokoládě 100g, hořká čokoláda.

Offline holka hnědooká
Avatar
617 příspěvků moje polička 12. srpna 2014 18:41
Reakce na Miru:

Moje dnešní večeře vypadala podobně, hroznové víno a tabulka čokolády :-)

(syn není doma a mně se dnes nechtělo vařit)

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 12. srpna 2014 18:42

...taky si jen pro sebe nevařím. A kč na vůně se vždycky hodí...

A teď si dávám pivko...

Offline Bridgett
Avatar
9 příspěvků moje polička 12. srpna 2014 19:04

Koukám samé milovnice italských specialit! Hlásím se do klubu :-D Velice často a ráda doma vařím ,,po italsku". Letošní dovolená v Itálii pro mně bylo něco neskutečného! Všude těch vůní - teď myslím z jídla :-D

Offline Darby
Avatar
4 příspěvků moje polička 13. srpna 2014 12:55

V neděli jsem zahájila dýňovou sezonu, tak dám do placu recept na pečenou dýni: Plech potřu olivovým olejem, přihodím na kostičky rozkrájenou dýni Hokaido. Když už je dýně skoro měkká, přidám nastrouhanou nivu a vlašské ořechy. (olizující se smajlík)

dusty
Avatar
14. srpna 2014 10:44

Som a ešte budem doma pár dní sama, takže keď si nevyrazíme do reštaurácie, nejem nič iné len chlieb s maslom, paradajky a papriku, uhorky, plus slivky, nektarinky, maliny a černice - stačí ísť do záhrady. A už máme aj hrozno.

 Sporák ani mikrovlnku som nezapla, ani nepamätám. Len odšťavovač - paradajky, uhorky, paprika, trošku osoliť.

Paradajky s maslovým chlebom by som mohla jesť neustále. Ale dnes si dám ten reklamný šalát capresse - už som si kúpila mozarellu.

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 11:05

Vážené obří olivy, olivový olej, uherák, sýry. Všechny.

Thajskou jasmínovou rýži a vše extra pálivé.

Nachos a fazole.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 13:33

Miluju alsaský koláč! Zkusila jsem ho jednou upéct podle Polreicha a od té doby doma jinou pizzu nejíme. Ta zakysaná smetama ale musí být hodně tučná, to je základ celý chuti! "Dvanáctka" se zdrcne a uschne a je to o ničom.