Čo vás dnes rozosmialo?

11. srpna 2014 15:54
Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 07:50

Mirka Já ti nevím, ale mládež v mém okolí fakt paří a pije míň, než my. Mám dvě dospělé neteře, polovičního syna a dva synovce, všichni mají nebo brzy budou mít 18. Ti kluci jsou možná trochu pařiči, ale moc nepijí, drogy (i lehké) je minuly určitě, možná za jednoho nedám ruku do ohně. To se s dospíváním v devadesátkách vůbec nedá srovnat! 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 08:05

Garfie Dcera teď přijela z tábora a říkala, že tam snad jeli jen proto, aby pili. Věk 14-19, od známého vím, že problémy s alkoholem jsou tam každoročně. Je to hudební tábor, takže to nejsou děti z výrazně sociálně slabých rodin. Totéž spolužáci z gymplu. Soused pořádá párty snad obden, vidím na ně z okna. Ty největší akce se konají jinde. Za traktor na vozík naloží sud, generátor a všechno, co potřebují a odjedou někam plašit srny. Vrací se druhý den kolem poledne.

Možná by šly dohledat nějaké články, jestli se pije víc nebo méně.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 08:20

Našla jsem odborný článek (Pediatrie pro praxi), ale je z roku 2009 -, v roce 2003 jsme měli 4. místo v Evropě, 13 litrů čistého alkoholu na hlavu u mladistvých nad 16 let.

Podle Lidovek spotřeba od devadesátek stoupala a zas klesala, takže dneska je na úrovni poloviny devadesátek. Prý je to proto, že děcka tráví volný čas u kompu, méně se fyzicky sdružují a proto méně pijí.

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 08:26

Mirka Já právě myslela, že ten způsob trávení volného času se hodně změnil a mládež to už tak netáhne ven. 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 08:48

Garfie Zřejmě ano. Taky moje mládí a Tvoje mládí bylo v jiné době, třeba to bylo v mezidobí ještě horší, to jsem asi neměla žádný "vzorek" ke sledování. Za nás se nejvíc pilo na zábavách, což bylo často pátek i sobota, sedět v hospodě s partou a pít, to znám spíš z VŠ a pak víkendové a prázdninové chaty. Spolužačka se opila do bezvládného stavu v cca 16? Alkohol na školních výletech, na chmelu, útěky přes rybník do hospody na VŠ soustředění (nebylo kde koupit láhev), atd.

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 08:52

Mirka ale tohle co popisuješ jsme dělali taky, a to mám Kristova leta:D mě naši hodně drželi na krátké uzdě, tak pak jsem byla jak utržena z řetězu...

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 08:56

rasaNori Nojo, to asi většina adolescentů. Jen za nás se nesedělo u PC.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46135 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 09:00

Mirka moje deti stihaly oboji a rekla bych tak nejak normalne, zato ty fakt jen sedici u compu kdyz se nahodne prichomytly k alkoholu tak to skoncilo skoro otravou. to si myslim ze je fakt lepsi ta abstinence

Offline 711990
Avatar
17173 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 09:22

Mirka dneska je rozhodne spotreba alkoholu nizsi u mladeze, ale zase mam zkusenost, ze jsou castejsi ruzny leky na predpis, houbicky a tak

Online Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 09:33

Garfie Já nevím. Naši kluci jsou venku pořád. U počítače moc ne. Je to taková parta ze sídliště a starší třeba každý den chodí domů nad ránem. Je fakt, že mi není moc jasné, co dělají, ale řikal, že v té partě, asi 15 lidí, pije jeden. Přitom to zas je takové spojení umělců, učňů a stredoškoláků, kde jsem z toho měla strach. 

My moc nejsme doma a co vím, od sousedů, tak párty u nás nejsou. To když vytáhli paty naši, tak párty vždycky byla.

A k tématu. Dneska u snídaně jsme se bavili, co je to kýč a cestou z jídelny jsme potkali paní, která byla dost zmalovaná, blond vlasy viditelně navázané na tmavší a postrojená přesně k tématu. Jsem mu to chtěla řict, ale spolkla jsem to. Vyšli jsme ven a syn řiká, že už to chápe, že ta paní byla kýčovitá.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 22:01

Moje sefka taky nakupuje v Cos a vzdycky si navzajem chvalime saty.

Dneska mela tyhle.....

https://www.cos.com/de_de/women/womenswear/dresses/product.relaxed-linen-shirt-dress-purple.1055373002.html

ja o nich taky uvazovala k novym pantoflim,ted uz tedy asi ne,nastesti nemaji moje cislo.

Offline Kokoska
Avatar
28395 příspěvků moje polička 26. srpna 2022 08:15

Zarinya ty se mi libi strasne moc, ale ja mam nejaky blok vuci lnu.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 26. srpna 2022 09:06

Kokoska jo nedivim se.Mam jedny lneny nebo se lnem kalhoty z cos a rekla jsem si,ze uz nikdy.To jen barva mi zastinila mysl.

Ale na to,ze uz pul dne sedela v kancelari kdyz jsem prisla tak nebyla sezvejkana.

Offline Lamicka
Avatar
13376 příspěvků moje polička 26. srpna 2022 09:15

Zarinya ty se mi moc libily, ale i v nejmensi velikosti byly obri a pak jsem v nich potkala slecnu, asi stejne vysokou jako ja, vubec ji neslusely, takovy divnopytel. Chce to vysokou postavu. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 26. srpna 2022 09:22

Lamicka jo,myslim si to taky,ze i xs bylo obri,protoze rikala,ze ma esko a je silnejsi nez ja.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 29. srpna 2022 22:26

kocoureksuggy já se v tom vidím taky. A prababička též ještě dlouho nebudu. A vnoučatům bych měla co vyprávět. Jen nevím, jestli budu chtít :)

Online Karja
Avatar
36000 příspěvků moje polička 29. srpna 2022 23:40

Torrah Zrovna dneska jsem si ve sprše říkala, jak budeme holky poučovat o důležitých věcech dospívání abychom nebyli trapný. Jak jim třeba řeknu, no taky jsem měla už kluka ve vašem veku, vašeho trenéra volejbalu!:-D Tady jak se každej zná, můžou mít ty příběhy hned jinej potenciál! Ale sazim na to, že nebudou chtít nic slyšet ty děti:-D 

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 30. srpna 2022 17:55

Karja no nevím, občas nějaké dotazy padají, zatím teda na běžné úrovni, ale já mám vnoučata ještě poměrně malá, uvidíme, jestli budou stát o nějaké vyprávěnky, až budou starší... Já sama o to nestála a teď mě to mrzí, o babičce nevím skoro nic, jen tak rámcově.

Offline jerry
Avatar
9058 příspěvků moje polička 30. srpna 2022 19:52

Karja 

Tak hlavně aby ti neřekly, že už kluka mají...svého trenéra volejbalu

Online Karja
Avatar
36000 příspěvků moje polička 30. srpna 2022 20:05

jerry No jako ono to docela hrozí, on to dost omlazuje podle toho, koho trénuje, trénuje dorostenky....a já, já jsem je tam ted taky přihlásila. No jako tady jiný kroužky nejsou!