Čo vás dnes rozosmialo?

11. srpna 2014 15:54
Offline Tabea
Avatar
4685 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 16:51
Reakce na Garfie:

Luna Neblázni, víš kolik je rodičů, co o tobě naopak vyprávějí dál a chlubí se tebou? Kdysi jsem pracovala v jednom malém regionálním rádiu a přišel mi do redakce strašný dopis, jak neumím mluvit a špatně vyslovuju a tak, úplně jsem se sesypala a chtěla okamžitě skončit. Tehdejší ředitel mi to rozmluvil a řekl velké moudro-že lidé si obecně rádi stěžují a neradi chválí, ti co by mohli pochválit většinou mlčí. A často si na něj vzpomenu, i když je to už 20 let. 

​přesně tak, tady se říká: "Nicht geschimpft ist genug gelobt." Volně "Žádná stížnost je jako pochvala." 
Většina lidí se ozve jen, když se jim něco nelíbí. Já bych z @Luna byla nadšená 

Offline Kočka_toulavá
Avatar
324 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 17:31

Garfie úžasné

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 17:43

Kokoska To nema cenu, ona akorat praskne dverma a jde na chodbu, kdyz se na ni zvysi hlas. A navic tam mam horsi pripady.

Jen upresnuju, ze si jako nestezuju na praci, oni me maji radi, snazim se, aby tam byla ta atmoska co nejlepsi. Ale tak nejak bych potrebovala na vsechno vic casu. Nebo min hodin.

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 18:21

Luna Hele ségra měla kluka, na běžné základce žádná speciální, na nějž normálně zavolali policii, protoze byli bezmocní. Taky nemohl přemáhat vztek a bylo mu to hrozně líto pak. Některe děti jsou prostě chudáci. Já bych učit nemohla, dělala jsem si nějaky to ,,učitelsky minimum,, a učila na učňáku nějaké automobilové školy nebo jak se to jmenovalo?(já mám krátkou paměť). Prostě kluky mechaniky, nějaký strojníky...Jako mně jich bylo normálně líto, nechávala jsem je i vyspat, že jsem si říkala chudáci, musej vstávat v 6, večer pařili videohry....Na té škole se nevedly ani učebnice, že by si je polovina studentů ani nemohla dovolit, jako u některých bylo vidět, že si nemůžou dovolit ani sešit a nebyli to třeba lumpove, že by ten sešit někde rozervali nebo utratili prachy jinde, ale takoví utapli jedinci, co celý tři tejdny moji praxe odchodili v jedné teplákové soupravě;-(((. No jak říkám, někdo má ten vstup do života těžkej. 

Offline Kokoska
Avatar
28321 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 19:11

Luna ja vim, ze to neudelas, i jsi psala, ze doporuceni je nevsimat si. Ja jen, ze pro me by tohle povolani nebylo, ja jsem dost vzteklina a obcas mam problem se drzet. Jak na ni reagujou spoluzaci, taky si ji nevsimaji?

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 19:25

Kokoska No většinou si nevšímají, ale občas se porvou. 

Offline Kokoska
Avatar
28321 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 19:59

Luna to mas teda tezce vydelanej chleba. Pevny nervy!

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 20:58

Kokoska Mam. Ale tolik penez jsem nikdy v zivote nemela, vetsinou jsem drela skoro zadarmo, tak aspon to priblizeni se prumeru beru jako motivaci.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 21:17

Garfie No pani! Muj deda mel realku a maturoval myslim v roce 1939 (protoze hned po jeho nastupu na vysokou doslo k jejich uzavreni). Dkoda, ze uz se ho na to nezeptam, jaka ta maturita byla...Byl rocnik 21 a je pravda, ze mi jeste po vic nez 60letech od maturity hodne pomahal s matikou a fyzikou. Vsechno si to pamatoval, zatimco muj muz tehdy studoval stejnou fakultu jako deda a uz vedel prd . Ale sam rikal, ze byli uzce zamereni a veci jako zaklady kvantove chemie si cetl se mnou, protoze to za nej nebylo. Ja mam trochu nahled do mediciny, protoze mam knihy po prastryci (bratr dedy r. 1918) a tam se to moc hodnotit neda, protoze krome anatomie nezustal skoro kamen na kameni. Ale to studium muselo byt strasne strasne tezke. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 21:28

Jos no přesně, vzpomněla jsem si na babičku, ročník 1920, maturovala 1938 na dívčí reálce, a kolem roku 2000 mi stále byla schopná recitovat Ovidia v hexametru, dokázala psát německy švabachem a když jí děda volal z chalupy z veřejného automatu u radnice a zastavila se u něj zvědavá sousedka, mluvili spolu anglicky. Dělala ale nějakou jazykovou větev, protože měla denně latinu, němčinu, francouzštinu, ale z matiky bych řekla, že nematurovala. Každopádně šla na FF na srovnávací lingvistiku, 1939 školu zavřeli, nedostudovala ale pamatovala si taky všechno.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 21:54

Mohučanka . To mela asi opravdu jazykovou skolu, deda umel slusne francouzsky, ale latinu uz nemel. Literaratura sla taky mimo nej, to vse mel naopak jeho starsi bratr na klasickem gymnasiu. Oba dva pak dostudovali po valce ve zrychlenem rezimu. Behem valky si deda dodelal jeste druhou maturitu, ale vlastne nevim, o co slo. Ted zpetne me mrzi, ze jsme se o tom nikdy nebavili. Ale on vzdy mluvil jen o Prvni republice, o mladi...No musim se zeptat taty, sesbirat ty stripky, ktere jeste pujdou slozit. 

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 21:59

Mohučanka Jos  To jsou super vzpomínky. Vážně se mi zdá, že to studium bylo náročnější, i když se to srovnává těžce. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 22:59

Garfie jsou to super vzpomínky, jsem moc ráda, že jsem si o tom s babičkou povídala. K té obtížnosti - její bratr chodil na klasické gymnázium a maturoval za války, přišla nějaká německá inspekce a on musel ten starořecký text překládat rovnou do němčiny...Oni to museli doopravdy ovládat, já jsem se na stipendiu v Německu pokoušela (nuceně) o to samé a na každou hodinu jsem si ten překlad musela připravovat celý týden a to jsem měla za sebou nějaké zkoušky z obou jazyků z české VŠ a iks let němčiny samozřejmě.

Offline letfenixa
Avatar
7984 příspěvků moje polička 22. listopadu 2021 04:35

Bolo to mnohonásobne náročnejšie, maturitné vysvedčenie môjho deda som dávala do retro fotiek. On maturoval v 1945, z mnohých predmetov, a hovorieval to tak, že najskôr maturoval za Nemcov a po oslobodení za Rusov. A na strednú školu dochádzal počas vojny z Považskej Bystrice do Trenčína.

Offline dzizisketa
Avatar
7466 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 11:30

Dopoledne jsem myla okna a jak jsem pustila ten karcher vysavač, vyděsila jsem pejska, co šel zrovna kolem. Chudáček úplně odskočil tři metry se staženým ocasem.

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 19:39

dzizisketa

Úplně to vidím, chudáček

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 16:33

Obal téhle kuchařky (koukala jsem na to bez brýlí :)

Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 16:45

daniela teda i s brylema je to

Online Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 16:46

daniela To snad musí být schválně. To nemohli nevidět!

Offline continuity
Avatar
33723 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 16:51

daniela já teda na blízko vidím dobře. V tomto případě bohužel...