Čo vás dnes rozosmialo?

11. srpna 2014 15:54
Offline Kokoska
Avatar
28264 příspěvků moje polička 12. října 2019 10:55

Chodime občas tady v Průhonicich do Babiččiny zahrady a tam před jídlem dávají jejich domácí chleba a pomazánky, jedna tvarohová a jedna škvarková. Jak teda škvarky nemusim, tak tohle je super, ale hodně teda dělá ten chleba.

Offline kocoureksuggy
Avatar
1260 příspěvků moje polička 12. října 2019 11:03

Kokoska 

Ano. Ale já, například, tohle vůbec jíst nemůžu, protože se tak zaplácnu, že na další jídlo nezbyde místo. A to to nesním všem ostatním.

Offline Kokoska
Avatar
28264 příspěvků moje polička 12. října 2019 11:18

kocoureksuggy tak to se mi nestává, ale je dost těžké se ovládnout :)

Offline Karja
Avatar
35815 příspěvků moje polička 12. října 2019 13:27

kocoureksuggy Jo hlavne se skvarkama se musi velice opatrne! Ja to vzdycky prezenu, je mi pak zle, nicmene me to nikdy neodradi to priste zase prehnat.....

Ja mam hrozne rada skvarkove pagace, skoro nikde se uz neprodavaji nebo nejsou dobre, tak jsem se do toho pustila sama, samozrejme tech skvarku koupila vic.....no jedla jsem to pri peceni, druhej den jsem sezrala vsechny ty pagace, jako celej vikend mi bylo spatne, ale byla jsem stastna!

A jednou jsem byla na takovym vesnickym festivalu a tam prodavali krajicek chleba se skvarkovou pomazankou za 5,- Kc!!!! To byla cena:-D. Tak jsem snedla 4, pak si objednala buchtu a tu mi se slovy ze je pro obsluhu dali zadarmo....

Se mlouvam za elaborat, ale skvarky jsou moje asi nejvic oblibena pochutina....nastesti nemam dobrej zdroj pobliz a stryc ma zabijacku jen dvakrat rocne, jinak bych uz mela zlucnik venku.....A zavareny mi nejedou, nastesti;-)

Offline 999
Avatar
17554 příspěvků moje polička 12. října 2019 13:50

Karja Já chodím do jedný hospody, kde hojně sypou škvarky do bramboráků. To už je prasárna nadruhou, ale já to miluju :-).

Offline Karja
Avatar
35815 příspěvků moje polička 12. října 2019 13:59

999 To uz je! Ale ja bramboraky moc nemusim:-D Ja vlastne z tech prasaren hlavne skvarky a ttstudenejreba studenej bucek na chleba;-). Jinak me nastesti takova ta veprova kolena, zebirka,kridla a kdovi co jeste dost mijej;-). 

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 12. října 2019 14:01

Karja Jak jsou v tom kosti, nebrat? Jinak se připojuju k milovnicím dobrýho chleba se škvarkama nebo sádlem.

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 12. října 2019 14:20

Já tady ty špeky a tak vůbec nemusím, sem spíš typ, kterej z pražský šunky odrthne to sádlo (a dá kočce , která moc moc chce), ale když moje babička upekla škvarkový placky, tak po těch sem šla..ty byly moc dobrý. No ale teď sem byla v dim sum restauraci a měli tam mimo jiné i nějaký speciální čínský bůček, prý se to dlouze marinuje a vaří a marinuje a vaří a to teda bylo výborný, jmenovalo se to v překladu ‘máslově jemný’ a sedělo to teda. 

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 12. října 2019 14:21

Jo a škvarkovou pomazánku sem dělala na výžádání a ochutnala sem taky a to je dobrý, když má jeden dobrej chleba...

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 12. října 2019 14:50

Za 5,- Kč? My jsme včera "poobědvali" totéž, jen +0 za pětkou :-D. Ale výborný to bylo. Domácí chleba, škvarky dokonalé. 

Online MP Marge
Avatar
5735 příspěvků moje polička 12. října 2019 19:04

Skvarky jsem nikdy moc nemusela, krome skvarkovych placek od maminky

Ale v posledni dobe me pronasleduje chut na husi sadlo. Konkretne na krajic CESKEHO chleba s husim sadlem. Takze si tu chut muzu nechat zajit

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 12. října 2019 19:05

Učitel němčiny mi poradil, že je dobrý se při předčítání nahrát, že je dobrý slyšet jak to zní. Já sem to udělala  a už hodnou chvíli se tady řežu sama sobě..

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 12. října 2019 19:07

MP Marge Nebo si ho upect (a vyškvařit si husu)

Online MP Marge
Avatar
5735 příspěvků moje polička 12. října 2019 19:13

Ounz Coz o to, jestli v DeKalbu neceho mame prebytek, jsou to husy

Ale jake by z takove husy kanadske bylo sadlo, to fakt nevim...

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 12. října 2019 19:16

MP Marge Jednou husa, vždycky husa. Pokud nejsou nějak extrémně vyběhaný? Nebo chráněný?

Online MP Marge
Avatar
5735 příspěvků moje polička 12. října 2019 19:18

Ounz Chraneny jsou, ale tak my chodime k veceru na prochazky do univerzitniho parku, kde jich jsou hejna, a co oci nevidi, to srdce neboli

Online MP Marge
Avatar
5735 příspěvků moje polička 12. října 2019 19:19

Ounz Ale kdyz o tom ted tak premyslim, jsou takovy hubenejsi...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33690 příspěvků moje polička 12. října 2019 19:22

To sem to tu dneska ani nečetla a dala jsem si chleba se sádlem k snídani na výlovu Rožmberka, neměla jsem to drahně let a nějak tomu neslo odolat...

nejakej pan vedle měl boruvkovej frgál, citila jsem se teda trochu jak čuně (kapří hranolky a rybí polívka uz teda nejsou moje, ale došlo pak i na kandáta)

Offline dzizisketa
Avatar
7442 příspěvků moje polička 12. října 2019 19:25

Škvarky! Sádlo! Tlačenka! Jitrnice a jelito! Obcházanica! Mám chuť na zabijačku

Offline RoSa
Avatar
8202 příspěvků moje polička 12. října 2019 19:26

dzizisketa co je to obcházanica?