Co Vám dnes udělalo radost.?.

11. srpna 2014 09:59
Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 22. prosince 2020 16:19

brrr já chápu, že asi profesní archeologové na to koukají jinak, ale pro mne jako pro laika to bylo opravdu zajímavé. Koneckonců on netrvrdil, že je to "to", ale sám říká, že to může být klidně i středověký podvrh. Nicméně já se k otvírání těchto starých skrýší nikdy osobně nedostanu, takže vidět, jak se to dělá, pro mne bylo opravdu moc zajímavé.

Pána neznám, a pokud si na tom přihřeje svou polívčičku - no kdo by to asi neudělal...

Já na tu archeologii sakra tenkrát měla jít, jak jsem chtěla. Nicméně život se se mnou nemazlil a tak jsem skončila u čísel, co už teď s tím.

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 22. prosince 2020 17:16

Torrah Máš pravdu, to vůbec nepopírám, že to YT video bylo uděláno napínavě. Mi se třeba líbilo, jak tu trezorovou místnost promítali na zeď kostela do míst, kde ve skutečnosti je.

V zásadě mám pocit, že PR toho objevu je docela zdařilé, i když před Velikonocema by to bylo ještě lepší. 

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 22. prosince 2020 17:17

brrr tak teď je to taky takové symbolické. Jsem zvědavá, co z toho fakt vyleze.

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 22. prosince 2020 17:18

Torrah A archeologie je taky hromada čísel.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 22. prosince 2020 17:20

brrr :D věřím. To bylo kdysi, když jsem byla někde v sedmé třídě, učarovaly mi egyptské vykopávky, tak jsem se do toho ponořila, v knihovně popůjčovala všechny možné knihy a fakt se viděla archeologem. No, bohužel, nějak to neklaplo, prostě po střední jsem mazala do práce a bylo. Pak přišly děti a na nějaké sny jsem na dlouho zapomněla. Až teď se těším, že když nic jiného, tak se zkusím ponořit aspoň do svého rodokmenu a do archivů. Na vykopávání faraonských hrobek už se nějak necítím - ostatně jen proto, že nemám ráda horko, samozřejmě

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 22. prosince 2020 17:21

Torrah Přala bych jim, aby to nebyl ve finále nějaký kiks. Pamatuju, jak jednou našli na výzkumu lehce nemravnou sošku, renomovaný odborník poukázal na kontakty s Indií, do medií to šlo pár dnů po objevu. Pak se ukázalo, že je to nějaká kopie z 20. století

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 22. prosince 2020 17:25

Torrah Zas pořád to není takové vzrůšo, kolega má výzkum, který trvá skoro půl roku a dohromady má nálezů asi jednu banánovku, přitom pravěkých objektů je tam "milion".

Ostatně, na brigádu můžeš na výzkum v zásadě v jakémkoliv věku.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 22. prosince 2020 17:37

brrr jo, toho se taky bojím.

Offline Sweet Potato
Avatar
34889 příspěvků moje polička 22. prosince 2020 17:44

brrr To je jak z Kopyta a Mňouka

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 22. prosince 2020 21:20

Torrah mě takhle na základce zase chytlo Schliemannovo Objevení Tróje.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 22. prosince 2020 21:25

Dadoo jo, to byl taky velký tahák

Offline Sweet Potato
Avatar
34889 příspěvků moje polička 22. prosince 2020 21:35

Dadoo Řecký poklad! Ten jsme milovali všichni

Offline Karja
Avatar
36047 příspěvků moje polička 22. prosince 2020 21:47
Reakce na brrr:

Torrah Zas pořád to není takové vzrůšo, kolega má výzkum, který trvá skoro půl roku a dohromady má nálezů asi jednu banánovku, přitom pravěkých objektů je tam "milion"

​Ja to nechapu:-D, ale chtela bych to pochopit. Jakoze ty nalezy jeste nevykopal, nebo co jsou ty objekty?

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 22. prosince 2020 22:07

Karja Objekt je v zásadě jakákoliv jáma v zemi, někdy její funkci neznáme, někdy to může být zahloubený dům, hrob, jáma po kůlu, atd. V zásypu objektu se obvykle vyskytují nálezy (hlavně keramické střepy, ale i kosti, kamenná industrie, apod.). Na tom výzkumu proběhla skrývka ornice a v podloží se objevily objekty (nejčastěji to bývají tmavé fleky ve žluté spraši). Ty se vykopou, zdokumetují (fotograficky i kresebně) a pak se zaměří. Jak jsou ty objekty staré, se nejčastěji pozná podle nálezů ze zásypů. No a na tomhle výzkumu byli nějací pořádkumilovní, protože v těch objektech je těch nálezů hrozně málo, ve většině není vůbec nic.

P.S.: Tím jsem chtěla říct, že je docela opruz to kopat, když tam nic nenajdeš. Ještě si přidej v létě hrozný hic, hlínu ztvrdlou na kámen, na podzim zimu a bahno. No, možná Torrah nebude litovat, že dala přednost číslům.

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 22. prosince 2020 22:22

Dneska jsme s mamou probiraly nejaky papiry a pobavilo vysvedceni prastryce, hlavne ta klasifikacni stupnice dole

Offline Karja
Avatar
36047 příspěvků moje polička 22. prosince 2020 22:26

brrr To je zajimavy! Diky moc za vysvetleni, samozrejme jsem to poprvy pochopila uplne blbe;-)

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 22. prosince 2020 22:55

moora To je perfektní.

Offline Vilemina
Avatar
2269 příspěvků moje polička 22. prosince 2020 22:57

moora pilnost náležitá

Offline dzizisketa
Avatar
7493 příspěvků moje polička 22. prosince 2020 23:13

Asi jako jedna z mála jsem netoužila být archeoložkou, nesnáším být nějak zaprášená, olepená bahnem, brrr! Ne teda že by se mi to v práci taky hodně nestávalo. 

Offline DruI
Avatar
3312 příspěvků moje polička 22. prosince 2020 23:24
Reakce na brrr:

P.S.: Tím jsem chtěla říct, že je docela opruz to kopat, když tam nic nenajdeš. Ještě si přidej v létě hrozný hic, hlínu ztvrdlou na kámen, na podzim zimu a bahno. No, možná Torrah nebude litovat, že dala přednost číslům.

​Ale takhle Torrah na brigádu nenalákáš ;o)