Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 07:12

Dadoo Nejhorší na tom je, že jsem si téměř jistá, že Babiš jako člověk není takový hovado, nevěřím, že to říká z přesvědčení, to je snad ještě horší..

Offline zlatahouba
Avatar
481 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 08:15
Reakce na Mutziputzi:

Dadoo Nejhorší na tom je, že jsem si téměř jistá, že Babiš jako člověk není takový hovado, nevěřím, že to říká z přesvědčení, to je snad ještě horší..

​to myslíš vážně?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 08:17

zlatahouba zcela

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 08:38

zlatahouba ja s tím taky souhlasím. Jsem přesvědčená,ze za jiných okolnosti,resp. obecně bráno, by vůbec netozporoval prijeti padesáti sirotku z války. Ale je před volbami a na migranty většina  jeho voličů slyší. 

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 11:09

Dadoo Nijak nerozporuju, že je šílené nepřijmout 50 dětí a očekávat za to politické body. ALE fakt je rozumné vytrhávat děti z jejich kulturního prostředí, tedy z místa na které  jsou zvyklé, kde tomu rozumí, kde mají kamarády a dokonce se mohou najít i nějací vzdálení příbuzní? Z tohoto pohledu je přesun tamních sirotků  proti Úmluvě o právech dítěte. Celá Sýrie rozbombardovaná nebyla, prosazovala bych podporu pěstounů a financování vzdělávání těchto dětí.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 11:34

KapkaMM Jojo, infrastruktura je tam obecně špičková a Asad je super chlápek, to "nevytrhávání z kulturního prostředí" měli říkat za bolševika i emigrantům od nás, ty byli taky solidně vytržený...

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 11:41

Tak ne celá Sýrie je rozbmbardovaná a s Asadem bych neargumentovala. Jsem taky vyrostla za Husáka a kdyby mne kvůli tomu někdo chtěl přestěhovat do děcáku v zahraničí, tak bych nejspíš nebyla nadšená.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 11:53

KapkaMM nezda se ti, ze to je ponekud nesrovnatelna situace? 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 11:53

KapkaMM nebudeme teraz dúfam porovnávať Husáka s Asadom, že nie ?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 11:53

KapkaMM Já teda Asadem argumentuju a doporučuju si projít pár fotek v jakém stavu je dnes Sýrie...BTW malé dítě zakoření v jakémkoli kulturním prostředí, jde o projev dobré vůle a lidskosti je přijmout, v podstatě je to nicneřešící gesto, ale IMHO velice zásadní morálně...konec patosu

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 12:05

Mutziputzi slniecko nolita 

Ad "malé dítě zakoření v jakémkoli kulturním prostředí" je jedním z největších mýtů výchovy vůbec. A opravdu si nemyslím, že Asad týral či jinak diskrimunoval malé děti. Sýrii vládli Asadové starší a mladší několik desítek let a přestože je nepokládám za demokratické vládce, tak srovnání s normalizačním Husákem pokládám za relevantní.  Damašek není Aleppo. Pracuji s kolegou ze Sýrie, který nejenže pravidelně jezdí za svou rodinou, ale proti adoptování syrotků se vymezuje taky. Vnímá to jako vykrádání syrských nadějí. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 12:17

KapkaMM Vykradani sirotku z reckych uprchlickych taboru?

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 12:17

KapkaMM ja s tebou naprosto souhlasim,protože přesně o tom jsem hodně přemýšlela taky. A přesně jsem čekala,ze pokud to napíšu,vrhnou se ti na mě jako na neludu,co ty děti malem vraždí sám. Fakt se tu nedostává objektivně vedené diskuse,zato obviňování je tu až moc.

Taky si myslím,ze vytržení z přirozeného prostředí není optimální. Úplně jiná kultura, vykoreneni z přirozeného prostředí.aj.

Ale pokud by jim to mělo zachránit život,pak jsem rozhodně pro. Ale dobře řešení to podle mě není. To samé me napadalo,při mandarinskem dítěti v Sexu ve městě,nebo při adopcich Madonny nebo Angeliny.

Ale ten dětem to snad pomůže -snad se pak v dospělosti nebudou cítit vyloucen a vytrzeni ze sveho nsroda.

Ale snad je to porad lepsi,nez je tam nechat trpet. takže i přes pochybnost jsem pro.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 12:18

KapkaMM pomoc....takže tie povinné nácviky s plynovými maskami boli vlastne účelné, len nám zatajovali, že akurát v našej štvrti bol vlastne kľud?

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 12:29

slniecko Mutziputzi Vykrádání Sýrie.Jsou to jejich děti, jejich budoucnost a jak už jsem psala, Allepo není celá Sýrie. Jako si vážně myslíte, že kdyby za Gottwalda někdo odvezl sirotky pryč, tak by to ČR prospělo? A hlavně kam pryč? Copak si myslíte, že český děcák je pro někoho výhra? Je to jejich země, sirotci můžou být klidně už v pubertě, což mi jako ideální věk na totální změnu života nepřipadá. A hlavně nevěřím, že v Sýrii, kde je rodinný život rozvětvenější než u nás, nějaké příbuzné nemají. Opravdu bych šla cestou podpory rodiny, ve které budou žít, obzvlášť aby přeživší sourozenci mohli být u pěstounů společně. A úhradou vzdělávání nezávisle na pohlaví.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 12:32

KapkaMM á, tak už sme od Husáka postúpili ku Gottwaldovi...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 12:37

KapkaMM Ty deti jsou v uprchlickych taborech, bezprizorni, situace v Syrii nestabilni, jako sirotkum se jim zadnyho vzdelani v Syrii nedostane...jde o gesto ne o systemovy reseni - vyvezt vsechny sirotky.

za Gottwalda slo nezaopatrenym detem o zivot, ze to srovnavas?

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 12:37

slniecko Ano, postoupili jsme ke Gottwaldovi, některým byl Husák málo jako Asad. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 12:43

KapkaMM Taky pouzival yperit proti civilistum?