Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 11. května 2022 08:18
Reakce na continuity:

Isca to ne, ale on byl pro tu kapitulaci už předtím. Já se bojím, že těch ukrajinských mrtvých bude mnohem víc, tito jsou jenom nejvíc vidět. Jinak Ukrajinci svoje ztráty zásadně nereportuji. 

​Ale rusáci mají mnohem větší ztráty (a lžou o nich až se jim od huby práší). Kapitulace by byla strašná, to by Putlera jen utvrdilo v tom, že si může dovolit všechno, to by byl konec, i pro nás, všechny bejvalý rusácký kolonie... I když včera jsem někde zahlídla zprávičku, že právě kvůli dalšímu krveprolití Ukrajinci uvažujou ne o kapitulaci, ale nějaký dohodě o tom už beztak obsazeným území, že by na něm tak netrvali... jen kvůli lidem tam... ale mají samozřejmě teď mnohem lepší vyjednávací pozici a nebude to pro ně prohra, jak by zcela jistě byla kapitulace. Navíc by je to jako národ zničilo, jako nás v ´68. 

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 11. května 2022 09:10

barbucha ja neříkám, že rusové nemají ztráty, ale my vůbec netušíme,jak velké ztráty mají Ukrajinci. Bude to hodně, jen se o tom nemluví. I rozumím těm důvodům, proč to dělají, je to určite správne. Akorát snadno vzniká dojem, že těch ukrajinských ztrát není zas tak moc.

Co vím tak ti kontraktori na ukrajinské straně to celkem odnášeli. 

Jinak, že budou mít lepší pozici je jednoznačně, navíc si vůbec nemyslím,že je to jako národ zničí, to už teď ne. Stejně jako Finy 30 denní válka nezničila, i kdyz ji nakonec prohráli.

Zničující je ani to nezkusit - přesně ta naše historie. 

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 11. května 2022 09:13
Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 11. května 2022 09:24

continuity 

Ztráty mají, a když započítáme i ty civilní , tak hrůza děs. Ale i tak se zdá, že rusákům tam zařvalo mnohem víc vojáků (a jen tak dál, soudruzi! ).

Já ti nevim s tou kapitulací. Leda kdyby přišli rusáci s nabídkou (čti: prosebně žmoulajíce čepici v ruce), což nepřijdou... Ale po tom všem ujišťování že se nikdy nevzdají by jim to pak zazlíval celej svět, jakkoliv se to rozumově dá odůvodnit. Bojím se že by pak každej litoval tý podpory co posílal... a na nějakou velkou pomoc s rekonstrukcí by mohli zapomenout, natož na EU členství. A vnitřně by měli po tý krásný jednotě: půlka lidí by byla nasraná, půlka by si oddechla... No, nejsem moc pro (kdyby se mě někdo ptal ), i když bych si jinak ze srdce přála, aby už měli pokoj!

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 11. května 2022 09:29

barbucha to si musejí UA rozhodnout sami, ještě před měsícem všichni tlačili Zelenskeho, ať se Ruskem domluvi. Já myslím, že tady je naše pozice zcela jasná, pomoct jim jak nejvíc můžeme a držet palce a krok. Je to jejich země, jejich životy. 

Nikdo si žádnou pomocí nepredplaci jakoukoliv možnost zasahovat do vývoje. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 11. května 2022 09:33

continuity 

To máš pravdu, ale znáš lidi

Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 11. května 2022 10:05

Z Odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky jsme dostali zprávu, že se pan prezident nemůže pietního shromáždění z časových důvodů zúčastnit,“ reagoval na dotaz Seznam Zpráv mluvčí Památníku Terezín Stanislav Lada.

Zeman nemá čas. Zeman nemá čas. Eman čemá zas...

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 11. května 2022 10:41

Sweet Potato no když si představím ty fotky z predvcerejska, tak snad je to i dobře. 

Offline jerry
Avatar
9002 příspěvků moje polička 11. května 2022 10:53

Sweet Potato 

Tak i Nývlt chce mít v neděli volno, ne?

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 11. května 2022 10:54

TVL !!

Offline Kan
Avatar
6957 příspěvků moje polička 11. května 2022 10:59

Už se ví kdy budou vloby nového pana prezidenta? Rok vím, jde mi o přesné datum, nebo aspoň měsíc.

Offline Kokoska
Avatar
28264 příspěvků moje polička 11. května 2022 11:19

Kan musí to být do 8.3., to končí Zeman. Ale termín vyhlašuje Senát a myslím, že až nějak 3 měsíce před volbama? Takže se asi ještě neví ani ten měsíc, natož den.

Offline Kan
Avatar
6957 příspěvků moje polička 11. května 2022 11:21

Kokoska Škoda, dala bych na modlení a asi se i postila. 

Offline Kokoska
Avatar
28264 příspěvků moje polička 11. května 2022 11:22

Sweet Potato a když se ptali, co že má v neděli na práci, že nemá čas, tak se nikdo neobtěžoval odpovědět. Asi nebylo co říct. 

Jestli je v Čechách momentálně nějaká úplně zbytečná funkce, je to prezident.

Offline Kokoska
Avatar
28264 příspěvků moje polička 11. května 2022 11:23

Kan to můžeš i tak

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 11. května 2022 11:23

Kan Při poslední to bylo kolem 20. ledna. Pamatuju si to, protože mi to zkazilo oslavu čtyřicátin :)

Offline Kokoska
Avatar
28264 příspěvků moje polička 11. května 2022 11:24

moonlight a já jsem volila na horách a cestou k volební místnosti jsem sebou flákla na náledí. A k čemu to bylo.

Offline RoSa
Avatar
8202 příspěvků moje polička 11. května 2022 12:16

Včera jsem jela kolem památníku padlým za 2.sv.valky mezi Benešovem a Vlašimí, někdo tam postavil starou pračku... Řídila jsem, tak bohužel bez fotodokumentace

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 11. května 2022 12:41

Nový guvernér ČNB jmenovan dědkem má takovou důvěru, že koruna už od pátku prudce oslabuje.

To je zajímavý pro-inflační krok. 

Dubnova inflace předčila i ty nejčernější odhady, tak si myslím,že máme našlápnuto k dalším rekordům.

Offline andulka01
Avatar
10676 příspěvků moje polička 11. května 2022 13:00

A ještě kvůli těm zm...m hynou delfíni!

Vyšší počet uhynulých delfínů a dalších druhů kytovců v Černém moři pravděpodobně souvisí s válkou na Ukrajině. Hluk válečných lodí i častější používání sonarů může totiž narušit orientaci a komunikaci delfínů, uvedl dnes web deníku The Guardian. Výrazně vyšší úhyn mořských savců zaznamenalo v posledních týdnech například Turecko či Bulharsko.