Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 13:53
Reakce na macko.pu:

"to havlovu demenciu sme pociťovali ihneď ako nastúpil do prezidentského úradu bohužiaľ"

Zvláštní, že celej svět (světoví státníci) - na rozdíl od vás -  si ho pamatuje jinak. Někde je chyba 

macko.pu
Avatar
26. srpna 2017 14:04
Reakce na barbucha:

"to havlovu demenciu sme pociťovali ihneď ako nastúpil do prezidentského úradu bohužiaľ"

Zvláštní, že celej svět (světoví státníci) - na rozdíl od vás -  si ho pamatuje jinak. Někde je chyba 

... opýtaj sa matiek a otcov obetí vrahov, ktorí mali sedieť v base, ale boli pustení na slobodu po amnestii po nástupe  do prezidentského úradu,  či si myslia to isté ako svetoví štátnici

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 14:33
Reakce na macko.pu:

Amnestie se týkala pouze lidí, odsouzených na míň než tři roky - to se za vraždu dává tak málo? 

Těm vrahům a násilníkům byl totiž odpuštěnej jenom jeden rok z celkovýho trestu, takže logika nám praví co, Halík? Inu logika nám praví to, že ti, kteří se v tom období dostali ven, by byli propuštění do roka tak jako tak. Což by si měli rodiče nebohých obětí uvědomit, a nejen oni. Je to tedy těžká úvaha... ale někomu by to dojít mohlo.

macko.pu
Avatar
26. srpna 2017 17:26
Reakce na barbucha:

Amnestie se týkala pouze lidí, odsouzených na míň než tři roky - to se za vraždu dává tak málo? 

Těm vrahům a násilníkům byl totiž odpuštěnej jenom jeden rok z celkovýho trestu, takže logika nám praví co, Halík? Inu logika nám praví to, že ti, kteří se v tom období dostali ven, by byli propuštění do roka tak jako tak. Což by si měli rodiče nebohých obětí uvědomit, a nejen oni. Je to tedy těžká úvaha... ale někomu by to dojít mohlo.

Amnestie se týkala pouze lidí, odsouzených na míň než tři roky - to se za vraždu dává tak málo? 

tak neviem ako dobre si to pamätáš, alebo ako si ovplyvnená propagandou, ale všetci vieme že to bolo úplne inak

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 17:47
Reakce na macko.pu:

bylo to nemlich presne tak jak pise Barbucha samozrejme, pouze se to ujalo v tvem podani jako hul na Havla pro jeho kritiky, to zas vime my vsichni

macko.pu
Avatar
26. srpna 2017 18:01
Reakce na Mutziputzi:

bylo to nemlich presne tak jak pise Barbucha samozrejme, pouze se to ujalo v tvem podani jako hul na Havla pro jeho kritiky, to zas vime my vsichni

.. ani nevieš, ako by som bol rád, keby si mala pravdu že v podstate sa nič vtedy nestalo

Otřesný případ popsal známý kriminalista JUDr. Dočekal: „Na počátku roku 1990 po prezidentské amnestii nastala pro nás kriminalisty velice těžká doba. Na jedné straně jsme se jako policisté setkávali s opovržením veřejnosti, na druhé straně vycházeli z vězení amnestovaní recidivisté, kteří najednou měli volné pole působnosti. Přitom právě tehdy se vyhrnula z kriminálu ta nejhorší sorta zločinců, kteří se neštítili ničeho a kteří si novou svobodu a demokracii vyložili po svém. A tehdy se v rámci amnestie dostal z vězení i recidivista, jenž měl na svědomí pohlavní zneužívání dětí, vrah osmiměsíčního děvčátka v nemocnici Na Bulovce v Praze. Asi kolem půlnoci mi doma zvonil telefon. Byl to operační důstojník a hlásil, že pohřešují osmiměsíční holčičku z dětského oddělení nemocnice Na Bulovce. Při vyšetřování v nemocnici bylo zjištěno, že mají na oddělení nového sanitáře, který tam s nimi večer byl. Přitom nikdo v nemocnici nevěděl, že byl dříve trestaný za pohlavní zneužívání a nedávno propuštěný na amnestii z kriminálu. Na dětské oddělení se žádný sanitář moc necpe. Tady nedostávají spropitné od pacientů jako jinde. A tak toho nového mladíka klidně vzali. Holčičku už měl vybranou, byla totiž ze všech dětí na oddělení nejstarší. Zatímco sestry byly pryč, saniťák si dítě odnesl přes celý areál nemocnice až k sobě na ubytovnu. Nikdo si ho ani nevšiml. Vpadli jsme do jeho pokoje na ubytovně a našli jsme holčičku schovanou pod postelí už bez známek života. Nasadili jsme saniťákovi pouta, odvezli ho k nám na úřadovnu do Libně a on hned při výslechu spustil, že chce trest smrti. Rozkřičel jsem se na něj: Ty dobytku, teď chceš trest smrti, když víš, že se chystá jeho zrušení! ….. Rodiče mrtvého děvčátka tehdy přijal i prezident Havel. Prý plakal, když mu vyčítali, že nebýt jeho amnestie, seděl by ten grázl ještě čtyři roky v kriminálu a jejich dceruška mohla žít!“

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 18:06
Reakce na macko.pu:

A vylez by pozdejs a nezila by holcicka nekoho jinyho, dal?

macko.pu
Avatar
26. srpna 2017 18:09
Reakce na Mutziputzi:

A vylez by pozdejs a nezila by holcicka nekoho jinyho, dal?

.... fuj, ty si ale cynická, už ma prešla chuť debatovať

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 18:11
Reakce na macko.pu:

Na tom neni nic cynickyho, to je jedinej logickej argument pro ty, co tvrdi, ze za smrt dcerusky muze Havel.

macko.pu
Avatar
26. srpna 2017 18:29
Reakce na Mutziputzi:

... ale dám ti ešte jednu radu, aby si zistila ako to tehdá bolo

prečítaj si knižku od Karla Kryla (toho snáď nebudeš spochybňovať) Zeme Lhostejnost... a zistíš

Díval jsem se či sledoval dvě kola prezidentské volby. Nenašel jsem vážného protikandidáta v prvním kole a s politováním jsem musel konstatovat, že se ani pan Sládek neodvážil přímého střetu s autoritou, byť sebevíce rozmělněnou, pochybenou, neodvážnou, či odvahy zbavenou. A kolo druhé? S demokraturním davem hysterických Havelek a Havílků, kteří si neuvědomují nic, co jim sametový prezident opakuje týden co týden ve vypůjčených hovorů z Lán, netuší zbla z toho, co jim o demokracii pravil a dosud ze záhrobí tvrdí originál Tomáše Masaryka,“ poukazoval Kryl.

Karel Kryl Demokracie rozkvéta

(karle kryle, znovu opět ryjeme držkou v zemi)

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 19:14
Reakce na macko.pu:

Tak já teda Kryla v názorech na Havla klidně zpochybním. Prostě ho nesnášel. A řada hodně pofidérních plátků a webů z toho tyje dodnes. 

Spíš mě zajímá, co říká třeba Jiří Černý, který znal a měl rád (ne nekriticky) oba, Havla i Kryla.

http://www.lidovky.cz/co-jeste-nevime-o-krylovi-0hs-/kultura.aspx?c=A070114_135021_ln_kultura_svo

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 19:15
Reakce na macko.pu:

Krylovy nazory na porevolucni casy mi rozhodne nekonvenujou a cist je ted mi pripada uz tuplem jako ztrata casu, domnivam se ze se choval jako magor, z ucty k jeho drivejsi tvorbe, jako zneuznalej vzteklej dedek, co jenom prskal a nikoho jeho nazor uz zaslouzene nezajimal.

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 19:37
Reakce na macko.pu:

Amnestie se týkala pouze lidí, odsouzených na míň než tři roky - to se za vraždu dává tak málo? 

tak neviem ako dobre si to pamätáš, alebo ako si ovplyvnená propagandou, ale všetci vieme že to bolo úplne inak

"tak neviem ako dobre si to pamätáš, alebo ako si ovplyvnená propagandou, ale všetci vieme že to bolo úplne inak"

A jak tedy? Nějaký relevantní odkaz na vyvrácení mého tvrzení by byl (Kryla tentokrát vynech, ten kromě skuhrání nic konkrétního nedodal, natož snad o amnestii, o které se teď bavíme) ?

Předem dík! 

Aby ses nemusel příliš namáhat, zde odkaz na celý text amnestie 1990 (abyste vsetci skutocne vedeli, ako to bolo):

http://www.trestni-rizeni.com/dokumenty/amnestie-z-1-ledna-1990

Offline kkristýna
Avatar
139 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 20:26
Reakce na Mutziputzi:

No on byl problém ten, že ten člověk sám chtěl, aby ho potom natrvalo zavřeli na psychiatrii, protože si uvědomoval, že je nebezpečný, ale právě proto, že dostal amnestii, tak ho tam zavřít odmítli. Ten případ jsme kdysi probírali dost podrobně a viděli jsme záznam pitvy té holčičky a výslech pachatele s rekonstrukcí činu.  

macko.pu
Avatar
26. srpna 2017 20:44
Reakce na barbucha:

"tak neviem ako dobre si to pamätáš, alebo ako si ovplyvnená propagandou, ale všetci vieme že to bolo úplne inak"

A jak tedy? Nějaký relevantní odkaz na vyvrácení mého tvrzení by byl (Kryla tentokrát vynech, ten kromě skuhrání nic konkrétního nedodal, natož snad o amnestii, o které se teď bavíme) ?

Předem dík! 

Aby ses nemusel příliš namáhat, zde odkaz na celý text amnestie 1990 (abyste vsetci skutocne vedeli, ako to bolo):

http://www.trestni-rizeni.com/dokumenty/amnestie-z-1-ledna-1990

... a čo ti mám na toto povedať??? 

prečítaj si odkaz toho kriminalistu, čo riešil to dievčatko a nie tuto nejaké všeobecné ustanovenia

Otřesný případ popsal známý kriminalista JUDr. Dočekal: „Na počátku roku 1990 po prezidentské amnestii nastala pro nás kriminalisty velice těžká doba. Na jedné straně jsme se jako policisté setkávali s opovržením veřejnosti, na druhé straně vycházeli z vězení amnestovaní recidivisté, kteří najednou měli volné pole působnosti. Přitom právě tehdy se vyhrnula z kriminálu ta nejhorší sorta zločinců, kteří se neštítili ničeho a kteří si novou svobodu a demokracii vyložili po svém. A tehdy se v rámci amnestie dostal z vězení i recidivista, jenž měl na svědomí pohlavní zneužívání dětí, vrah osmiměsíčního děvčátka v nemocnici Na Bulovce v Praze. Asi kolem půlnoci mi doma zvonil telefon. Byl to operační důstojník a hlásil, že pohřešují osmiměsíční holčičku z dětského oddělení nemocnice Na Bulovce. Při vyšetřování v nemocnici bylo zjištěno, že mají na oddělení nového sanitáře, který tam s nimi večer byl. Přitom nikdo v nemocnici nevěděl, že byl dříve trestaný za pohlavní zneužívání a nedávno propuštěný na amnestii z kriminálu. Na dětské oddělení se žádný sanitář moc necpe. Tady nedostávají spropitné od pacientů jako jinde. A tak toho nového mladíka klidně vzali. Holčičku už měl vybranou, byla totiž ze všech dětí na oddělení nejstarší. Zatímco sestry byly pryč, saniťák si dítě odnesl přes celý areál nemocnice až k sobě na ubytovnu. Nikdo si ho ani nevšiml. Vpadli jsme do jeho pokoje na ubytovně a našli jsme holčičku schovanou pod postelí už bez známek života. Nasadili jsme saniťákovi pouta, odvezli ho k nám na úřadovnu do Libně a on hned při výslechu spustil, že chce trest smrti. Rozkřičel jsem se na něj: Ty dobytku, teď chceš trest smrti, když víš, že se chystá jeho zrušení! ….. Rodiče mrtvého děvčátka tehdy přijal i prezident Havel. Prý plakal, když mu vyčítali, že nebýt jeho amnestie, seděl by ten grázl ještě čtyři roky v kriminálu a jejich dceruška mohla žít!“

 

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 20:57
Reakce na barbucha:

Havel bol jeden z mala prezidentov za ktoreho som sa ja nemusela hanbit, ale aj on robil chyby. S odstupom casu mnohi analytici hodnotia jeho amnestiu ako neuvazenu a velmi siroku. Neviem si vobec predstavit kolko veznov vtedy odislo na slobodu, ale spolocnost v ktorej viac menej skoro nic poriadne nefungovalo nebola na taky pocet prepustenych veznov pripravena a nezvladla to. V Slovenskej televizii bezal cyklus dokumentov o slovenskej mafii a tam tento fakt dost casto preberali.

Ani zrusenie zbrojneho priemyslu nebol uvazeny krok. Nase trhy cmahom ruky obsadili ini a v okoli Dubnice vznikla hladova dolina na dlhe roky.

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 21:02
Reakce na macko.pu:

"a čo ti mám na toto povedať??? "

No třeba to, ako to bolo!  Kopírovat "otřesné případy" z obskurních plátků jako jsou  Parlamentní listy  to ještě není argument. 

Kdyby sis přečetl znění té amnestie, tak bys věděl, že "recidivista, který měl na svědomí pohlavní zneužívání dětí", se díky této amnestii na svobodu dostat nemohl (viz článek VI b). Asi byl prostě čas jeho propuštění, což radostně dodnes zneužívá každý antihavlista.

Do souvislosti to dávají jen a) zmínění antihavlisté, kterým je každý argument dobrý, b) ti, kdo o konkrétní amnestii vědí kulový, c) ti, kteří se domnívají, že ostatní jsou stejně pitomí jako oni a nedokážou si najít relevantní informace. A možná někdy i všechno dohromady.

Nakonec ještě dodatek: v roce 1991 provedl Institut pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) výzkum právě důsledků amnestie. Závěr zněl, že nepředstavovala rozhodující faktor vzestupu kriminality v letech 1990-91.

 

macko.pu
Avatar
26. srpna 2017 21:08
Reakce na barbucha:

... keby si si ten príspevok dobre prečítala, tak ten zmrd mal sedieť v base ešte 4 roky, žiadne že už mal ísť von

ale ver si čomu chceš, mne je to jedno, a kľudne ma nazvi antihavlistom, nebudem sa hnevať

kontrolní otázka: "koľko stupňov má voda, ktorá sa v pekle varí pre hriešnikov ako havel????"

macko.pu
Avatar
26. srpna 2017 21:09
Reakce na Micuska:

Havel bol jeden z mala prezidentov za ktoreho som sa ja nemusela hanbit, ale aj on robil chyby. S odstupom casu mnohi analytici hodnotia jeho amnestiu ako neuvazenu a velmi siroku. Neviem si vobec predstavit kolko veznov vtedy odislo na slobodu, ale spolocnost v ktorej viac menej skoro nic poriadne nefungovalo nebola na taky pocet prepustenych veznov pripravena a nezvladla to. V Slovenskej televizii bezal cyklus dokumentov o slovenskej mafii a tam tento fakt dost casto preberali.

Ani zrusenie zbrojneho priemyslu nebol uvazeny krok. Nase trhy cmahom ruky obsadili ini a v okoli Dubnice vznikla hladova dolina na dlhe roky.

.... rozumný názor vierka, beriem

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 21:27
Reakce na macko.pu:

Jak dlouho měl sedět, to je otázka. Nicméně opakuju, že rozhodně NEMOHL být propuštěn na základě amnestie 1990.

Dovedu si představit x jinejch důvodů včetně zdravotních, ale to se moc nehodí do krámu, že? Prostě za to může Havel. Škoda, že se to nedá rovnou svést i na Kalouska