Mohou se ze současných mainstreamovek stát klasiky? A z kterých?

11. srpna 2014 22:27
dusty
Avatar
14. srpna 2014 12:01

Napriek všetkému mne osobne Bottega Veneta nesedí, lebo v nej cítim, alebo som sa možno len dokopala v nej cítiť, nepríjemný kovový zvieravý tón, aký je aj v hermesovej Kelly Caléche. Nevedia si s kožou poradiť ako napríklad u Balmaina - Jolie Madam, Balmain de Balmain.

Myslím, že ako kandidáta na klasiku zatiaľ nebola spomenutá Champs-Elysées.   

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 12:11
Reakce na dusty:

Champs Elysées nemůže patřit do klasiky, když ji božský Luca tak strašlivě znectil :-))

dusty
Avatar
14. srpna 2014 12:59
Reakce na barbucha:

Taký postoj mali kritici aj k Beatles. A mýlili sa! A tak im treba!

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 16. srpna 2014 13:49
Reakce na domenica:

No kromě toho co jsem napsala - rozmělňování hned od začátku - tak souhlasím s tebu hned v obou bodech :-). Navíc, kdybychom udělaly anketu v Sephoře nebo na ulici, asi bychom se divily/nebo si potvrdily, kolik lidí o ní neslyšelo, připadně kolika lidem se nelíbí. Bottega Veneta je vítězná vůně především v prostředí parfémových blogů a webů, kde ocenili jinakost ve vztahu k ostatní tupé mainstreamové produkci.

...souhlasím.

Bottega Veneta ale mezi prostým/neparfémovým lidem klasikou nebude. Je pro ně příliš originální a současně nelíbivá.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 16. srpna 2014 13:49
Reakce na dusty:

...ano, s Champs Elysée také souhlasím.

Offline jitulech
Avatar
5 příspěvků moje polička 17. října 2014 13:31

Bottega Veneta je pro mě za posledních pár let opravdu zjevení....jinak za mě ještě Addict, Lolita Lempicka (fialové jablko), Bvlgari Jasmin Noir a Narcisso Rodriguez for Her.....Jinak samozřejmě co se týče davu tak Chloe, Light Blue, Lacoste pour Femme, Euphoria  a La Vie e Belle.....Lacoste byla svého času (před reformulací) top univerzálka, Euphoria mi voní na ostatních a to velmi,  ale na sobě jí nesnesu. Chloe a La Vie...vůbec jsem tu masovou oblíbenost nepochopila. Jo a Light Blue...no svého času možná, nicméně už je dávno překonána, ale v létě s ní voní celé naše maloměsto:-).

Myslím, že velmi oblíbenou a stálou klasikou je Coco Mademoiselle.

Pro mě je ale Bottega Veneta favoritem, je to prostě něco jiného!

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 25. října 2014 18:40
Reakce na jitulech:

No, on třeba s tím Addictem je ten problém, že ho dokolečka reformulují. V ideálním světe by se zněj klasika možná stala, ale to by nesmělo jít v první řadě o prachy.

Proto je tohle téma vlastně takový zajímavý. Takovým smutným způsobem...

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 27. října 2014 21:39

Už tu zazněla Eternity? Už se prodává tak dlouho, že to pro mě klasika je. Za klasiku považuji všechno, co se vyrábí dlouho, hodně lidí zná název, hodně lidí zná vůni, hodně lidí ji nosí, dá se poznat v davu... Pokud se firmě vyplatí parfém dál vyrábět, něco to svědčí o jeho oblibě a označení si zaslouží.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 28. října 2014 20:47
Reakce na dynda:

No a nemá to taky vonět? 

Pro mě je Eternity strašlivej smrad. Tím hůř, že je tak oblíbená - u nás například ji používá snad celý personální oddělení. Ty tetiny jsou snad čuchoslepý!

Ale to jsou typy, kterejm stačí že mají "značku" a za levný peníze, navíc název se dá jednoduše vyslovit i zapamatovat (což je pro mnohý taky velká překážka) - a to jsou zrovna taky důvody jejího masovýho rozšíření, bych řekla.

Asi je taky pořád rozdíl, co se nosí u nás a co spíš ve světě... u nás by se mezi klasiku nedostala ani No. 5, obávám se - kdybys to brala jen přes to, že ji má používat hodně lidí.  Naopak by se tam zfleku mohly dostat tržnicový fejky! 

Tak já ti nevim - brát za klasiku všechno, co se dlouho vyrábí? Léta se už vyrábí kdejakej patok... a klasika by měla bejt typická, jedinečná, nezaměnitelná - v době svýho vzniku unikátní (a sloužící později co vzor mnoha ostatním). A krásná...

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 29. října 2014 19:45
Reakce na barbucha:

Já ji nosila spoustu let, byl to možná můj první parfém se jménem... Tak mi na ni nešahej!

Můj přístup má tu výhodu, že těch klasik mám na světě víc. Což mi život nijak nezlepšuje, ani nekomplikuje ;-)

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 29. října 2014 19:51
Reakce na dynda:

Ne, já ti na ni šahat nebudu  Ale jasně že těch klasik je víc. No, pokud se shodnem, že klasika všech klasik je No.5, tak co s ní snese srovnání? Takhle nějak bych to postavila asi...

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 29. října 2014 20:00
Reakce na barbucha:

Shalimar, přece! 

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 29. října 2014 20:04
Reakce na domenica:

To je přece jasný 

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 29. října 2014 20:15

Eternity je zvláštní případ. Když jsem začátkem 90. let trávila víc času v Itálii než tady, byl to tam obrovský hit. Voněla na každé ulici, v každém obchodě, všude. A bylo to nádherný!! Tady to její kouzlo ale už tak nefungovalo. Nevím, jak je to možné, ale našla jsem v ní něco protivného. To se ale stává docela často, že vůně, spojená s nějakým obdobím a prostředím, voní jinak, než když je přenesena do jiné doby a jiných "kulis". 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 29. října 2014 20:21
Reakce na domenica:

...ano, mas naprostou pravdu...

...miluju to kouzlo, to, ktere umi jen vune...

(pak kolikrat staci zavrit oci, natahnout ruku a clovek ma pocit, ze se zase dotkne, vrati casem zpet.....)

...nekdy to je takovy, i kdyz krasny, tak presto - emocionalni masochismus...

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 29. října 2014 20:29
Reakce na domenica:

K Eternity mám také zvláštní vztah. Někdy mi voní a vyloženě po ní toužím (jaro) a pak najednou ji nemohu ani cítit. Hlavně venku, za určité teploty a vlhkosti vzduchu je krásná, ale někdy a na někom...hnus! Ale já bych ji za klasiku klidně označila.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 29. října 2014 20:29
Reakce na domenica:

Nemohlo taky dojít k reformulaci? Přece není možný, aby to, co cítím teď,  dosáhlo takový obliby 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 29. října 2014 20:33
Reakce na domenica:

...a Eternity jsem mela nekolikrat..., uz je to hodne dlouho.

Kolikrat me na ni chytla chut znovu, jenze u nas ji nosi takova prostoducha zmalovana zloutkove blond cernolinkova krasavice, ze me vzdycky prejde chut, vonet jako ona...

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 29. října 2014 20:33
Reakce na barbucha:

Nějaká reformulace nejspíš proběhla, ale já tu rozdíl tam a tady zaznamenala už v době pár let po uvedení, takže to by tam asi roli hrát nemělo. 

Ta obliba Eternity může souviset s tím, že právě v 90. letech byla značka CK dost protěžovaná, byla za dobré ceny, dala se koupit na mnoha místech...

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 29. října 2014 20:41
Reakce na domenica:

Hm, taky je možný, že ty naše tetiny nosej nějakou čínskou   je to fakt na plynovou masku.