Lípa

04. zaří 2014 10:56
Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 04. zaří 2014 17:54
Reakce na jerry:

Tilleul (D´Orsay) je asi nejlepší lípa, kterou jsem zkoušela. Občas si na ni myslím ;)

Offline jerry
Avatar
9023 příspěvků moje polička 04. zaří 2014 21:07
Reakce na Mitzi:

Mě taky jako parfémové převtělení lípy připadá nejautentičtější, ale nosit bych ji nemohla - je pro mě  nenositelná právě pro tu věrnou podobu (a taky sladkost).                                                                       

Offline Henri
Avatar
136 příspěvků moje polička 06. zaří 2014 07:38

Moje tchyne citila lipu, kdyz jsem mela na sobe Jovan White Musk. Sice tam asi vubec neni, ale ten lipový dojem to na ni delalo.

Offline opoponax
Avatar
108 příspěvků moje polička 09. zaří 2014 19:19

Duende: pekná škriatkovská lipa (zelený kyslý úder do nosa a potom...hebké, medovo-biele lipové kvety a drevo...najkrajšia je na jar!)

dusty
Avatar
09. zaří 2014 19:49

La Chasse aux Papillons lipu obsahuje, ale dosť dlho mi trvalo, kým mi došlo, že je to odkvitnutá lipa, také malé zelené rozdrvené bobuľky. Skôr cítim pomerne výrazne albíziu a samozrejme pomarančový kvet.

Offline moudjahidine
Avatar
328 příspěvků moje polička 10. zaří 2014 10:41

L´Amandiere extrait od Heeley. To je majestátní lípa obsypaná bzučícími včelami. Typově je hodně podobná Une Fleur de Cassie. Přímo skvost. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 09. října 2014 22:02

Tak já sem rozhodně musím přidat Unter den Linden (April Aromatics), nádherná medově sladká lípa s bergamotem a trpkou zelení a jemně zapudrovaná mimózou. A stejný lipový květ je možno najít i na začátku v Liquid Dreams od téže značky.

Offline ArchivParfumanie
Avatar
79 příspěvků moje polička 07. ledna 2015 00:00

Frau Tonis Parfum Linde Berlin No. 10.  Obchod kde prodává  Frau Tonis je taková lepší  Zámecké parfumerie v Berlíně. Zkusil jsem si tam několik parfémů, příjemné , ale nic víc. Linde Berlin je pěkná autentická vůně medové lípy.  V duchu ji srovnávám s Tilleul  D´Orsay a ta vyhrává na celé čáře. Lípa Zámecké parfumerie je zatím ,,nejhorší" alespoň pro mne. Sice pěkně začíná, ale za hodinu mám na ruce podívný lípošeříkový maglajz.  Domů vždy přicházím lipovou álejí a když kvetou, tak si nedovedu představit krásnější vůni. Ale teď, když mám na ruce  Linde Berlin, si už nejsem tak jistý , jestli vůbec chci cítit někoho, kdo voní jako lípa. Naštěstí při hodinové procházce po Unter den Linden  vůně prostě zmizela. Možná bych  vůni lípy měl přece jen ponechat krásným červnovým večerům.

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 07. ledna 2015 09:31

Krásně napsáno. Já mám všeobecně s květinovými parfémy problém, hrozně mi to voní v přírodě (les, růže, lípa, šeřík, jasmín...), ale vonět se tím prostě nemůžu

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 12. dubna 2015 23:42

Já sem ještě pro přehled doplním moc krásný a něžný lipový květ s šeříkem, hruškou a bílým pižmem v Melkmeisje (Baruti). Ten má ze všech zpracování, co jsem zatím očichala, nejblíž k tomu, že se mi nejen líbí, ale i bych ho docela s chutí nosila.

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 26. srpna 2015 21:37

Zámecká parfumerie má krásnou lípu.