Vaše TOP kousky v kosmetice.

12. února 2015 18:41
Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 12. února 2015 18:41

Máte své oblíbené přípravky, ať už v pečující nebo dekorativní kosmetice, bez kterých se neobejdete a opakovaně se k nim vracíte? 

U mě v koupelně mají čestné místo na poličkách tyto kousky:

- odličování: střídám pouze dva odličovače, a to Biodermu Sensibio H2O a odličovací olej granátové jablko od Saloosu

- péče o pleť: vždy mám na poličce obličejový olej granátové jablko od Saloosu, střídám ho s náhodně koupenými krémy, které chci momentálně vyzkoušet. K občasné masáži pleti používám oleje, mandlový nebo olivový, na noc bambucké máslo, vše opět Saloos

- péče o tělo: oblíbené sprchové gely jsou Ylang-Ylang od YR a Dove Silk Glow, po sprše většinou levandulový olej od Saloosu, teď momentálně ujíždím na tělovém krému Balea Sheabutter

- péče o vlasy: miluju olej Orofluido, ten používám vždy po mytí, někdy koupím i šampon a masku téže značky. Z drogérkových výrobků se opakovaně vracím k šamponům a balzámům Elséve.

- nehty: po odlakování na noc výživu v podobě bambuckého másla, laky mám oblíbené zejména Astor kvůli perfektnímu štětečku

- péče o chodidla: Ozalin

- péče o ruce: mám ráda heřmánkové a měsíčkové krémy, nejčastěji Kamill, měsíčková Indulona, měsíčkový Alverde, heřmánkový Just, červený Garnier

- dekorativka: u mě vede značka Bourjois, kupuji jejich make-up, CC krém (ten miluju!), pudr, tvářenky a řasenku. Neobejdu se bez tužky na oči od Essence v barvě Hot chocolate, je nejlepší, co jsem kdy měla. Na rty kupuji opakovaně rtěnko-balzám Astor Soft Sensation Lipcolor Butter, stálicí je u mě odstín 008 Hug me + vždy ještě jiný výraznější odstín téhož produktu. Jinak rty stále musím zvhčovat, nejraději mám Reginu Placentu, balzámy Labello, Weleda apod.

A vy?

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 12. února 2015 19:24

Jo, mám... pěnové tužidlo Nivea Volume Sensations. Už třináct dlouhých let bez jeho pomoci nevycházím z domu.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 17. února 2015 20:02

Já mám pocit, že jakmile nějaký TOP kousek objevím, okamžitě ho přestanou vyrábět.

Velmi se mi stýská po balzámu  na rty Kiss Kiss Baby od Guerlainu - nic lepšího jsem od té doby nenašla.

Z těch, které jsou na trhu: micelární voda Bioderma na citlivou pleť, tužidlo Total Results (modré) Matrix, pudrové perly Météorites.

Offline moudjahidine
Avatar
328 příspěvků moje polička 24. května 2015 20:09

- pleť: bambucký máslo Institut Karité, denní krém Korres Magnolia Bark, santalovej olej Saloos, kokosovej olej se santalem Monoi Tiki Tahiti, ajurvédskej mandlovej olej se santalem Eliah Sahil, slaměnkový čistící mlíko L´Occitane, liliová pleťová voda Coslys, levandulová květová voda Nobilis Tilia, peeling Natura Siberica, kosatcovej mycí krém Missha, balzám na rty Korres/Yves Rocher/L´Occitane

- tělo: bambucký máslo IK, kokosovej olej se santalem MTT, ajurvédskej mandlovej olej se santalem ES, krém na ruce IK/Crabtree & Evelyn, konopná mast homemade od tatínka, cedrovej peeling Natura Siberica/kokosovej s gardénií Noblis Tilia, kosatcovej sprchovej gel Korres/sprchovej krém IK/mandlovej sprchovej olej L´Occitane/gel Nantucket Briar od C&E, mejdla Nesti Dante, intimgel měsíčkovej Paves Sabi, transparentní pudr Shiseido Translucent Loose Powder

- vlasy: šampon Klorane Pivoňka/Monoi Tiki Tahiti/Korres Mandle/Pure Fiji Frangipani, kondicionér Natura Siberica Borovice/Klorane Magnolie/Korres Mandle, kokosovej olej se santalem MTT 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 24. května 2015 20:12

Ja som momentálne totálne nadšená šampónmi Lush a už dva roky fičím na pleťovke od Nobilis Tilia, akuát SPF krém mám najobľúbenejší od L´occitane - ale ten je už pasé

Offline vanity
Avatar
19 příspěvků moje polička 25. května 2015 12:06

Na značky odličovacích prípravkov si nepotrpím, ale rada striedam. Vždy používam micelárne vody  od Biodermy , alebo Vichy. Teraz pre zmenu skúšam Diamond  Cellular od Oriflame a niet čo vytknúť... Prikúpila som k nemu nočnú kúru a som nad mieru spokojná , pretože na suchšiu pleť je ako balzam (Night restorative  treatment). Veľmi obľubujem produkty Nivea Visage, tie ma nikdy nesklamali.

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 12. července 2015 11:18

Objevila jsem malý zázrak v péči o tělo - Alverde Korperbutter, s makadamiovými ořechy a bambuckým máslem, malý kelímek 50ml asi za 30,-Kč. Musím se v DM podívat, jestli ho nedělají i ve vetším balení. Krásně se vstřebá do pokožky a ta je po celý den neskutečně jemná, hebká, vyživená. I moje suchá lýtka a to je co říct.

A v těchto vedrech vychvaluji a velebím i Bio kokosový olej od Saloosu, používám ho po slunění na celé tělo, hlavně pokožka v dekoltu se mi po něm hodně zlepšila. Používám ho teď pravidelně každý večer na obličej po odlíčení místo krému, a často i na vlasy, které jsou po něm rovněž krásně vyživené a lesklé

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 12. července 2015 14:57
Reakce na vanilka:

Myslím, že som ho videla v tom veľkom balení...všetky tieto ich maslá mám veľmi rada

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 31. července 2015 08:14

když se zamyslím, co kupuju opakovaně a odmítám se toho vzdát...

čistící gel Salt od Nobilis Tilia

balzám na vlasy "objem a hydratace" Natura Siberica

pěna na holení Balea s arganovým olejem (zelené balení, ne ta růžová sladce ovoněná hrůza)

balzám na rty "placenta" od Reginy

krém na ruce hydratační s bio arnikou Yves Rocher a s glycerinem a ovesným mlékem Mixa (světle oranžové víčko)

dvousložkový oční odličovač Garnier nebo Mixa (přijdou mi lepší než ten od Yves Rocher)

odlakovač Miss Sporty

kdyby ho nepřestali vyrábět, tak hydratační lesk na rty Biotherm Aquasource Levres

a v poslední době mě nadchl zelený jíl jako pleťová maska.

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 01. srpna 2015 11:23

Opakovaně

Lak na vlasy

Nivea pro blond vlasy

(ať blond nebo tmavé vlasy, jediný, který vůbec neslepuje, raz dva se vyčeše, lehounký jak pírko a přesto fixuje,

i můj syn jiný nechce...)

Tělové mléko, případně suflé

Nivea Smooth - hydratační na suchou pokožku

(zbožňuji tu vůni, konzistenci, vlastnosti...)

Antiperspirant

Nivea Powder Touch, Double Effect

Dove Original

Sprchové gely

Dove Men + Care Clean Comfort, šedý

(voní totiž jak zjemněná Au Masculine Lolita Lempicka)

Nivea

Obličej

Olay Anti Wrinkle Firm and Lift krém+sérum proti vráskám

Nivea Cellular Anti-Age sérum

Šampony + masky

Swarzkopf Professional...

L´Oreal

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 04. srpna 2015 21:57
Reakce na andry:

Tu zelenou pěnu na holení Balea jsem taky používala a protože jsem ji minule nenašla, koupila jsem růžovou. To je ale příšernost, tak hnusnou parfemaci jsem ještě nezažila  (dá se použít jenom se zadrženým dechem). A navíc jsem se dneska od prodavačky dozvěděla, že ta růžová teď bude místo té zelené.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 05. srpna 2015 07:55
Reakce na blackviolet:

no nestraš, už kdysi jsem hledala náhradu za obyč ze Schleckera, když je tady zrušili, a teďka za tohle? všechno je ovoněný až hrůza, něco dokonce obarvený na růžovo, a jediná neovoněná z Rossmanna (Isana) je taková řídká. a gel nechci. chm.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 05. srpna 2015 09:32
Reakce na andry:

Taky jsem gel nechtěla. Ale po zážitku s tou růžovou Baleou a protože jsem jinou pěnu nenašla, jsem koupila Gillette Satin Care Pure & Delicate bez barviv a bez parfemace. Je to sice gel, ale udělá se z něho rychle krémová pěna. Dobrý. 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 05. srpna 2015 12:13

Odkedy sa holím s olejom, na tieto gély a peny sa už iba uškŕňam...

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 05. srpna 2015 12:53
Reakce na slniecko:

S olejem jsem to taky zkoušela, výsledkem bylo hodně škrábanců. 

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 05. srpna 2015 14:17

Já používám gely na holení Balea, nějaké ty ovoněné hrůzy (vždycky je to asi nějaká limitka) a mám je moc ráda.

Jinak od Balea mám pár kousků jako stálice, které kupuji opakovaně:

- na obličej odličovácí mléko, vodu a krém (ten většinou při potížích v zimě) ultra sensitiv, waschcreme pro citlivou pleť (tím se myji většinou ráno pro osvěžení a probuzení)

- deo pro citlivou pokožku ve skle

- holicí gely

- šampon a kondicionér pro objem (střídám s Eliah Sahil, většinou když chvátám, po hennování nebo na cesty)

- odličovací ubrousky pro citlivou pleť na cesty

Opakovaně kupuji od Lóreal denní krém Revitalift Magic Blur a od Clarins Bi-Phase Intensive Serum HydraQuench, pudr od Astor a na noc si mažu už asi rok navlhčený obličej dýňovým olejem.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 05. srpna 2015 15:05
Reakce na naja:

ten dýňový olej - máš nějaký speciální na obličej nebo bereš ten tmavý 100%ní, který se používá v kuchyni?

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 05. srpna 2015 15:31

Zatím jsem měla od Saloosu (50 ml za 178,-), ale včera jsem koupila normální v obchodě (250ml za 159.-), že ho vyzkouším a když to nebude ono, použiji ho vnitřně a potupně se vrátím k Saloosu.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 05. srpna 2015 16:30
Reakce na blackviolet:

s akým? lebo ja mám na to buď kokosák, alebo teraz prvý krát špeci od saloosu a je dobre, s olejom sa mi potom nerobia červené bodky ako s penou, či gelom, ale raz som to skúšala s ľanovým a celé zle - doškriabaná a rozdráždená pokožka.

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 05. srpna 2015 16:43

TOP výrobek je pro mě maska od Sisley (jakákoli, aktuálně dodělávám černou růži), peeling Estee Lauder Idealist, pod oči Idealist eye illuminator a na zbytek obličeje Idealist Even Skintone Illuminator.

Krémy střídám podle nálady, počasí atd. :) zatím jsem byla se všemi spokojená a ten, co mi vyhovoval nejvíc, se za rok přestal vyrábět...