Parfémové Vánoce, aneb - bude nějaká(a jaká) vůně pod stromečkem.?

29. listopadu 2014 12:35
Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 01. ledna 2021 23:08

Evanilla to chápu. já zas zkouším a zkouším a nějak mě nic neuchvacuje, alespoň ne tak, jak na začátku. A do parfumerie chodit je vyloženě frustrující

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 01. ledna 2021 23:14

alibi Asi uz mame vyzkouseno vsechno a nic co by se vymykalo nevznika. Nebo jen vyjimecne. V parfumerii jsem byla letos jednou, ale objevila jsem Idôle L'Intense a ta me moc mile prekvapila. Tam prave bylo ocekavani, ze bude hrozna.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 00:52
Reakce na Evanilla:

alibi Asi uz mame vyzkouseno vsechno a nic co by se vymykalo nevznika. Nebo jen vyjimecne.

​ale ne, to je hrozne skepticky... ja jsem treba mirne zmenila zaber a hura, zajimavyho jsou hromady

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 05:24

andry 

...přesně, chce to občas zabrousit jinam než mezi obvykle jisté vody a jejich břehy...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 11:23
Reakce na alibi:

wendulka a toho druhého už jsi nerozbalila?  A ještě otázka, jak vůní používáš? Nezanese se tam přes to ťupání že zátky špína?

​Neotevrela. To bych byla tam, kde předtim.

Odlevam do guerlainovskeho 5 ml kabelkace. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 11:25

Evanilla Hele andry má ale pravdu. Mně takhle stačilo dvakrát objednat z lulua a bylo vymalovano.

Online jerry
Avatar
8982 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 11:34
Reakce na alibi:

Nezanese se tam přes to ťupání že zátky špína?

​Zanese. Bohužel.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 11:43

wendulka jerry děkuji za odpověď. Budu asi tahat injekční stříkačkou do menšího rozprašovacího flakonku

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 11:46

Evanilla spíš jich dobrých vzniká tak málo a člověk musí zapátrat než narazí na zlatou žílu :)

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 11:57

wendulka 

ad lulua

JEDINKRÁT jsem tam viděla slevu, hodně příjemnou, na vůni, ze který jsem si sedla fakt na prdel!.

Venom of Angel. Od té doby je furt za plnou...

No, nicméně - mě vždycky něco chytne, jako že to musím mít, hned, včera bylo pozdě. A pak mě to zas přejde.

Ale přišla jsem na to, že nejlíp mi sedí pudrovky, s vanilkovým pižmem. Takže No.5 EdP a jí podobné. 

A pak, vůně, co jsou prvotně nelíbivky, ale je v nich nějaká pryskyřice a kadidlo, případně chlast.

Jo, to mi jde

Prostě divnovůně.

Takže jsem vlastně minimalistka - pudr a gin

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 12:02

alibi 

Vždycky jsem si obávala, že ťupkáním do flakónku se nečistoty zanesou, ale Luca Turin mi dodal odvahy :-)  a od té doby si opravdu u některých parfémů ten požitek z ťupkání nenechám ujít. Ťupkám zátkou anebo přes bříško prstu a nikdy jsem se s nečistotou, čímkoli cizím v tekutině nesetkala. Podotýkám ale, že takhe nanáším parfém výhradně jen u flakónků, ze kterých vím, že nikomu nanabídnu ani kapičku, je to zkrátka velmi osobní, intimní vztah k parfému i k flakónku. :-)

U některých parfémů, stejně jako Vendulka, přelévám do minikabelkového 5 ml flakónku a tam pak mám na výběr střik nebo ťupkání (které nakonec považuju za nejlepší aplikaci).

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 12:08

domenica to mi nejak pripomnelo radosti a strasti No. 5 Elixir Sensuel...

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 12:42

domenica když jsem byla ještě totální laik, tak by mě otázka nečistot vůbec nenapadla. Když jsem si jako dívka půjčovala parfémy, tak jsem ťupala prsty za uši. A máš pravdu, je to takový intimní rituál

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 14:38
Reakce na domenica:

alibi 

Vždycky jsem si obávala, že ťupkáním do flakónku se nečistoty zanesou, ale Luca Turin mi dodal odvahy :-)  a od té doby si opravdu u některých parfémů ten požitek z ťupkání nenechám ujít. Ťupkám zátkou anebo přes bříško prstu a nikdy jsem se s nečistotou, čímkoli cizím v tekutině nesetkala. Podotýkám ale, že takhe nanáším parfém výhradně jen u flakónků, ze kterých vím, že nikomu nanabídnu ani kapičku, je to zkrátka velmi osobní, intimní vztah k parfému i k flakónku. :-)

U některých parfémů, stejně jako Vendulka, přelévám do minikabelkového 5 ml flakónku a tam pak mám na výběr střik nebo ťupkání (které nakonec považuju za nejlepší aplikaci).

​Parfém LHB také ťupám zátkou a je pravda, že jsem přemýšlela o tom, zda ho tím neznehodnotím. Ale přelít ho z toho krásného flakónku pryč, to se mi příčí. 

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 19:53

Dalia Taky bych  to tak cítila Naštěstí mám extrait LHB jen v odstřikovém peru, takže jen 1 střik to jistí

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 12. prosince 2021 15:30

...tak oživuji téma

Letos mám těšení - na Vánoce budu mít svůj první velký flakon Mon Guerlain EdP

(flakon jsem měla pouze EdT a Sensuelle, EdP jen jako odstřik)

A co Vy.?

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. prosince 2021 17:02

Miru Já se těším na stovkový flakon Armaniho Sí.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 12. prosince 2021 17:07

Dalia 

...tak to máš také pěkné. Ta vůně dělá v prostoru příjemný obláček...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. prosince 2021 17:11

Miru Přišel mi před pár dny malý odstřik klasické EdP a verze Intense 2021. Obě jsou nádherné.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 12. prosince 2021 17:19

Dalia 

...jojo, Intense 2021 jsem měla, také se mi moc líbila