Co parfémového vám udělalo radost?

20. srpna 2014 11:22
Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 20:07

wendulka Jo, Turin mě baví. I když s ním ne vždycky souhlasím, čtu ho ráda.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 22:33

blackviolet Když je řeč o tom nesouhlasu. Právě jsem narazila na první. De Profundis jen jednu hvězdu a odbyl ji jen jedinou větou. Prej: "From the depths indeed.".

No teda teda néééé!

Naštěstí si to teda vyžehlil tím, že mi schvaluje Winter od Dasein. I když nevím, kde tam v tom kardamomu bere ten zázvor? No holt nejsem vytrénovaný chemik, abych ty drobné nuance rozpoznala až takhle.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 22:38

wendulka Skvělá zpráva! Turin je zábavné čtení. Zajímaly by mě nové pětihvězdy. Nebo aspoň TOP 10, jestli tam má.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 22:56

Luna Jo, má to rozdělený na TOP Ten dámské a pak pánské a pak podle různých skupinových členění (florals, leather,...), ale zajímavé je, že ne všechny pětihvězdičkové jsou zároveň v té topce, konkrétně bílé Narciso (Narciso Rodriguez) a Club Design (The Zoo) a jsou tam místo toho čtyřhvězdičkové. Stejně tak už to měl i v tom prvním díle.

.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 23:06

wendulka Aha, tak to si pamatuju, původního Turina mám. Co si pamatuju z webu, tak hodně vysoko hodnotil i La petite robe noir couture, žejo?

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 23:10

Luna Jo, čtyři hvězdy, zatímco černá Black Perfecto už dostala jen tři. A ta nejnovější růžová La Petite Noire Hippie už mu stála pouze za: "Boring." a dvě hvězdy (Fruity rose).

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 23:13

wendulka nemá tam Floriental? Pořád nad ním váhám, to by mi mohlo pomoct se rozhodnout.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 23:20

Luna Má. Ale bohužel tě nepotěším. Jenom tři stejně jako Néa. Prý nic nového pod sluncem. Osoboně bych se tím však nikterak netrápila, mně odbyl Philtre Ceylan taky jenom třema.

EDIT: Můj Galop ovšem 4 hvězdy a umístil ho do TOP ten mezi koženými vůněmi.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 23:26

wendulka No má vlastně pravdu, pro mě je to prostě příjemná věc, ve které je mi dobře. On tam má i Jul et Mad, jo? Achjo, musím to nekde sehnat!

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 23:40

Luna Má, ale ne všechny. Chybí Stilettos, Terrases a Secrets du Paradise Rouge. Tady už tě ale potěším. Tvá Nin-Shar taky čtyři stejně jako Aqua Sextius a Mon Séul Désir. Zbytek tři a Bella Donna jen dvě.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 23:42

wendulka tak to je na dobrou noc ta nejlepsi zprava.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 10. zaří 2018 07:33

wendulka Jó, Bella Donnu taky nemůžu vydýchat, jsem na něj fakt zvědavá! A le s tou Nin-Shar jsi zas mě nepotěšila - stále nad miniaturkou váhám, zda vlastnit flakon - no, na rozhodnutí zbývá zbytek života

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 10. zaří 2018 10:27

Luna Tak ono tři hvězdičky je u něho pořád Good, takže v pohodě. Ale pokud se mi nějaká vůně líbí, tak si ji pořídím a bude mi úplně jedno, jestli jí Turin dal jednu nebo pět hvězdiček. 

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 10. zaří 2018 10:33

wendulka To trochu přehnal. Ale s tím propadem Lutense má jinak pravdu.

Mě těší, že mám v pětihvězdičkových (má jich tam jen 19) pár oblíbenců a těch, které mě zaujaly. Iris Nazarena, Au Coeur du Désert, Azemour, Fate, Le Cri de la Lumiere, Jasmins Marzipan... A ty, které neznám, budu chtít vyzkoušet, abych věděla, co na nich má.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. zaří 2018 10:34

blackviolet Ono u těch tří hvězd závisí i na obsahu samotné recenze. Četla jsi už Nanban, které dal taky tři, jak si tam stěžuje, že mu Arquiste odmítl poslat vzorky. JEMU!

Jj, ty co neznám, bych taky ráda časem vyzkoušela. Hlavně ta The Zoo, co jsem nedávno dávala do databáze, mi vůbec nic neříká.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 10. zaří 2018 10:47

wendulka No že JEMU odmítli poslat vzorky, to tam musel samozřejmě zmínit .

Já zatím pořád jenom listuju, na jeden zátah to asi nedám, a to ji mám už od konce července. Nejdřív jsem četla všechny ty, které znám. Ale když tu knížku vezmu do ruky, nemůžu se od ní odtrhnout. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 13:28

Potěšily mě dnes vzorečky nových Amouage Love Tuberose a Imitation . Mimo to jsem dostala navíc ještě vzorek Eleventh Hour. Těším se na zkoušení.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 19:48

Renusatko Zajímá mě tvůj postřeh k oběma!!! A čím se to zas voníš? Nedáš si pokoj? Mně po ní nic není.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 20:03

Korsičanka Nedám si pokoj, musela jsem to  zase vyzkoušet. 

Love Tuberosa je krásná, dokonce bych si ji i pořídila, ale ta výdrž je teda neskutečně krátká a musím říct, že proti ostatním A i celkem neprůrazná. Cítila jsem ji velice krátce. 

Imitation je výdrží zase úžasná, ale tak nějak mi nesedí začátek. Já tam mám jakousi suchou trávu, seno, bylinky. Manželovi se moc líbí, ale já zatím nevím. 

Určitě je budu ještě zkoušet a vyplodím nějakou recenzi. Tohle jsou zatím dnešní postřehy, ale mám migrénu, tak možná zkreslené. 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 20:09

Renusatko Díky Na mně se ta Love tuberosa vátí a pak voní tuberózově dlooouho jak blázen - ale je fakt, že u těla. A srovnání Imitation s Figmentem u mě vůni dost odepsalo:((

Snad ta Fate nebude příčina potíží - držím palce!