Co parfémového vám udělalo radost?

20. srpna 2014 11:22
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 01. dubna 2022 14:01

Fleur Uvidím tedy. Pokud bude, snad mi ozdobí poličku.

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 07. dubna 2022 18:27

V pátek odpo 14-20  v Brně ve Wolfgangstore event...prezentace české niche značky Kintsugi

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 07. dubna 2022 23:13

Woody Já jsem ty vůně zkoušela a navzdory sympatickému konceptu značky s politováním konstatuji, že jsou podprůměrné.

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 08. dubna 2022 08:05

Fleur

Děkuju chtěl jsem reakci a dočkal jsem se. Aneb forma čnì nad obsahem - zdá se, že fenomén dnešnì doby. 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 08. dubna 2022 15:25

Woody to je česká značka? Tak to ma zaujímajú postrehy....nevieš, či si to nechávajú robiť v zahraníčí, alebo to robia "doma"?

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 08. dubna 2022 17:12

slniecko 

Značka je česká, tak typuju na czech made. Spolupracujì s Kateřinou Šantrochovou, která je už pár měsìců mediálně propagována. Na webu Kintsugi jsou asi dvě fota, co vypadajì na home mix. Dá se objednat sample set ze milých 390,-

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 08. dubna 2022 18:27

https://www.kintsugi.cz/

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 08. dubna 2022 18:28

Woody vďaka!!!

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 11. dubna 2022 20:48

Dnes mi udělal v mých nepřeberných množstvích odstřiků velikánskou radost objev skoro plné julinky Terracotty Voile d´Été. To je vám taková nádhera! A hned jsem na ni dostala od manžela kompliment, jak krásně voním, a co se to se mnou vine za parfém. Škoda, věčná škoda, že se přestala vyrábět, nová, ač se mi líbí, už je úplně z jiného soudku.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. dubna 2022 19:04

Navzdory stále ne úplně dolecene plantarni fascilitide a doznívajícímu fibromu to moje nohy za poslední tři dny nijak zásadně neodnesly a s výjimkou jedné vůně, na kterou jsem přehlédnutím včera v Jovoy zapomněla, se mi povedlo vyzkoušet úplně všechny vůně, které jsem měla v plánu.

Si zase konečně připadám jako člověk .

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 23. dubna 2022 20:10

wendulka Jé, ty jsi v Paříži ! A jaký si přivezeš parfémový suvenýr?

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. dubna 2022 20:21

Fleur 

No plánovaný byl jeden, ale nakonec mám čtyři.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 23. dubna 2022 20:33

wendulka Tak se koukej pochlubit !

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 24. dubna 2022 06:04

wendulka 

...také jsem zvědavá, co Tě hodně oslovilo...

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 24. dubna 2022 10:45

...jinak - 

opakovaně tu píšu, že mi hodně chválí vůni L´Aura,

tak včera mi muž pochválil Epices Exquises, že prý moc hezky voním...

A vlastně jsem si uvědomila, resp. když jsem doma, dám si na ruce vůně, které spolu v pohodě koexistují a já si je střídavým přičicháváním ke kůži, užívám...:

Epices Exquises

Mon Seul Désir

L´Aura

Le Régent

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 24. dubna 2022 11:16

Miru To je zajímavé, trošku jsi "přikořenila" oproti někdejším preferencím. Kupříkladu na Le Régent bych tě vůbec netipovala .

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. dubna 2022 11:20

Fleur 

Dnes musím dohnat čtyřdenní výpadek v dtb. V hotelu mi totiž furt padala na tabletu wi-fi(přitom na mobilu dobrý).

Pak se hned ve vedlejším vlákně pochlubím.

Ale tak ony pro mě tentokrát ty suvenýry nejsou nejdůležitější, jako opravdu spíš celý ten parfémový výlet. Loni mi to totiž nakonec parfémově nevyšlo, takže jsem si vynahrazovala vlastně tříletou absenci kvůli blbému covidu.

Ještě pořád si především užívám vstřebávání zážitků jako takových. Především že jsem to ze zdravotních důvodů měla proti dřívějšku značně osekané, tzv. na pohodu, ale i tak jsem to zvládla a i tak to za to stálo. Nebylo to totiž jen o těch suvenýrech, zaujalo víc vyzkoušených vůní. A pak samozřejmě nešlo nesrovnat butiky před třemi roky a nyní u Guerlain a Caron.

jako ne, že by La Maison Guerlain pořád neměla určité kouzlo, ale překvapila mě jeho současná "osekaná" podoba. Doplňkový sortiment, který zdobil interiér, zmizel. Exkluzivní baccaratové flakony vystavené v prvním patře, nad nimiž jsem obdivně vzdychala při každé návštěvě fuč, fontány taky fuč, flakony z testery na té "rozetě" nebo jak se to jmenuje taky už nejsou. V tom prvním patře zůstaly vlastně jen ty historické vůně. Nemůžu si pomoct, ale připomíná mi to teď s aktuálně vystaveným a prodávaným sortimentem dobu, kdy bylo v provozu jen přízemí a zbytek se rekonstruoval.

A současný butik Caron na Rue Francois 1er - neříkám, že není hezky zařízený, ale starý butik na Rue du Faubourg St. Honoré no...

Jsem holt nenapravitelná nostalgička...

Miru 

Epices Exquises jsem zkusila a bohužel v něm mám podobně jako Fleur hlavně kořeněný černý čaj. Asi jsem bohužel olivněná tou čajovou kolekcí od Jo Malone a dalšími čajovkami, co jsem kdysi zkoušela.

Nicméně rozhodně se mi narozdíl od Cuir Intense, kde mě dost ruší ta vonokvětka s ylangem, líbí.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 24. dubna 2022 11:25

Fleur 

...ona mi hodně připomíná L´Heure Nuit, ale trochu na orientální téma... Prostě pryskyřice, pudr, to můžu

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 24. dubna 2022 11:26

wendulka 

...pro mě je Cuir Intense krásná!, lahodná.

Jediné, co mi tam vadí, je intimnost vůně... No, měla bych ji zkusit znovu, jestli nedostala rozum..., ta vůně

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. dubna 2022 11:27

Miru 

Intimita

Já ji mám proti Epices prostorovou, až to hezký není .