Hledám parfém, který voní (podobně) jako...

10. října 2014 08:45
Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 06. ledna 2024 21:10

Ronna Neandertal Them s irisem je v inzerci vedle. Nebo drahý London od Widian s malinami v Egoist Royal:) French Leather od Memo Paris v našich e-shopech.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 07. ledna 2024 08:20

Ronna Bottega Veneta, případně Kelly Calèche, obě mají jemnou kůži v kombinaci s květinami.

Online RoSa
Avatar
8212 příspěvků moje polička 08. ledna 2024 08:12
Reakce na Ronna:

Nemáte prosím, tip na koženou jemnou a dostupnou v ČR vůni? Děkuji.

co nějakou "levnou kůži" od Alhambra? (osobně ale neznám)... dle flakonů lze očekávat, že se snaží o Memo (ty tam taky mají, a jsou moc pěkné)...

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 10. ledna 2024 23:49

Ronna Cuir Ottoman

Offline stes
Avatar
7345 příspěvků moje polička 11. ledna 2024 08:41

RoSa co to je prosím za značku nebo koncept,evokuje mi to napodobeniny à la parfun.cz

Online RoSa
Avatar
8212 příspěvků moje polička 11. ledna 2024 08:51

stes parfun se nese.re s designem flakonů

jsou to arabové a ty vůně maj obecně dost kvalitní, je to v oficiální distribuci solidních eshopů, podobně jako Lattafa, který je celkem akceptován stejně jako jiné arabské značky Armaf, Rasasi, Ajmal, Afnan... ale konkrétně tuhle značku jsem nezkoušela - můžeš se obětovat

Offline stes
Avatar
7345 příspěvků moje polička 11. ledna 2024 08:54

RoSa díky,asi ne

Offline evax
Avatar
29 příspěvků moje polička 26. února 2024 14:37

Pěkné odpoledne, nemáte tip, co by mohlo vonět jako Guerlain La Petite Robe Noire edt, popř. odnož Pliseé? Kdyby daná vůně měla ještě i výdrž, byl by to samozřejmě krásný bonus navíc

Online Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 26. února 2024 14:52

evax 

Balle Rouge Mes Bisous

(líbil by se Ti, byť je podoben spíše vůni Lolita Lempicka EDP)

Offline evax
Avatar
29 příspěvků moje polička 26. února 2024 16:56

Miru: děkuji, hlavně mi jde o ten úvodní třešňově-likérový akord, který se mi líbí. V Lolitě se mi zdá, že je až nadmíru lékořice, kterou v LPRN vůbec nemám, nevnímám Jenom výdrž LPRN je  mizerná, flakon zmizí rychlostí blesku.

Online Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 26. února 2024 16:59

evax 

..tak lékořice je v té vůní minimálně, drží vyborne

Offline evax
Avatar
29 příspěvků moje polička 26. února 2024 21:09
Reakce na Miru:

evax 

..tak lékořice je v té vůní minimálně, drží vyborne

Miru děkuji, pokusím se vyzkoušet

Offline evax
Avatar
29 příspěvků moje polička 03. března 2024 13:31

Ještě bych měla dotaz ohledně vůně podobné Juniper Sling:

https://www.fragrantica.com/perfume/Penhaligon-s/Juniper-Sling-13266.html

Má smysl zkoušet tuhle Acqu di Parma? https://www.fragrantica.com/perfume/Acqua-di-Parma/Acqua-di-Parma-Blu-Mediterraneo-Ginepro-di-Sardegna-23851.html

Údajně by měly být podobné.

Nebo kdybyste měly tip na "jehličnatou" vůni, která nevyznívá moc pánsky a dusivě. Juniper má právě mírně nasládlé akordy, takže i když je lesní a svěží, není to podle mne úplně pánská vůně. Přemýšlím, co v Juniperu vytváří onu příjemnou pryskyřičnou (lesní) svěžest. Jestli je to jalovec, anebo jiné přísady

Předem děkuji.

Online Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 03. března 2024 13:43

evax 

...takovou tu příjemnou nasládlou oblou vzdušnost zde vytváří kombinace 

pepře, kardamonu, kosatce, vetiveru a cukru

(jinak  onu lahodnou vzdušnou, pružnou, nasládlou průhlednou oblost dost často má na svědomí, když je ve složení olibanum, mechy, vanilka).

Řekla bych, že ta vůně od Acqu di Parma bude díky cedru a cypřišovým tónům hustší a sytější, možná právě ani nebude mít onu lahodnou oblost... Přesto může být příjemná

Offline evax
Avatar
29 příspěvků moje polička 04. března 2024 12:24

Miru, děkuji za tipy, Moonlight  uhodlas dobře, ten se mi líbí (i když jenom za chladného počasí) - voní podobně jako Arsov Yuzu Red Pepper Vetiver, asi je to "inspirace", "dupe" nebo jak se tomu dnes říká.

Mám podezření, že Arsov obecně vyrábí inspirace, protože Fig Caviar je klon Muglerovy Womanity, bohužel s hodně slabší výdrží.

Ostatní vůně neznám, průběžně prozkoumám. Děkuji

Online Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 04. března 2024 12:55

evax 

Online jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 04. března 2024 13:01
Reakce na evax:

Mám podezření, že Arsov obecně vyrábí inspirace, 

​Podezření potvrzuju - Plum | Tobacco Blossom | Tonca Bean je Fordova Tobacco Vanille (dokonce i s přiznaným identickým složením).

Offline evax
Avatar
29 příspěvků moje polička 13. března 2024 17:01

Děkuji za tipy, toto začíná být mé oblíbené vlákno

Dál bych prosila o radu, které parfémy by mohly připomínat vůni papírových bankovek? Najde se něco takového i v mainstreamu? Mám na mysli běžně dostupné kousky.

Kdysi jsem pátrala i po vůni knih, nic moc jsem nenašla, nejvíc se blížila snad Glue Demeter, vzdáleně s trochou fantazie. Co mělo být vyloženě "knižní" i podle názvu, mělo do knih hodně daleko.

Online RoSa
Avatar
8212 příspěvků moje polička 13. března 2024 17:09

evax moc jich neni... tady jsi koukala?