databáze 128710 vůní od 8813 značek a 1667 parfumérů

Amber Teutonic D.S. & Durga

Amber Teutonic
značka: D.S. & Durga
parfumér: Moltz, David Seth
rok: 2018
určení: unisex
hlava: alpský cedr, kardamom, zelená mandarinka
srdce: růžová pelargónie, modřín evropský, šišky jedle bělokoré
základ: borovice černá, opopanax, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
andry (11.3.2021 )

Lesní ambra. Zelená jako temné jehličnaté hvozdy, ale ne chladná.
Začíná jako když v dlani rozemnete sotva vyrašené zelené jehličí, aromaticky, olejovitě, kořenitě. Přidává se průsvitný teplý kouř, který pomaličku houstne, jak jehličí dorůstá a je sušší. Teď je vůně měkce kadidlově lesní. Postupně sládne ambrou na úkor zelenosti, ale tahle ambra je jako smola prýštící z kmene vysoké borovice, zlatavá a temně zelená, prachově kouřová, má v sobě příběh toho stromu vyprávěný šeptem.
Z nějakého důvodu je blízká a důvěrně známá, voní jako domov, jako procházky lesem, jako divoká příroda na severu, jako klid a ticho. Nejde do prostoru, ale drží dlouho.

Avatar
ModestMourek (15.3.2020 )

Podivná směska. Nesladká větrová pelargónie přechází přes aromatické jehličí na oříškově nasládlý zakouřený samet s parafinovými podtóny. Závěr patří pryskyřičnému dřevu.

Avatar
wendulka (16.7.2019 )

Kdo by neznal pohádku bratří Grimmů o Jeníčkovi a Mařence. Dvě děti, které se v různých variacích ztratí nebo jsou odvedeni do lesa. Když nastane tma, Jeníček vyleze na strom a v dálce spatří světélko, co je dovede k perníkové chaloupce. A proč jsem si na ní vzpomněla? Amber Teutonic vás totiž zavede do kardamonově temných lesních hvozdů s jehličnatými cedry, modříny, jedlemi a borovicemi, v nichž se málem zabloudíte, dokud v sametově černé pryskyřičnaté temnotě nezahlédnete zářivý záblesk. Je jí zlatavá balzamická ambrová chaloupka s došky z perníkově sladké skořice.z již nevyráběné Ambre Orient z řady Armani Privé.