Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 12:30

AlexQ 

Ale v prodeji zatím je.

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 14:15

AlexQ Bola pred pár dňami na Elnino, ale už nie je.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 14:32

slunečnice 

Nebo obráceně, začala bych čímkoli, co nemá v názvu "oud" a "baccarat" (ale i tyhle vůně bys měla zkusit, minimálně pro utvrzení se, že tohle opravdu ne... navíc můžeš být překvapená). Úspěch by mohly mít především: A la rose, Amyris, Pluriel, Petit Matin, Grand Soir a Aqua Celestia. Děj pak vědět.

Offline AlexQ
Avatar
96 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 14:40
Reakce na Biely kvet:

AlexQ Bola pred pár dňami na Elnino, ale už nie je.

​Na Elnino se objevila úplnou náhodou a byla samozřejmě hned pryč. Jinak už není ani na oficiálních stránkách MFK a jak mi potvrdil Jakub z Ingredients - prý se moc neprodávala, takže výroba byla ukončena:-(

Offline slunečnice
Avatar
19 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 15:21

jerry Ze jmenovaných se mi po zevrubném prozkoumání nejvíce zamlouvá APOM a Absolue pour le Matin. Akorát už je nikde nevidím.

A ta Acqua Universalis, Vitae a Celestia - jaký je mezi nimi rozdíl, která podle Tebe stojí za to?

Offline slunečnice
Avatar
19 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 15:24

Mimochodem jsem narazila na Dolce Gabbana Femme, tvaří se jako původní z r. 1992, kterou jsem měla a sháněla. Nemáte zkušenosti s tímhle novým vydáním? Shoduje se to?

https://www.cosmo.cz/DOGF105.html

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 15:31
Reakce na slunečnice:

A ta Acqua Universalis, Vitae a Celestia - jaký je mezi nimi rozdíl, která podle Tebe stojí za to?

​nejsem Jerry, ale přidám s dovolením svůj názor: Všechny tři parfémy spojuje inspirace svěžestí vody a abstraktní charakter, ale každá z nich vyznívá jinak a všechny stojí za to. Celestia je hodně vzdušná, vodně květinová a ze všech tří nejsladší. Je to ale "sladidlo" přírodní, jakoby nektar z květů... 

http://guerlinade.cz/2017/01/16/maison-francis-kurkdjian-aqua-celestia/

Offline slunečnice
Avatar
19 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 15:43

domenica Už to čtu) Děkuji!

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 23. ledna 2021 17:19

slunečnice o cosmo.cz jsem hodně četla, že nabízejí vůně, které nemají skladem... to by možná vše vysvětlovalo. Právě často i vůně, které jinde nejsou k sehnání. Byla bych opatrná a pokud se rozhodneš pro objednávku, tak raději neplatit předem, ale vzít na dobírku.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 19:03

slunečnice 

Vybírala jsem jednotlivé tipy podle tvého zadání "nasládlé třeba krémovostí dřeva, mléka, či květinově, to ano), ale kořeněná býti může.  Něco spíše na běžné nošení, kde vůně neobtěžuje, ale těší."

A domenica tu "společnou linii" popsala zcela výstižně.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 19:06

slunečnice 

Bohužel s fotkou původní Dolce Gabbana Femme se bylo možné setkat ještě přednedávnem i v jiných e-shopech. A v prodeji byla samozřejmě nová verze.

Ale můžeš koupit a v případě nespokojenosti reklamovat.

Offline Jitka77
Avatar
1131 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 20:25

slunečnice Na Cosmo.cz se lze mailem doptat, nemají problém cokoli ověřit a napsat. Osobně mám jen tu nejlepší zkušenost s komunikací.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 20:38
Reakce na teena-s:
 @euridike "votoč stránku"je peckovní tak říznou vůni bych k ní ráda objevila ;)

​Mně by se k ní hodila I Am Trash ELdO - ale k té určité lacinosti bych tam asi potřebovala trochu víc temnoty...

Offline slunečnice
Avatar
19 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 20:58

Jitka77 Ano, u Cosmo komunikují dobře. Před rokem jsem takto jásala nad už nesehnatelnou Absolutely Irresistable, ale přišla zkažená vůně. Asi byla už opravdu stará, nebo špatně skladovaná. Vyreklamovala jsem a bez řečí vrátili peníze.

Co se týká DG "červeného víčka" i na Fragrantice psali, že se objevila znovu, jen tentokrát vyráběná ve Francii. Takže věřím, že se jedná o znovuuvedení na trh (něco jako Sicily). Má prý i trošku jinak nápis na krabičce, což by dle fotek odpovídalo. Ptala jsem se s nadějí, že už to nějaký fanda třeba koupil a podělí se o zkušenost. Já věřím, že je to tentokrát v pořádku (v minulosti jsem se také napálila s mylným obrázkem u této vůně), ale odrazuje mě ta cena. Jestli je to opět vyráběno, přijde mi ta cena dost vyšponovaná.

Offline slunečnice
Avatar
19 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 21:00

Paris A našla jsem ji i na jiných eshopech (jestli jsou však nějak spojené, netuším)...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 16:08

euridike tak tu neznám,musím prozkoumat ;)

Offline AlexQ
Avatar
96 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 10:14

Prosím o názor k MFK: Apom pour Femme nebo Aqua Vitae Forte?

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 11:54

AlexQ Za mňa určite Aqua Vitae Forte. Apom pour Femme je pekná vôňa, ale na mne bola tak slabá, že som ju ledva cítila, aj to len chvíľku. Ničím ma nezaujala. ale to je, samozrejme,  subjektívny pocit, Aqua Vitae Forte je ako živá voda, plná energie, šťavnatá, optimistická......ale zas len z môjho pohľadu, možno sa vyjadria viacerí, ja sama som na ďalšie názory zvedavá.

Offline AlexQ
Avatar
96 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 12:28

Biely kvet Děkuji moc :-). Jasně, že vždycky je to subjektivní, proto mě názory ostatních zajímají...

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 12:43

Odkud berete 5 ml flakonky?

Ty na ekokoze ve mne moc duvery nebudi a kabelkace jsem uplne nechtela.