Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Online Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 18:19

Mha alibi viktorka_od splavu  Normálně jste mi otevřely nové obzory - vůbec jsem nepřemýšlela o tom, kdy je mi příjemné používat jakou vůni Mám to intuitivní dle nálady. Jen k doktorům a na setkání s cizími lidmi vybírám nějakou nekontroverzní

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 19:21

Korsičanka no ono to s tím souvisí - to čistý pižmo mi při cvičení ve spojení s mým potem nedělá zle a okolí neobtěžuje (třeba těžké orientálky by asi byly zabijáci)... no a po cvičení a sprše mám ráda něco povzbuzujícího a v Pamplelune je grepík a v P. Rose Alex. je zas to neroli, který jinde nemůžu, ale tady jo

a pak mám taky ráda spojení vůně s nějakým prožitkem - takže do divadla ráda nosím Sacrebleu Intense, na večírky 13eme Notte Femme, na těžká jednání Visu nebo Pětku, na pohřby Pětku, na spaní Osez Moi nebo Habanitu L Espit, na letní dovolené a prima výlety Rose America, na jarní bitvy Insolence... a tak dál :D ... a proto si taky dopředu dávám pozor na spojení vůní se situacemi či nemocemi, abych nedopadla jako s Lost Cherry, která díky takové nepříjemné zkušenosti letěla z domu jako tryskáč i přesto, že jsem tratila

Online Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 19:44

alibi Jsi neuvěřitelná! Já bych si to nestihla ani číst, natož dodržovat A představuju si těch cca 170 situací pro mé vůně Ale dobrý nápad pro správné psychické rozpoložení to určitě je.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 19:49

Korsičanka když ono to není žádná věda... jedu taky podle pocitu, akorát jsem v tom po čase vysledovala zákonitosti a teď už dávám pozor

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 22. ledna 2021 20:29
Reakce na alibi:

... a proto si taky dopředu dávám pozor na spojení vůní se situacemi či nemocemi...

alibi to mě moc zajímá. Jak tomu zabránit, když předem nevíš, že tě čeká nějaká špatná situace?

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 22:41

Paris tomu se člověk asi nevyhne sice se jmenuju libuše, ale věštecký schopnosti zas takový nemám :D jen má občas člověk takovýho tušáka předem a podle toho se třeba raději nenavoním vůbec, nebo jen z odstřiku, který dopotřebuju a nedoplním zásoby

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 09:44

alibi Přesně! Do práce na nepříjemný jednání - 31 Rue Cambon. Když se potřebuju chovat trochu jako mrcha - YSL Libre. Když vím, že mi bude úzko - L'Instant Magic (na té mi nezáleží, takže když si ji spojím s ošklivými zážitky, klidně ji pošlu do světa). Krásné dny, dovolená - Dior Dolce Vita...

Offline Stinvlka
Avatar
příspěvků moje polička 23. ledna 2021 10:01
Reakce na alibi:

Paris tomu se člověk asi nevyhne sice se jmenuju libuše, ale věštecký schopnosti zas takový nemám :D jen má občas člověk takovýho tušáka předem a podle toho se třeba raději nenavoním vůbec, nebo jen z odstřiku, který dopotřebuju a nedoplním zásoby

​Rozumím tomu, někdy má člověk podezření, že to nedopadne.... Když jsem měla chemoterapie, nevoněla jsem se vůbec, nebo něčím, na čem mi nezáleží. Na svou oblíbenou Jasmine White Moss jsem se raději nešla ani podívat. Ale říkám si, kdyby se mi zprotivila, nevadilo by mi už, že ji přestali vyrábět. Asi chybná strategie

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 23. ledna 2021 10:21

alibi tak to pak ano. Zatím nemám žádnou vůni spojenou s ošklivou situací. Spíš se mně zprotivily některé vůně, které se mně dřív líbily, po vyzkoušení jiné s nějakou výraznou složkou. Např. dřív mně nevadilo neroli, ale po vyzkoušení Neroli od Yves Rocher ho vnímám ve vůních, kde jsem ho dřív ani nezaznamenala. Nebo po testování Tesori d'Oriente White Musk mně začaly vadit některé pižmové vůně.

Offline slunečnice
Avatar
19 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 10:23

Zdravím všechny)

Nemohl by mi prosím někdo poradit, s čím začít u Kurkdijana? Ceny už jsou trochu přijatelnější, vůně na mě z popisu působí velmi příjemně a flakony se mi také moc líbí.

Mám ráda teplé, hladké, klidné vůně, nyní hledám něco nositelného bez přemáhání, tj. ne výstřelek, ne gurmánskou vůni (nemám ráda sladké, ale nasládlé třeba krémovostí dřeva, mléka, či květinově, to ano), ale kořeněná býti může. Něco spíše na běžné nošení, kde vůně neobtěžuje, ale těší. Momentálně nosím nejčastěji Camelia Intrepide.

Děkuji předem za malé intro, nebo jakékoli postřehy)

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 10:23

...hmm...

...tak já neřeším situace, ale téměř vždy pouze, jak se já zrovna cítím/na co mám chuť.

A je jedno, kam jdu.

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 23. ledna 2021 10:27

Nějakou dobu mám Melioru a při posledním použití jsem si všimla, že jde obtížně nasadit víčko. Používala jsem ji jen párkrát, ale myslím, že dřív šlo nasadit lehounce. Ale jistá si vůbec nejsem. Prosím, kdo máte nějakou vůni od Parfums de Marly... je to normální nebo jsem s víčkem něco vyvedla já.

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 10:37

slunečnice 

 Lumière Noire pour Femme

Absolue pour le Matin

Aqua Celestia

APOM pour Femme

a po čarou Grand Soir - skořice

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 10:53
Reakce na Korsičanka:

Jen k doktorům a na setkání s cizími lidmi vybírám nějakou nekontroverzní

​to je prosim u tebe ktera?

Offline AlexQ
Avatar
96 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 10:53
Reakce na jerry:

slunečnice 

 Lumière Noire pour Femme

Absolue pour le Matin

Aqua Celestia

APOM pour Femme

a po čarou Grand Soir - skořice

​Apom pour Femme už se nevyrábí...

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 10:57

slunečnice ja bych treba rekla Amyris.

Online Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 11:02

andry I ty jedna!

Jen ve flakonech jich mám 18 společenských, v nich i v odstřicích vede Guerlain Třeba 190 Ans, Oriental Brûlant atd., atd. A s Warszawou či I jsem nikdy nic nepokazila

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 11:06

Korsičanka nu dobra tedy

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 23. ledna 2021 11:13

viktorka_od splavu alibi Dekuju za tipy, jdu hledat, která vůně mě donutí zvednout se

Ale ta sycomorová to asi nebude

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 11:13

...hmm, myslím, že pokud vůně/parfém dobře/ideálně souzní s nositelem - není kontroverzních vůní...

(no, a když nesouzní, může být zabijákem pak cokoliv)