Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 04. října 2020 12:13

euridike 

...četla jsem Tvoji recenzi na She met him in...

Jo, "pudru až k zalknutí..." - to by bylo něco pro mě!.

Ale trochu mě znejisťuje ta sivě zelenkavá, resp. je to sladký nebo ne.?, a je to spíš víc rostlinný než tělový.?..

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 04. října 2020 17:27

Miru 

Je prašně bylinná, jako kdybys dala na půdu sušit bylinky, zapomněla na ně - a ony se Ti rozpadly v prach, je to jemné, sladké, bylinné, neřekla bych, že tělové/pižmové, + k tomu akcent vůně staré kožené pohovky...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 04. října 2020 18:20

euridike 

...tak to nic..., ...kuju

Offline jerry
Avatar
9015 příspěvků moje polička 05. října 2020 20:22

Vanilla Vibes (Juliette Has a Gun) - tělový sprej se slabou vůní vanilkového prachu. Po rozvonění něco mezi opalovacím krémem s jemnou vůní kokosu a nesladké vanilky a jednou zapomenutou kokoskou s kouskem marcipánu a s vanilkovým pudrem, "bezpečně" uloženou pod skleněným poklopem. Hodně mi připomíná syntetičtější nealkoholickou (=bezvodkovou) verzi Bvlgari BLV Notte.

Cypress & Grapevine (Jo Malone) - cypřiš - zelené i suché rozemnuté listy, jemně kouřové, v náporu ledového větru. Tak trochu připomíná "univerzální" vůni pánského holičství. Výdrž bohužel dost tristní.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 06. října 2020 08:27

jerry Vanilla Vibes i Musc Invisible pro mě byly docela velké zklamání - a jinak se mi u JHaG líbí snad všechno... Ale nevím, jak moc jsem u VV objektivní, vanilka + kokos - to je na mě obecně moc dobrot najednou...

Offline jerry
Avatar
9015 příspěvků moje polička 06. října 2020 10:35

euridike 

U JHaG jsem taky zvyklá na něco jiného - originalitu a hlavně intenzitu. VV je opravdu spíš na úrovni tělové vody a podle tvého popisu Musc Invisible je na tom podobně. Asi nějaký trend

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 06. října 2020 15:42
Tak jsem se dnes prošla kolem Daglesů,"máte zlatýho Forda?...tak mě polejte :D " dostala jsem papírek a špric na předloktí a jsem lehce zklamaná,vůně je intenzivní ale na mé suché kůži v relativním chladu nemělo možnost vylézt víc složek než z klasické Black Orchid,(bohužel se stejně projevila i Rose Prick -ta měla navíc jen malinké růžové poupátko),dokonce jsem ji původně cítila jako její fejk,který jsem si koupila v časech začátků,kyselý nástup (některé z vás uvádějí okurkový lák),snad to byl jediný oslí můstek ke zlaté barvě,bylo to kovově kyselé,tahle vůně určitě potřebuje prohřátou kůži-vášnivou(Miru by ji měla zkusit ;) )aplikace na tepenné místo nebo pod svetr by jí prospěla,mám z ní velmi podobný dojem jako z Xerjoff Regio(mají pár shodných složek)ta je v teple překrásnou sytou květinovou vůní,v chladu ji cítím jako upocené silonové triko.Moje mamča vůni zhodnotila jako kokosový kokino- nosánek nezparchantělý- cítící i Molecule04 pro mě nezachytitelný.Takže příznivce bude mít ale pro mě za těchto podmínek nic hodného takové útraty,odstřiky obou si určitě časem pořídím kvůli kvalitě a výdrží parfémů
Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 06. října 2020 17:11

teena-s 

...hm, přihlásila jsem se a vidím poslední recenze na Black Orchid Parfum a ještě k tomu od Tebe!, valila jsem do příslušného vlákna a

- takže za Tebe nic moc.?.

Je fakt, že dost ji k původní Black Orchid připodobňují, resp. rozdíly údajně minimální, a zas někdo je z ní upřímně vydřen.

Jo, TAK MOC bych ji chtěla zkusit i s tou Rose Prick. Ale bůhví, kdy se mi zadaří...

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 06. října 2020 17:32

Miru Já zkoušela včera z ovoněné stužky, takže je otázka, jak moc můžu být objektivní, ale cítím vanilku + med + tmavé zemité lanýže + ovocný akcent, který mi trochu připomíná banány + jemnou švestkovou dužinu + cosi hřejivého, co by při troše fantazie mohl být ten rum... Já nejsem obdivovatel Black Orchid, ale Parfum se mi takhle líbí, protože mi tam nepřebývá ten zelenkavý/nakyslý akcent...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 06. října 2020 17:33

euridike 

...tak to zní krásně.!

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 06. října 2020 17:34

Miru No mně se to líbí, otázka je, jaká bude na kůži + intenzita... No, uvidíme...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 06. října 2020 17:37

euridike 

...přesně. Pokud by intenzita a výdrž byla aspoň lepší průměr, tak jo

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 06. října 2020 17:53

 po pár hodinách cítím už jen slabě z kůže spíš sladkost(lák zmizel) kterou jsem vnímala možná líp u Velvet O.ale jinak jemné nuance bych mohla rozlišit jen při aplikaci obou naráz a B.O.už nemám a Velvetku v práci a zlatá to do zítra na ruce už nevydrží,musela bych ji mít v dekoltu nebo podpaží aby se líp rozvoněla,určitě potřebuje větší teplo,na papírku je ta kyselost taková hedvábná a vůně líp drží(tam by ta sušená švestka mohla být),alkohol vnímám spíš jen okrajově jako dřevo sudu ve kterém zrál a to až v průběhu a závěru,začátek patřil zlaté kovovosti,obě- Rose i zlatá se mi líbí moc ale pokud už vlastním Velvetku tak tyto další nepotřebuju-výsledný ocásek je příliš zaměnitelný(přičemž zlatá JE sladší,černá taková chlapštější? tou orchidejí?)a myslím že mají i horší výdrž než starší kusy(asi jako i u jiných parf.značek).Škoda že nemáš Douglas někde poblíž,mívají k ovonění typy po kterých saháš ;) @Miru

Offline jerry
Avatar
9015 příspěvků moje polička 06. října 2020 22:19

teena-s 

Měla jsem takové nejasné tušení, že s tím "zlatým" Fordem to nedopadne...začíná být těch "Black Orchid" nějak moc a ono to s odnožemi většinou není žádná sláva.

Vyzkoušíme, uvidíme...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 07. října 2020 08:44
@jerry ona vůbec není špatná a ten dojezd nakonec je víc holčičí než u černé,jen bych ji opět uvítala "hustší" -větší oblak kolem sebe,výdrž ještě slabě od odpoledne až do večera zbyl takový alkovanilkový krémový ocásek,stopově cítím vanilku ještě ráno)jenže po jednom zkoušení navíc za pochodu...pořádně nasát v klidu domova jsem ji mohla až po hodině,nosánky citlivější by ji mohly ohodnotit výše,na zlaté barvě neujíždím a obsah je povedený ale zaměnitelný a tak po ní netoužím až tolik,jakmile ale bude ve vzorku nebo odstřiku tak ji na poličku umístím
Offline jerry
Avatar
9015 příspěvků moje polička 07. října 2020 09:55

Velours (Yves Saint Laurent) - jemný semiš zakápnutý sladkým likérem (následně se ukázalo, že griotkou) a poprášený kosatcovo fialkovým pudrem - už to samo o sobě je blaho ve flakónu. A což teprve po rozvonění se štědrou porcí kouřové dřevité ambry a nenápadně probleskující sladké griotky.

Peoneve (Eau de Parfum) (Penhaligon's) - růže - svěží, sytá, růžová, s lehkým nádechem broskvové vodky (ale ta rychle zmizela...asi se odpařila). Po rozvonění ledově vzdušná nasládlá pižmová růže s růžovou pivoňkou - jako když studený alpský vítr rozfoukne květy do okolí.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 07. října 2020 10:09

jerry Velours se mi taky moc líbí, i Peoneve se mi líbí, ale na mně prakticky nic od Penhaligon´s nedrží, každá jejich vůně je na mně vyloženě éterická, jemná, bez intenzity - škoda...

Offline jerry
Avatar
9015 příspěvků moje polička 07. října 2020 11:03

euridike 

Na mě naštěstí většina vůní od Penhaligon´s naštěstí drží, jenže se stejně polejvám průběžně, takže spotřeba tomu odpovídá

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 07. října 2020 13:14

EAU CAPITALE Diptyque

To poledne, když se narodila ona, se nebe zatáhlo šedavými mračny a jarní pole byla plná vran.

To poledne, když se narodil on //a ona už byla nějaký ten rok na světě//, bylo nebe nad Lhotkou modravě jasné a slunce láskyplně vzpomínalo na Ludvíka XIV.

A o mnoho let později, když se ti dva poprvé setkali, nabyl on neúprosného přesvědčení, že v těchto prvotních dnech si byli přisouzeni, protože jak říkal Stuart Hample - hvězdy nelžou. A Slunce je přece taky hvězda...

A trvalo další rok, než se všechno stalo, on trpělivě čekal, z pohádek bratří Grimmů věděl, že trpělivost přináší růže - a ano, přinesla je, jednoho večera se to stalo, ona se usmála, mezi rty jí vykvetla rudá růže, ona to nevěděla, ale on ano, jejich šarlatovými závějemi se probrodili až k ránu, ona pak byla tiše potemnělá, věděla, že vysmívané fráze se naplnily, všechna ta slova, která napsala, i když ještě nevěděla o čem - o dvou jedné krve a jednoho přerývaného dechu, o červáncích, které vypadají jako růžové noční můry, o karmínovém proscéniu, které rozbila ozvěna...

Ale vše se zdálo být v pořádku, nelaskavé město s ocelovou věží se skrývalo za zavřeným oknem jako vyčkávající divoké zvíře, on se na ni díval a v hlavě ...Du nackt im Bett und ich barfuß am Klavier...

Vůně autoportrét.
Růže, které ke mně nepatří, pačuli, kterému se vyhýbám – stejně jsem to já...

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 07. října 2020 15:22

euridike Nevím, o kom píšeš, ale je to nádherné. Bohužel ve mně Eau Capital tyto představy nevyvolává, ale všem vám, jimž se dostala pod kůži, ji ze  přeju.