Annette Neuffer

12. března 2022 17:30
Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 22. července 2022 21:58

wendulka Jasně! Já si v jejich vůních dokázala najít cca 10 , které mi neuvěřitelně vyhovují. Ale je to jako s vůněmi jiných značek - každý si najde to, co mu vyhovuje nejlíp

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 22. července 2022 22:34

Korsičanka myslím na to...akurát som rozmýšľala, či nespraviť rovno článok (ja si ich aj tak prekladám aj do AJ), akurát by to pár dní trvalo. Jo a ak len "recenzičky"....tak lepšie na nemeckú, alebo anglickú verziu stránky, keď budú v AJ?

Ja tam už roky nestíham chodiť a neviem, čo je teraz bežnejšie. Vtedy pred rokmi tá anglická verzia skoro nefičala a aj anglické recenzie väčšinou viseli na NJ stránke.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 22. července 2022 22:35
Reakce na wendulka:

​Nestává se často, ale tentokrát se na mně rozvoněla téměř identicky jako na tobě.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. července 2022 13:09

prďola 

Ty jo, fakt 10?! To se mi u jedné značky povedlo naposled v počátcích registrace na arome. od té doby se tomuhle počtu povedlo přiblížit jen Prinu Lomrosovi.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 23. července 2022 16:32

wendulka Jj teda dvě z těch vůní už asi znovu nepořídím, protože se dost překrývají s jinou, ale i tak...

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. července 2022 16:38

prďola já musím říct, že jsem taky nadšená a jsem ráda, že se vzorky dostaly do oběhu.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 24. července 2022 09:35

Renusatko No ona je to dost odvaha při těch cenách objednávat si odstřiky naslepáka, tak jsem ráda, že je šance vůně vyzkoušet Zvlášť, když se Korsičanka daří dělat skvělou komunikační spojku a máme flakony s příjemnou slevou.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 24. července 2022 09:51

Renusatko  prďola wendulka Jojo, od AN bych jich taky mohla vlastnit hafo. Nemusím Estate a Hepster - pro mě pánské, Rosa Alba nezaujala a Narcissus Orientalis na mně vycházel moc temně. A neznám Tabac Santal. Ostatní bych fakt unosila A kdyby se se mnou někdo podělil o Fumoir des Anges od Sylvy, šla bych do toho (236:2)

Offline černá káva
Avatar
1908 příspěvků moje polička 24. července 2022 09:59

Korsičanka Znám jich maličko, ale Ty a prďola mě znáte, pořád to tu čtu a lákáte mě.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 24. července 2022 10:01

černá káva Tak až příště budeme objednávat...

Offline černá káva
Avatar
1908 příspěvků moje polička 24. července 2022 10:29

Korsičanka Jasně. Toliké kvaltovaní....

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 24. července 2022 16:07

Korsičanka Mňa láka Vermillion Orange,  na teba ako pôsobí? Teda zatiaľ len podľa zloženia. 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 24. července 2022 18:32

Biely kvet Silné pomeranče s postupným prolínáním koření, uklidněné v drydownu balzamickými složkami, myrrhou, tonkou atd. Nádhera.

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 24. července 2022 19:21

Nechystá sa nákup a porcovanie?

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 24. července 2022 19:41

Biely kvet Mám v plánu znovu koupit Stardust a Ambra Luminosa, z kterých bych zase nabídla pár odstřiků. A pokud se najde dostatek zájemkyň na podíly z jiných flakonů, tak je samozřejmě můžeme přibrat taky. Nákupní vlákno budu zakládat začátkem týdne

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 24. července 2022 20:24

prďola Ďakujem

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. července 2022 19:41

Ambra Luminosa

Vždycky se chtěla vdávat ve stejném kostele jako její rodiče.

Ti se sice brali v horkém letním dni, kdy se místo vína na oslavě podávala voda s plátky citrónu, no věděla, že chce kráčet uličkou k tomu ohromnému oltáři z chladného mramoru.

Přála si, aby byl kromě plápolajících svíček vyzdobený jak květinami, tak i jehličím stejně jako jednotlivé dřevěné lavice uvnitř.

Měla přesnou představu o svém účesu i líčení. Žádná rtěnka, stíny nebo tvářenka, jen trochu pudru.

A chtěla, aby to uvnitř vonělo nejen kadidlem, ale i myrhou a propolisovou ambrou...

Make Someone Happy

Jak někoho učinit šťastným? Annette se zřejmě domnívá, že má-li to být prostřednictvím vůně, musí být sladká. Medově sladká. V tomhle případě ale i zelená. Bylinná sladkost anděliky v úvodu krásně kontrastuje s trpkostí bergamotu a citrusovou svěžestí mandarinky, magnólie a pomerančového květu. Pak ovšem té sladkosti začne přibývat. Napřed je to jen albízie, no pak se přidá hutný ylang s vůní zralých banánů, okvětní plátky růže v tonkové krustě z mandlového marcipánu, vanilkově mléčný santal a medově sladký benzoin. Jen díky zakouřenému vetiveru s pryskyřičnatou ambrou a drhnoucím cedrem v základu se z toho nesvírají útroby.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 10. srpna 2022 21:58

Flor de Café

Strašne jemné, povedala by som až slabé...cítim vzdialenú odozvu jemných tónov kvetov a kávy a potom už nič. Normálne sa mi to ani na Annette nezdá...

Per Fumum: Ambar

Hustý tmavý slivkový lekvár, ktorý sa varííí a varíííí hodiny a hodiny až kým z neho nevznikne temná tuhá lepkavá hmota. Do toho tmavé drevá, tabak, labdanum a mimoriadne pekná ambra.

Havana Plum

Nádherná "nejedlá" gurmánka. Káva, likér, karamel, stopy jemného tabaku, tonka, vanilka, med. Napriek tomu nepresladené. Krása.

Narcissus Poeticus

Čerstvo rezaný narcis vo váze, to najzelenejšie z bielych kvetov...a indoly. Už som chcela skonštatovať, že narcisy tejto značky sa na mne neredviedli, ale potom zrazu obrat a celé to prešlo do nežnej, narcisovo-púdrovo-medovej vône. 

Honeysuckle Rose

Zemolez bez zemolezu. Ale krásne utrafený. A do toho mierne indolický jazmín, a áno, tá ruža. Záhradná ruža s ovocným nádychom, ktorá chtiac-nechtiac vyvoláva pocit optimistickej pohody. A ten akord zemolezu ju v tom patrične podporuje. A to celé na tradične Annettovsky hutnom, zeleno-živičnatom podklade.

Vermilion Orange

Divincarnation s pomarančom miesto karafiátu. A je to skvelé! A navrch trochu škorice. Napriek pomarančovo-kakaovo.škoricovej kombinácii na mňa nepôsobí vianočne. A celé je to podložené hutnými zlatými živicami. Zdá sa mi, že ju nemám a budem to musieť napraviť.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 12. srpna 2022 20:02

Tabac Santal

Tabak, drevo, veľa, ale fakt veľa chlastu a do toho nejaký živočích. Vôňa ťažká ako klada, ale zároveň teplá, skôr sladká a svojim spôsobom drsne-útulná. Skôr pánska, ale v zásade si viem predstaviť ju nosiť (v opatrnom množstve...)

Autumn Nocturne

Podľa zloženia som si predstavovala niečo sladko-teplo-chumlacie do novembrových plieskaníc....a ono je to veľmí rázny, čerstvo nakrájaný zázvor! a potom, potom áno, k tomu zázvoru, ktorý sa pomaly ukľudňuje do teplého zázvorového čaju sa pridáva horeuvedená zohrievacie zmes, ale takmer vôbec nie sladká. A ako obvykle hustohustý základ, tentokrát s včelím voskom, ambrou, drevom a malinkou štipkou oudu.

Per Fumum: Ambra Luminosa

Chcela som napísať, že žiarivá ambra a pozriem na ceduľku - ono sa to tak volá!

Veľmi atypická ambrová vôňa, žiarivá, takmer ľahká, trošku osladená živicami a odľahčená citrusmi....ale....koľko je ambroviek so živicami a citrusmi a žiadna nie je ako táto! A do toho trochu žiarivo ovocnej ruže (predstavujem si, že bielej).

Toto sa fakt podarilo.

Avicenna White Rose & Oud

Milujem ruže, vo všetkých možných formách, alebo takmer vo všetkých možných formách. Nemám rada (resp. moja pokožka nemá rada) živočíšne a živočíšne vyznievajúce zložky. Tak som bola poriadne zvedavá, čo vylezie z tohoto. No a prekvapenie. Zoberieme Diabolo Rose od Les Parfums de Rosine (na mne krásna svetlá ruža s mätovými tónmi), zredukujeme ho koľko to len pôjde, a zahustíme jemným hebký  santalom a trochou včelích produktov. Veľmi pekné a svojim spôsobom zrelo-romantické.

Fumoir Des Anges

Neuveriteľná kadidlová vôňa. Takú som ešte neskúšala. Kadidlo je teplé, ale vôbec nie orientálnym spôsobom, napriek tomu je vôňa nežná, aj keď silná, mäkká, hustá, jemne sladká....Kandizované ovocie, ruže, živice, svieca z pravého všelieho vosku, vanilka, santal, do toho zložky na skrotenie sladkosti a zahustenie...áno, príde mi barokne opulentná a áno, pripomína mi Rubensove obrazy - mäkké a onlé tvary v žiarivoteplých farbách na tmavom pozadí. Kľudne to môžu bzť jeho anjelici.

Chyprette

Vo vzorke už bola len malinká kvapôčka, ale to, čo na mne dokázala, je úplne rozkošné. Nádherná mäkká chyprovka s jemne ovocným nádychom, klasickými kvetmi - ružou a (tentokrát nie indolickým) jazmínim, ľahunko staromilsky-nostalgická, s nežne púdrovým dojazdom. Napriek tomu absolútne nie tuctová a absolútne nie gýčová. Ďalší adept na kúpu.

Online Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 12. srpna 2022 23:46

slniecko 

...z Tvých recenzí bych si vybrala:

Ambar

Havana Plum(možná)

Ambra Luminosa

Fumoirs des Anges