Akro Fragrances

24. března 2019 17:11
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. března 2019 17:11

Je nová francouzská niche značka, za níž stojí známý parfumér Olivier Cresp, jeho dcera Anaïs, která vystudovala interiérovou architekturu a design a má za sebou práci pro Guerlain a L´Oreal, pro něž navrhla grafickou a vizuální identitu a angličan Jack Miskelly. Ten je hlavním mluvčím značky a je zodpovědný za její distribuci a digitální rozvoj.

Na trh vstoupili teprve loni s první šesticí vůní s jednoduchými názvy: Awake, Dark, Night, Malt, Smoke a Haze. Původně se sice zrodila v Londýně, kde Anaïs žije, jelikož Londýn je podle ní městem bez omezení, nakažlivé návykovou energií, divokými tužbami, kde všichni jdou s proudem - odtud hlavní motto značky "nekontrolovaná závislost" - ale nezapře ani své elegantní pařížské kořeny.

Všechny vůně se vyrábí v jednoduchých průhledných flakonech s černými víčky o objemu 100 ml za 140 euro a postupně se začínají objevovat v sortimentu jednotlivých niche parfumérií. A pro ty, kteří nechtějí čekat, není nic snazšího než si objednat sadu vzorků v luxusní plechové krabičce z oficiálních stránek.

(https://akrofragrances.com)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. března 2019 17:17

Awake

Jak začít ranní probuzení? Ideálně se zapnutým strojkem, který vám umele čerstvou kávu. V tomhle případě vás čekají zelené kávové boby odrůdy Arabica s kardamomem a špetičkou nastrouhané citronové kůry. A k šálku kávy samozřejmě nesmí chybět nadýchaný vanilkový moučník s bíločokoládovou tonkou

.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 24. března 2019 19:40

wendulka 

...krásné...

Líbí se mi to celé - flakony, názvy vůní, motto...

A první vůně, co jsi zkoušela zní tak parádně!

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 24. března 2019 19:50

wendulka Koncept značky i jednoduché flakóny a názvy se mi líbí. Sice nevím, jestli zrovna tahle kávová pochoutka by byla pro mě (dodnes si vzpomínám na sprchový gel z YR vonící po brazilské kávě - použila jsem ho jen jednou a musela jsem se vzápětí osprchovat jiným, protože jsem měla pocit, že jsem se polila instantním capuccinem), ale příležitostně se po této značce poohlédnu.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 24. března 2019 20:22

Fleur Na ten sprcháč já zas vzpomínám s láskou, měla jsem ho postupně pár balení... A jak píše wendulka o té čerstvě mleté kávě, tak tu vůni taky miluju. Jen si říkám, že netuším, jestli bych tak teď chtěla vonět. Přece jenom se člověk vyvíjí...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. března 2019 20:28

Miru No teď mám rozkoušenou Dark. To je už vyloženě gurmánka typově jako Gourmand Coquin. Taky dost dobrá. Škoda, že už začíná jaro, jinak by se mi tužebník nejspíš rozšiřoval. Ještě uvidím ty ostatní.

Fleur Awake je typově jako Noir Exquis, jestli jsi zkoušela, ale skrz ten kardamom trochu méně sladká, což mi vyhovuje víc. Oliviera Crespa schválně sleduju na Instagramu a působí na mě velmi sympaticky.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 24. března 2019 20:30

wendulka 

...máš pravdu, gurmánky jsou obecně lepší na chladné, mrazivé dny, a nebo na někdy, na večer.

(Mně se třeba momentálně strašně dobře čichá Knot Eau Florale nebo, a ten ještě víc, Moonlight in Heaven...)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. března 2019 21:43

Dark

Přichází čokoládové obžerství. A přináší s sebou kousky vysokoprocentní tmavé čokolády, lehce poprášené kakaem a najemno namletou skořicí, ale také lahodnou, vanilkově mléčnou čokoládu s lískovými oříšky.

(www.goodfon.com)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. dubna 2019 16:23

Night

Je cukrkandlově ovocnou růžičkou s nahořkle semišovým šafránem a špetičkou kmínu, obestřenými kouřovým oparem agarového dřeva. Je sice povedená, ale pro mě osobně asi nejméně zajímavá z celé šestice.

...

Haze

Je hořce zelenou bylinkovou vůní s dominantní chladivou mátou, pelyňkem a eukalyptem a minerálními tóny, která opravdu tak trochu evokuje procházku po mořském pobřeží, když padá mlha.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. května 2019 16:41

Smoke

Po traumatizující zkušenosti s Cuir Venenum přistupuji k vůním, inspirovaným cigaretovým kouřem vždy raději obezřetně, ovšem v tomhle případě vznikla zajímavá kombinace nezapáleného kubánského doutníku z kvalitního tabáku, popelníku, jehož obsah ale tentokrát není navlhlý, jen do něj napadalo trochu jehličí, a tabulky bílé čokolády, kterou někdo položil vedle něj.

...

Malt

Je vůní mořského rybáře, který právě dorazil z lovu. Natáhl koženou bundu, v jejíž kapse má schovanou tabulku vysokoprocentní čokolády, a vyrazil do svého oblíbeného baru na doutník, panáka rumu a sladové whisky.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 20. května 2019 22:33

wendulka To je skoro zase tvůj oblíbený motorkář .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. května 2019 22:47

blackviolet Myslíš Malt? Kdepak, na to je ten rybář moc uhlazenej.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 20. května 2019 22:50

wendulka Na fotce tak ale vůbec nevypadá .

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 23. května 2019 13:45

wendulka Na fotce dost dobrý

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. května 2019 16:40

blackviolet Korsičanka

Jo No, ta fotka trochu klame tělem, ale bohužel jsem vhodnější nenašla.