Givenchy

04. října 2014 14:50
Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 16. října 2017 15:46
Reakce na wendulka:

Wendulko, jaká je cena, prosím Tě?

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 16. října 2017 15:49
Offline blackviolet
Avatar
3331 příspěvků moje polička 16. října 2017 16:40
Reakce na wendulka:

Děkuji .

Offline blackviolet
Avatar
3331 příspěvků moje polička 23. října 2017 22:59

Eaudemoiselle Essence des Palais

Náš palác se nachází v samém srdci orientu. Nad sametovými  polštářky na kožených pohovkách se vznáší vůně orientální růže s šafránem, pačuli a zázvorem, v mosazných nádobách dohasínají kousky kadidla a sladké myrhy. Okny mezi ostěním z tmavého dřeva se pomalu vkrádá šero ...

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 23. října 2017 23:05
Reakce na blackviolet:

Věděla jsem, že se bude líbit.

Offline blackviolet
Avatar
3331 příspěvků moje polička 23. října 2017 23:11
Reakce na wendulka:

Docela by se mi hodil do té mojí minisbírky limitek Eaudemoiselle .

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 23. října 2017 23:47
Reakce na blackviolet:

To je fakt.

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 16:44

L'Interdit (2018)

Táto vôňa má podla mňa preto hneď troch parfumérov, aby sa mohli vyhovárať jeden na druhého. S pôvodným L´Interditom, čo bola iskrivá, elegantná, aldehydovo-kvetinová vôňa vyrobená pre Audrey Hepburn, nemá nič, ale absolútne nič spoločné. Je to hlavne kopec ambroxanu, do ktorého je našmodrchané tak trošku z každého rožku trošku, ale len tak, aby sa nedalo povedať, že do toho lejú ten ambroxan čistý. Nevytvára to prakticky žiaden zapamätateľný dojem. Za toto by sa mal ísť niekto hanbiť do kúta.

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 16:46

L'Atelier de Givenchy:

Chypre Caresse

Veľmi pekná, jemne čerstvá, jemne zelená „You Can't Believe It's Not Chypre!“ vôňa. Viem si ju predstaviť ako každodennú istotu, vhodnú prakticky k čomukoľvek, čo deň prinesie. Ak sa to niekomu zdá „málo“ exkluzívne vzhľadom k cene a kolekcii, nech si skúsi nejakú takú v tejto kvalite vybaviť v mainstrame. A dobre drží.

Immortelle Tribal

Figový list je iba zásterka, nič mu neverte. Pod ním sa skrýva nádherná teplá vôňa suchej a jemne korenistej slamienky a teplého, jemne sladkého, mliečneho santalu. Slasť.

Ylang Austral

Zase raz krása v jednoduchosti. Ylang s jemným santalom, ktoré spolu tvoria teplú, žiarivo jasnú vôňu. Ylang je tu kvetinový, neovocný, nekrémový a santal pôsobí len ľahko a krehko drevene. Jasnožltá nádhera.

Offline Fleur blogger
Avatar
6089 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 19:20
Reakce na slniecko:

L'Interdit (2018)

Táto vôňa má podla mňa preto hneď troch parfumérov, aby sa mohli vyhovárať jeden na druhého. S pôvodným L´Interditom, čo bola iskrivá, elegantná, aldehydovo-kvetinová vôňa vyrobená pre Audrey Hepburn, nemá nič, ale absolútne nič spoločné. Je to hlavne kopec ambroxanu, do ktorého je našmodrchané tak trošku z každého rožku trošku, ale len tak, aby sa nedalo povedať, že do toho lejú ten ambroxan čistý. Nevytvára to prakticky žiaden zapamätateľný dojem. Za toto by sa mal ísť niekto hanbiť do kúta.

​Měla jsem z vůně rovněž velmi rozpačitý dojem. A to znevážení původního jména ! Jak potom psát o parfémech, když si někdo s legendárním L´Interdit spojí tuhle bžundu.

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 19:40

Ja absolútne nechápem, prečo museli použiť ten názov, a keď už teda ho využili, prečo sa aspoň netvárili, že ide o nejaký flanker, mohol to byť L´Interdit Noir, L´Interdit Brun, L´Interdit Pouilleux, L´Interdit pas Cher...

Offline Fleur blogger
Avatar
6089 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 20:14

slniecko L´Interdit pouilleux, to jsi mě fakt pobavila !

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 20:18

Fleur