Robert Piguet

23. zaří 2014 01:43
Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. června 2015 22:11

Bandit

Původní verzi, jíž doprovázela pověst parfému pro lesby, sice neznám, ale i tak musím uznat, že ta současná je docela specifický zastupce kožené chypre. Úvodní závan hořkého zeleného galbana s neroli příjemně osvěží, zatímco ylang, který následuje hned po té, příjemně zahřeje.

Zádrhel nastává až s kombinací zeleného jasmínu, živočišných tónů cibetky a mýdlové a zároveň lehce olejovité růže. V tu chvíli se nějak nemůžu ubránit představě upoceného týpka v kožené bundě, co se to snaží přerazit s pomocí dávky Chanelu No. 5 a zrovna se jí polil.

Tuberóza se tu narozdíl od Fracase před ním strachy krčí za barem. Teprve po jeho odchodu a s nástupem chladivých, sametově zelených tónů chypre s trochou bílého pižma se odváží na chvíli vykouknout a vykouzlí vřelý meruňkový úsměv. No když uvážím, že už tahle interpretace s fracasovskou intenzitou a výdrží je pro mě na pomezí unisexu, musím vyseknout poklonu každé ženě, jaká kdy nosila vintage verzi. Na tohle bych teda odvahu neměla.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. zaří 2015 23:28

Baghari

Začíná jako jiskřivá aldehydovka, která v první chvíli díky šumivě pudrovým tónům evokuje dojem citrusového šampaňského. Až po pár minutách, když aldehydy odezní, se ukáže, že ve skutečnosti jde o sladkou, lehce bonbónkovou fialku. K té se v další fázi připojí sladký pomerančový květ a růže. Právě ta ve spojení fialkou zde vytváří typický akord, rozšiřující paletu líčidel kromě pudru i o rtěnku.

V základu pak ovšem přece jen zásluhou kosatce a bílého pižma převáží pudr. Díky ambrovým dřevům se objeví i ten toaletní stolek a vetiver tomu dodá lehký, ale opravdu jen nepatrný šmrnc moderní chypre. Vlastně když nad tím tak přemýšlím, úplně zjednodušeně bych ji nejspíš označila jako křížence Lipstick Rose a Iris Poudre s výraznějším vetiverem.

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 22. zaří 2015 23:52
Reakce na wendulka:

to je staré Baghari, či nové?

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. zaří 2015 11:17
Reakce na slniecko:

Nové. Na vintage Pigueta jsem ještě neměla štěstí u ničeho. Ale zase když srovnám tu reedici původních vůní a ty kolekce, které následovaly v poslední době, tak ta reedice z toho vychází jednoznačně lépe.

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 23. zaří 2015 11:30
Reakce na wendulka:

Veď toto, staré Baghari mi z tohoto nevzchádzalo nijako. To bola vôňa bola dôrazne rozhodnututá, že úderným začiatkom dobre mierených aldehydov donúti okoloidúcich sa zamyslieť nad zvyškom, či už teda pôvodne plánovali, alebo nie.....:)

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. zaří 2015 16:56
Reakce na slniecko:

Aha, no já mám aldehydy ráda, i když všeho moc škodí.

Tady v téhle novější verzi mi ale přijdou naprosto v pohodě.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 11. března 2016 22:12

Knightsbridge 

Dokonalá kompozice ze samých krásných složek, které se předbíhají v tom, která z nich ukáže svou nejlepší stránku. Už ten úvod s rudou růží ozdobenou hoblinkou muškátového oříšku, která je jakoby ponořená v delikátním ovocném likéru jako v koupeli, je zážitek. Růže se vynoří, ale na okvětních lístcích jí ulpí několik kapek likéru,  který má tentokrát příchuť po zralých jablkách. Oblékne si semišové rukavičky a navoní se kosatcovým pudrem. A pak už se může oddat objetí vanilkové tonky v krémově santalovém loži.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. října 2016 23:02

V Intense

Údajně má jít o orientální variaci na Visu. A já osobně tam tu Visu cítím včetně úvodní sladké hrušky se svěžím bergamotem a chlupatou broskví, jen tady to ovoce posypali bylinným šafránem. Stejně tak vnímám tropický hřejivý ylang s vůní zralých banánů, avšak ve V.Intense se poměrně rychle začne ztrácet v záplavě sladkého švestkového džusu a pačuliové růže, která v klasice není tak výrazná.

Dalším styčným bodem s Visou je určitě ovocná semišovost, mechové tóny a vanilkově mléčný santal v základu, avšak místo vetiveru tu máme hebké bílé pižmo a teplé kadidlo, které V.Intense posouvá orientálnějším směrem. Přesně takhle bych si představovala Decadence od Marca Jacobse, kdyby na mě nepřeskočila rovnou z úvodní orientální podoby do sladké ambry. Že by ovšem byla intenzivnější než Visa, to se mi nezdá, podle mě vychází nastejno.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. ledna 2017 15:41
Reakce na blackviolet:

Knightsbridge 

Dokonalá kompozice ze samých krásných složek, které se předbíhají v tom, která z nich ukáže svou nejlepší stránku. Už ten úvod s rudou růží ozdobenou hoblinkou muškátového oříšku, která je jakoby ponořená v delikátním ovocném likéru jako v koupeli, je zážitek. Růže se vynoří, ale na okvětních lístcích jí ulpí několik kapek likéru,  který má tentokrát příchuť po zralých jablkách. Oblékne si semišové rukavičky a navoní se kosatcovým pudrem. A pak už se může oddat objetí vanilkové tonky v krémově santalovém loži.

Tak už jsem ji taky začala zkoušet a musím konstatovat, že Jjnak se chová při ťupkání a přímém nástřiku. V tom prvním případě jsem v ní ze začátku ten ovocný likér ze švestek v první fázi měla. Při nástřiku byl ten likér najednou kořenitý a pak mi rovnou přešla k růži postrouhané muškátovým oříškem. Po rozvonění už se mi tam ale ten likér znovu objevil, ten jablečný nebo spíš pečená zkaramelizovaná jablka, macerovaná v likéru. Potvrzuju i ten kosatcový pudr se semišovými rukavičkami a to celé zahuštěné lehce připálenou mandlovou tonkou s mléčným santalem. Knightsbridge je v nejnovější produkci značky rozhodně TOP ve všech ohledech. Škoda, že má tak omezenou dostupnost.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 01. ledna 2017 16:27
Reakce na wendulka:

Pro mě taky, TOP ve všech ohledech. Většinou se náš vkus shoduje .

Dostupnost mě strašně štve, šetřím si odstříček, protože letos se zřejmě opět do Londýna nedostanu a jinde zkrátka není (až na vzorky v STC).

Cervanek
Avatar
12. července 2017 10:52

Slunce, Měsíc, Hvězdy - prodej této nové luxusní kolekce právě spouští Harrods

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. července 2017 15:30
Reakce na Cervanek:

No variace na Knightsbridge v parfémových olejích určitě bude stát za to. Škoda té těžké exkluzivní dostupnosti. Knightsbridge je totiž jediná z těch novějších vůní, co nejsou reedicí žádné z klasik, která mě opravdu dostala.

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 15. července 2017 20:50
Reakce na Cervanek:

Tie názvy, tie názvy, tie názvy...teraz si budem hrýzť nechty od zvedavosti....

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 15. července 2017 21:09
Reakce na slniecko:

Limitky 100 kusů v luxusním koženém kufříku, cenu raději ani nechci vědět.

wendulka 

Já myslím, že nejde o nějaké variace na Knightsbridge, spíš se to jmenuje Les Celestials de Knightsbridge, protože Harrods je na Knightsbridge. Nebo k tomu máš nějaké bližší informace?

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 15. července 2017 21:37
Reakce na blackviolet:

vďaka, teraz budem môcť kľudne spať .

Cervanek
Avatar
16. července 2017 09:04

Kazeta je Les Celestials de Knightsbridge, jednotlivé vůně ve vintage stylových flakóncích, z nejkvalitnějších olejů vyrobené, v ručně vydělané kůži florentinské. Stojí na složkách jako muškátový oříšek, růže, santal, ylang.

Jen 100 ks pro Harrods.

Kazetka krásná, minimálně pro potěchu oka, člověk nemá říkat nikdy, protože nikdy neví, jakým způsobem může co připutovat

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. února 2018 09:45

L´Insomnuit

Co vás udrží spolehlivě vzhůru? Co třeba procházka jehličnatým lesem se švestkově temnou oblohou posetou hvězdami nad hlavou, kdy vás ledový vzduch štípe do tváří? Kolem krku si omotat vaši oblíbenou sametovou šálu, do vnitřní kapsy vaší kožené bundy si s sebou pro zahřátí vzít placatku se slivovicí nebo amarettem? Nechat se obklopit noční mlhou z agarového dřeva, která pokrývá záhon kosatců u dřevěné hájenky, na kterou během své procházky narazíte?

Gardenia

Tahle gardénie vlastně není až tak úplně o gardénii nebo alespoň se mnou hraje hru hledej šmudlo v květinové džungli zelené skořicové lilie a tropického ylangu se smetanovou vanilkou. Kožený základ pak dává vzpomenout na předchůdkyni Visu. Snad jen ten kašmeran, jímž chtěl Aurelien Guichard zřejmě podtrhnout hřejivost ylangu, si mohl odpustit.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 03. dubna 2018 22:31

L'Insomnuit

Bezesná noc začíná kouřovým kadidlem a zemitým kosatcem s tmavěfialovými okvětními lístky v barvě zralých švestek. Ovocná sladkost se prolíná se dřevem, semišová kůže a krémová tonka pomalu překrývá temné květy.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 06. srpna 2018 23:21

Calypso

Když nálada je proužkovaná

úsměvy i slzami

jak skládanka poskládaná

nebo papír s větami

pak ta chvíle každá jiná

příběh o nás šeptá mi ...

Hladce olejovitá růže a suše pudrový kosatec se k sobě pěkně mají. Jako dva milenci se v pevném objetí usazují na měkce semišový polštář. Vymění si pár ostýchavých úsměvů a stejně opatrných doteků, uvědomují si svou jinakost, která je vzájemně přitahuje a pomalu se propadají do pačuliové smyslnosti vkrádající se mezi ně … nesčetněkrát ohraný příběh o touze splynutí a času zastavení. Někdy je dlouhý a jindy není, ale vždy je jak skládanka z bolesti i radování.

Hřejivá, pudrově květinová, měkká, temnější vůně.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. srpna 2018 06:02

Dalia Ty verše se ti povedly!