Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 12:06

teena-s 

Mně přišlo skvělý, jak se ty naše dvě recenze sešly vedle sebe, jedna vidí královnu, druhá Tonku Šibenici, já v ní teda hned začala hledat Cosette z Les Misérables... No kdyby se měl někdo rozhodnout jen podle našich dvou recenzí, měl by to dost těžký... /A ta Tvoje je zase úžasná, jako všechny...//

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 12:07

VÉTIVER POUR ELLE Guerlain

Vetiver není přítel.

Vetiver není ani ceněná známost.

Vetiver není kamarád.

Vetiver v mém světě prostě a pouze je.

Ale ve Vetiver pour Elle je moc hezky.

On se totiž tváří a chová, jakože to vlastně ani vetiver není.

Je to takové mládě.

Něžné zelené kuře.

Svěží a štěbetavý snílek, rád by měl bílé květy jako jasmín, pravda, voněly by na něm lehce slaně, ale to by přece nevadilo!

Ne, jistěže ne…

Mám pro tenhle vetiver slabost, přiznávám.

Obejmout bych ho chtěla.

A zpívat mu: „To nebylo mi ani šestnáct let, když mladý lesní zřízenec mě sved….“

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 12:09

LA PETITE ROBE NOIRE EXTRAIT Guerlain

Chci, chci, chci, chci, chci…

To bylo tak nějak to první, co mi běželo hlavou.

Miru by možná napsala něco o slastném přivření očí, to já neumím – ale ano, k něčemu takovému zcela jistě došlo…

Tak nějak jsem se měkce propadla do imaginárního růžového sofa, do měkkosti, do něžnosti, do povědomého neznáma, po růžovém tobogánu se žene rudě višňová šťáva, pak něco něžně zabolí, nedívám se, vím, zadřelo se mi pár třísek lékořice, v očích sladce mrazí z citrusových kapek – a už jsme dole, třesk a žbluňk, to černé jezero, do kterého se nořím, voní jako ten nejjemnější černý čaj, jako letní noc v nemilované Paříži /či v milovaném Londýně, na tom zase tak hluboce nezáleží…/.

La Petite Robe Noire mě nikdy moc nebavila //úhledná neosobitost – to mám zapsáno v notesu//, ale tohle… No jak už jsem řekla – chci, chci, chci, chci, chci...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 12:25

euridike 

...tak to růžový "chci, chci" bych moc ráda zkusila!.

Když jsem to četla, resp. slovo "lékořice", nevím, proč, ale naskočila mi vůně původní Lolita Lempicka EdP nebo La Minuit. To byly skvosty a ty mi fakt hodně chybí.!.

No a pro mě nejkrásnější vetiver byl zatím Vetiveryo Diptyque. Tak třeba ten od Guerlain je také hezký...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 12:40

Miru 

Ano, to jsi vlastně trefila - Minuit Noir, Le Premier Parfum + Black Perfecto Guerlain, to tam všechno tak nějak je... /Jen v tak nějak ovocnější/zářivější verzi.../

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 12:41

euridike Vetiver pour Elle jsem kdysi mela  A pak mi ji ukradl manzel, sedela mu.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 12:46

Luna 

Věřím, ona ta lehká zelená/svěží sladko-slanost je klidně unisex - a spolu s Tvým avatarem Insolence mi to připomnělo kolegu, který jednu dobu vzpupně nosil právě Insolence, nejhorší je, že mám dodnes pocit, že mu fakt slušela...

Offline Jitka77
Avatar
1133 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 14:54

euridike Dost podobná LPRN Extrait je verze Velours, v obou je například fialka. Velours by se klidně mohla jmenovat Essence, za mě je to vymazlený flanker, kde se podařilo vystihnout podstatu celé řady bez jakékoli křiklavosti; je samozřejmě o něco průsvitnější než č. p. Pro mě je tedy hodně dobrá i klasická EdP 2012, jen je lepší sehnat starší flakon - nové šarže jsou o něco plošší, ale možná potřebují jen vyzrát.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 15:05

euridike Moc bych si přála, aby se Vétiver pour Elle zase v nějaké řadě vrátil. Ale mám stejně ráda Lutensův čokoládový Vétiver Oriental.

A moc ráda tě čtu.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 15:20
Reakce na Jitka77:

Dost podobná LPRN Extrait je verze Velours, v obou je například fialka. Velours by se klidně mohla jmenovat Essence, za mě je to vymazlený flanker, kde se podařilo vystihnout podstatu celé řady bez jakékoli křiklavosti; je samozřejmě o něco průsvitnější než č. p. Pro mě je tedy hodně dobrá i klasická EdP 2012, jen je lepší sehnat starší flakon - nové šarže jsou o něco plošší, ale možná potřebují jen vyzrát.

​Souhlasím, jak s jistým pojítkem mezi LPRN extrat a verzí Velours, tak s tou potřebou zrání u některých parfémů. LPRN extrait měla grády a okouzlila i mnohé z těch, kteří ostatní verze LPRN obcházejí velkým obloukem. Byla mimořádná podobným způsobem, jako třeba Ne m´Oubliez Pas.  

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 15:27

euridike Na Tonku už dlouho čekám. Nechce se mi kupovat v Praze celý flakon, medvěd se neplní a zahraničí teď nehrozí

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 15:29
Reakce na blackviolet:

Moc bych si přála, aby se Vétiver pour Elle zase v nějaké řadě vrátil. Ale mám stejně ráda Lutensův čokoládový Vétiver Oriental.

Zatím jsem neměla možnost vyloučit, že Royal Extrait II., nyní exkluzivně prodávaný v Harrods, je reedicí Vétiveru pour Elle. Anebo jím inspirovaným moderním pokračováním v koncentraci extrait... 

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 15:34

domenica To je dobře, tak hlavně, že někde je .

Offline Jitka77
Avatar
1133 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 15:47

domenica No, při běžném nošení zas (LPRN Extrait) takové grády nemá, s nosem u zápěstí je to zážitek, to ano. Já jsem pozitivně zaujatá, mám ráda skoro všechny verze (třeba i Plissée), a v celkovém srovnání mi Extrait jako o galaxii lepší pecka prostě nevychází.

Když tě tu vidím, prosím tě, děje se něco s Modrou hodinou? Že se teď u nás nedá nikde koupit...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 17:23

Jitka77 Dovolím si reagovat - Modrá hodina je například na Notinu.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 17:32

Dalia Ale EDP teprve krátce, to má Jitka pravdu - dlouho byla k mání všude jen EDT.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 19:21
Reakce na Renusatko:

Na Tonku už dlouho čekám. Nechce se mi kupovat v Praze celý flakon, medvěd se neplní a zahraničí teď nehrozí

​Otázka dne, dvou, pokud jde o naplněni flakónu.

Offline Jitka77
Avatar
1133 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 19:34
Reakce na Dalia:

Jitka77 Dovolím si reagovat - Modrá hodina je například na Notinu.

​Tak to je bezva Ony tuhle klasiku bohužel ani nevedou kamenné parfumerie, ty mívají leda Mon Guerlain, pár šatiček a nějaké AA, možná občas Shalimar, takže možností je míň.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 19:40

Jitka77 To je pravda. V kamenné parfumerii jsem na LHB ještě nenarazila. 

Tak, jestli si ji pořídíš, at se Ti hezky nosí!

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 19:40
Reakce na Jitka77:

Když tě tu vidím, prosím tě, děje se něco s Modrou hodinou? Že se teď u nás nedá nikde koupit...

​Vyrábí se normálně, všechny tři koncentrace. Naštěstí.