Fotím, fotíš, fotíme

09. srpna 2014 22:06
Online Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 07. července 2018 10:55

AmelieM  Sú prekrásne! 

Offline AmelieM
Avatar
130 příspěvků moje polička 07. července 2018 10:58

Biely kvet Děkuju!  

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 07. července 2018 19:45

AmelieM ...a je vidět, že to zvládne... a nepiš, že neumíš fotit.

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 07. července 2018 19:48

Dalia Ten tvůj pohled z balkónu se mi moc líbí, pokud vidíš takový kus nebe a ještě ti tam lítají vlaštovky, tak to nemá chybu.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. července 2018 19:59

janejane Ano, je to taková venkovská idylka.  A všechno pár kroků od domu - kostel, obchod, autobusová zastávka ... 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 07. července 2018 21:41

Poslední várka Paříže z konce června. Snad ještě nenudím, ale Paříž opravdu miluji, se vším všudy... 

Kráska dne 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 07. července 2018 21:42

Chvilka před západem slunce (Jardin des Tuileries)

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 07. července 2018 21:44

Kamarádky

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 07. července 2018 21:49

Bus Palladium (skvělý noční hudební klub ve čtvrti Pigalle... ve dne :-))

a Za svatební fotkou do Paříže... 

Offline AmelieM
Avatar
130 příspěvků moje polička 07. července 2018 21:52

janejane No neumím, musela jsem si vygůglit, co to je to ISO a další parametry, o kterých se tu často mluví a vůbec si nastudovat úplné základy 

domenica Paříž se neomrzí, krásné fotky!  Můžu se zeptat, čím fotíte?

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 07. července 2018 22:04

AmelieM no jo, ale můžeš se naučit veškerou teorii kolem, ale když nemáš  talent a cit pro ten správný záběr, světlo, atmosféru prostě neumíš se "dívat", tak je ti to stejně k ničemu. A z tvých fotek mám pocit, že to není tvůj případ.

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 07. července 2018 22:10

domenica Je vidět, že Paříž opravdu miluješ a focení tě baví, protože si nevybavuji žádnou tvoji fotku, která by neměla atmosféru a nebyla něčím zajímavá

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 07. července 2018 23:58
Reakce na domenica:

Paříž v čase prvních letních dní...

​Obdivovala jsem už na Instagramu.

No a tvůj seriál Pařížanky a podloubí...

AmelieM Skvělé včelky.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 08. července 2018 15:54

wendulka 

​Obdivovala jsem už na Instagramu.

No a tvůj seriál Pařížanky a podloubí...

Díky! 

AmelieM 

Paříž se neomrzí, krásné fotky!  Můžu se zeptat, čím fotíte?

Díky! Naprostá většina fotek, které mám třeba na Instagramu, je focená těmi nejmenšími, jednoduchými kompakty, co se vejdou i do minikapsy, občas iPodem. V poslední době se seznamuju (a občas tedy prostřídávám) s malinko sofistikovanějším Fujifilmem řady X100. Velikost a váha jsou pořád ještě přijatelné, takže se hodí na ulici, může být pořád po ruce, do nejmenší kapsy se sice už nevejde, ale do kabelky v pohodě, a je nenápadný. Hodně rychle jsem si zvykla na pevné ohnisko objektivu - s jeho vynikající světelností a kresbou to šlo samo. Dál oceňuju skvělé, přitom věrné barvy (u Fujifilmu tradičně, proto taky mám pro tuhle značku slabost), optický/elekronický hledáček... v neposlední řadě se mi líbí jeho tak trochu retro design. 

 

janejane 

AmelieM no jo, ale můžeš se naučit veškerou teorii kolem, ale když nemáš  talent a cit pro ten správný záběr, světlo, atmosféru prostě neumíš se "dívat", tak je ti to stejně k ničemu. A z tvých fotek mám pocit, že to není tvůj případ.

Naprosto souhlasím, v obou bodech.  A ještě dodám, že i s průměrným, nijak extra vytuněným foťákem, se dají pořídit skvělé fotky a naopak, skvělý foťák ještě nemusí být zárukou skvělé fotky. A taky je fajn mít štěstí... a být na něj připraven... a poznat dobrou fotku. Známý takhle jednou, těsně před přístáním, chtěl fotit zajímavou krajinu pod sebou, natahoval se ze sedadla v uličce, podjely mu nohy, bezděčně zmáčkl spoušť... a bylo z toho první místo v jedné z kategorií na Czech Press Photo! 

janejane 

domenica Je vidět, že Paříž opravdu miluješ a focení tě baví, protože si nevybavuji žádnou tvoji fotku, která by neměla atmosféru a nebyla něčím zajímavá 

Tak to je úplně krásný kompliment a já za něj moc děkuju!  

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 08. července 2018 18:30

domenica krasa, tohle neomrzi a nenudi nikdy!

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 09. července 2018 11:36
Reakce na janejane:

AmelieM no jo, ale můžeš se naučit veškerou teorii kolem, ale když nemáš  talent a cit pro ten správný záběr, světlo, atmosféru prostě neumíš se "dívat", tak je ti to stejně k ničemu. A z tvých fotek mám pocit, že to není tvůj případ.

​Dovolím si maličko nesouhlasit. Je fakt, že umět se dívat je klíč, ale spousta věcí se naučit dá. A mám za to, že umět se dívat se dá naučit. Ale musí se tomu člověk věnovat. Třeba i u sebe pozoruju během let vývoj v tom umění se dívat. Jako ano, máme nějaké limity a ne každý má na to vyhrávat fotosoutěže, ale zlepšit své fotky dokáže skoro každý, pokud opravdu chce. (a kdo nechce, tomu žádná teorie nepomůže)

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 09. července 2018 19:27

Panenka Máš pravdu, že se dá spousta věcí naučit a odpozorovat, a že cviční dělá mistra nebo jak se to říká a že v podstatě fotografie je řemeslo. Ale stojím si zatím, že se člověk musí umět dívat (všechno se naučit nedá) a platí .."co v člověku není, to v něm nenajdeš" 

Offline AmelieM
Avatar
130 příspěvků moje polička 09. července 2018 22:09

Já si také myslím, že se toho dá hodně naučit, ale úplně všechno ne. A také souhlasím s domenica, že drahý foťák ještě není zárukou dobrých fotek. Sama se teď učím nastavovat parametry ručně, do teď jsem fotila jenom na automat. Mám obyčejný kompakt a vidím, že při troše šikovnosti se i s ním dají dělat pěkné fotky. Stejně ale pošilhávám po něčem lepším a musím říct, že zmiňovaná řada Fujifilmu pro fajnšmekry se mi líbí opravdu velmi a nebýt té vyšší ceny, už bych asi měla X100T nebo X100F na cestě 

Mám tady ještě pár fotek potvůrek z naší zahrádky, ti okřídlení méďové jsou vděčný objekt. Je to opět foceno mobilem a v tomto případě je to hlavně o štěstí, jestli se záběr povede, obvykle je to tak 3 - 5 fotek ze 100.

Offline AmelieM
Avatar
130 příspěvků moje polička 09. července 2018 22:14

Offline AmelieM
Avatar
130 příspěvků moje polička 09. července 2018 22:15