Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline 0zero7
Avatar
10778 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 19:45

A zpozdene Vesele Velikonoce. Nektery to zmohlo, vysypavat kos S hrackama furt dokola je desna drina. 

Offline 0zero7
Avatar
10778 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 19:45

Offline 0zero7
Avatar
10778 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 19:46

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 19:53
Reakce na Tulipe:

Magráta to je bozi a úplně slyším ty zvuky :D

​je zajímavý, že zvuky vydává akorát Daník (první zprava)... ostatní jen koukají

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 19:54

0zero7 ňuňu

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 20:30

0zero7 ach bože, ten je boží.

Jinak granule.. Není dobré střídat často, my byli skoro do roka na Brit Care, pro pupies.

Dobrá je Acana, Wolfsblut, N&D, Yoggies, Marp.. I jiné. Doporučila bych mamince přidat se na FB do skupiny Granuláři. Tam tomu hodně lidí rozumí a dokážou poradit.

Ale bacha, i psi mají chutě a nechutná jim všechno

I s tím, nebo s přechodem na jiný druh by tam poradili. 

Offline 0zero7
Avatar
10778 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 20:54

Dadoo Diky, reknu ji, prave to stridat nechce, tak se ptam :) 

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 23:12

Magráta boží

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 23:13

0zero7Pokud nechce maminka utrácet majlant za super granule ziwi peak, ( Tonánek je má ), tak hlasuju pro orijen. Ty papká bratranec. :-) - a zkoušeli na něm kde co a tyhle jsou nejlepší. Tonán je měl do skoro roku, potom jsme najeli na barf + ZP

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 23:13

0zero7 A je nádhernej! 

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 23:18

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 23:20

Zina já si všimla popisku pozdějš a už nestihla zareagovat, chvilku jsem kluky zkoumala a jsou si hrozně podobní!
Ue, no, my jsme doma taky všichni zarostlí, Týnušu jsem vzala trimovacim nožem aspoň na hlavě a zádech, ale ocas už má jak liška a břicho... No, nebudu si se svym psem kazit vztah, ty citlivější místa i chovatelka před výstavou brala strojkem, kterej nemam. A dneska jsem si s ní dala kombo čištění zubů, uší, očí a trénink náhubku, stačí zase na chvíli  

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 23:20

Zdokumentován Cidáček, který pořád někde šňupe. :-) - ten černý. To zrzavé fotogenické je Tonán.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 23:22
Reakce na Zina:

Zu On nahoře je Terk, dole Cid, nešly mi z mobilu vložit popisky. Sestřih na právníka nemá ani jeden, protože když muž konečně přistoupil na ostříhání v (pravděpodobně falešné) naději, že pak bude ze Cida doma míň bordelu, tak udeřila další vlna corony a pořád ještě trvá.

​To jako že byste šli se Cidem do salonu?

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 07. dubna 2021 08:46
Reakce na ionicera:

Z toho sněhu byl aspoň čistej! Co je sního pryč, tak už zase nosí domů v kožichu větvičky, mech, trávu, listy, mít ho v době, kdy jsem potřebovaal na přírodovědu přírodniny, byl by to zaručenej zdroj. Ostříhat do salónu přímo ne, ale už nám ho stříhala psí trenérka, co má sama flaty. A svatou trpělivost.

Zu Reálně i moc podobný nejsou, každej má jinou hlavu a Cid 3x delší uši, bez nadsázky, navíc na Terkovi je těch 100 let už vidět, ale na tý fotce vypadají. 
Jak často je to trimování třeba?

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 07. dubna 2021 08:56

Zina jsou fakt krásní

a ty přírodniny teda taháme domů taky, ale mám snažší manipulaci, projedu jí kožich tangle teezerem nebo jak se ten hřeben jmenuje a je to dobrý

My trimujeme cca co tři, čtyři měsíce, podle toho, jak do toho vleze hárání. jí bývá hic i v zimě, je pak spokojenější.

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 07. dubna 2021 09:16

Jinak jsme posledních 14 dní měli dost náročných, Terk začal blbnout s jídlem. To nikdy nebylo, takže jsem mazali na veterinu a bohužel vyšly blbě ledviny

Odchylka je prý zatím malá, že je vidět, že se něco děje, ale žádná katastrofa, normálně by asi doporučili jen ledvinovou dietu a nějaké léky na podporu činnosti ledvin. Akorát že s tím žrádlem to byl strašnej sešup - začlo to odmítáním barfu, ale ještě si dal maso v kvalitě pro lidi, pak syrový úplně, ale vařený (např maso + rýže u zelenina) jedl, pak už jen čerstvě uvařený a  pak přestal žrát úplně. Vyšetřenej je důkladně, je kardiak, takže co 3 týdny jezdíme na kontrolu, bere léky na ŠŽ, to má taky teď nově zkontrolovaný, sono neukázalo nic, další rozbor krve taky nic novýho. Ven na začátku tý eskapády chodit chtěl, ale pak už začal bejt apatickej, pravděpodobě v důsledku tý hladovky.
Doporučení vetů (Brandýs + Stodůlky) bylo nechat hospitalizovat na 3 dny a dát mu infuze (ambulantně to prý nejde), akorát že on návštěvy veteriny strašně blbě nese - už se nám 2x stalo, že měl po kontrole bežný problém se 2 dny zvednout na nohy a museli jsme ho přizvedávat. Takže jsem dost přesvědčená, že když ho tam na 3 dny necháme, tak to bude takovej stres, že to to srdce, který je už fakt mizerný, nevydrží, nebo to on sám prostě vědomě zabalí.

Šlo to fakt hrozně rychle. V průběhu 10 dnů jsme se dostali ze psa, co by vám vzal se suchým chlebem i kus ruky, na psa, do kterýho jsme se marně snažili dostat hovězí z rohlíku, a veti krom ledvinový diety a nějaký podpůrný léčby navrhovali akorát ty infuze. 

Tak jsme se tu na sebe s mužem koukali, jestli ho tam odvézt a nechat ho tam s vědomím, že to na 99 % nedá, nebo ho nechat doma a dívat se, jak odchází hlady, až jsem se vrátila k myšlence, že by to mohl dělat lék na odvodnění, co má nově nasazenej. To mi totiž na začátku přišlo, ale veterinářky z obou klinik řekly, že je to dost nepravděpodobný, a mně za přišlo z laickýho pohledu nepravděpodobný, že by ledviny s takovýma hodnotama zapříčinily takovou skokovou změnu. Nicméně ve světle možných alternativ jsme ten odvodňovací lék přestali dávat - a 2 dny po vysazení se Terk zase rozežral. 

Tak prosím držte palce, ať to vydrží, mně je jasný, že válčíme s časem ale jemu se fakt ještě nechce.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 07. dubna 2021 10:41

Zu Možná je Terk a Cid každý jiný, ale já si je taky pletu. :-) Terk vypadá na svůj věk skvěle. 

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 07. dubna 2021 12:11

Zina držíme palce moc. Mě ta mrška taky začala blbnout s jídlem, ale podezřívám mírnou falešku a ofrňování. Je to zlo, jak si ten pes nemůže říct a člověk musí jen hádat. 
Terku drž se

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 07. dubna 2021 16:50

Zina držíme Terkovi moc palce!