Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Resch
Avatar
152 příspěvků moje polička 02. února 2021 13:19

Mha nestarec vubec neznám, afrikány mě taky napadly, jenže ten smrádek .. Hvozdík jdu pohledat. 

Pinot Noir Krásné to bylo, tak ten měsíc - květen/červen, jak udeřilo léto, tak to proschlo :-(

Sweet Potato tymián se drží, řebříček taky přežil - s přimhouřenýma očima, ale třeba levandule, na které jsem sázela,tak uschly ..

Ve své podstatě potřebuju 9metrů odolných kytek a tápu v tom, zatím to je metoda pokus/omyl a spíš teda omyl, no

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 02. února 2021 13:26

Resch Ještě takové ty fialové, co jsem zas zapomněla jméno - Potrefenáhusa ví.

A pak už jedině sukulenty. Mrazuvzdorné kaktusy, opuncie a tak

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33723 příspěvků moje polička 02. února 2021 13:51

Sweet Potato lobelka?

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 02. února 2021 13:54

Resch nestařec je modrý, bílý, fialový a dianthus je pestrý a pro mě neudržitelný v jedné barvě, vždycky mi barevně zmutuje

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 02. února 2021 13:55

Mám jižní balkon a jdou mi tu: muškát (dá se vybrat i hezký), tymián, mateřídouška, oregáno (mám světle zelené, vypadá krásně dekorativně), africké kopřivy, bakopa, kostřava, netřesky, vřesy. Jo a jahody. 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 02. února 2021 13:59

A když už jahody od MP Meri

tak mezi ně malé kerickove čili. Jsou různé barvy i tvary a všechny snášejí horko dobře. Jsou pak i palivejsi. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 02. února 2021 13:59

Potrefenáhusa Neee, ta by dlouho nepřežila. Takové vyšší, máš to na kopečku.
Resch Jestli se to fakt hodně rozpaluje, tak to pojmout skalničkovitě.

Spoustu parády ti udělá tařice. Na jaře dlouho žlutě kvete a listy pak má celkem zdobné.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33723 příspěvků moje polička 02. února 2021 14:06

Sweet Potato jo já asi vim co, teď se to v Praze hodně dava na kruhový objezdy, na pěší zóny mezi paneláky, ale taky si nepamatuju, jak se to jmenuje. To je hodně suchomilny

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 02. února 2021 14:07

Potrefenáhusa Jo, to je ono. Nemá to české jméno,  končí to na -ie.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33723 příspěvků moje polička 02. února 2021 14:11

Sweet Potato perovskie lebedolistá

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 02. února 2021 14:25

Potrefenáhusa Dík! Mně se furt pletla peireskie.

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 02. února 2021 14:36

Resch ten truhlik na fotke je krasny. Inak tiez by som skor dala trvalky ako pise Sweet Potato a medzi to skusit letnicky. A tie vonave bylinky budu mat hned dve funkcie. Este by tam vydrzal olivovnik uz nejaky trochu vacsi. Uplne to vidim

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 02. února 2021 14:37

Sweet Potato ziiis ten vianocny kaktus je nadhernej farby

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 02. února 2021 14:45

Potrefenáhusa Sweet Potato perovskia ( ruska salvia), tie vydrzia fakt vela ale aj kocurnik je super ten je taky hustejsi a vonavy. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 02. února 2021 15:30

Naše terasa otočená na jih bez zastínění děkuje za inspiraci loni jsem měla úžasné petunie, ale chtěly celkem péči...letos chci zkusit možná nějaký ten muškát, bakopu, možná ostruhatku...A ta perovskie vypadá bezvadně.

Ach, už aby bylo jaro.

Offline Resch
Avatar
152 příspěvků moje polička 02. února 2021 16:02

Všem moc děkuju za tipy,udelam seznam, fotoalbum a zkusim si to nejak poskladat k sobe,aby to trochu vypadalo a uvidime,co se osvedci :-)

Jinak na kratsi strane mivame tri kere rajcat,vedle boruvci a jahody a tem se tam celkem dari..

Offline marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 02. února 2021 17:11

Resch mám v kuchyni okno na jih a vždycky jsem mívala takový barevný mix- něco převislé, něco nízké a stojaté- gazánie, bacopy, lobelky, million bells. V samozavlažovacích truhlíkách určitě nevysychaly, ale míchala jsem si vlastní substrát- ty kupované mi přijdou moc "rašelinovité" - lehké a snadno vysychající. Později jsem to opustila, ty předpěstované sazenice odněkud z Holandska mi pravidelně odcházely na nějaké choroby a ty truhlíky po 2 měsících vypadaly děsně Děti milovaly lesní jahůdky, nasázené nahusto vypadaly v těch truhlíkách moc pěkně. Mně se v nějakém časopise moc líbilo osázení tmavě rudými velkokvětými mušáty a mezi nimi kuchyňské bylinky- šalvěj, rozmarýn, tymián a oregáno. Na zimu mám mix vřesy, heuchery, nízké traviny a letos převislou klikvu. Poslední zimní verze mi vydržela 3 roky-od jara do podzimu byly na letním bytě v zahradě u rodičů...

Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 02. února 2021 22:23

Resch podívej se taky na kosmatce (Delosperma). Ty stopro vydrží upál a sucho a kvetou cele léto drobnými většinou růžovými kvítky. Existuje i lehce previsajici varieta. 

Edit: další možné kytky jsou čistec (Stachys), santolina, slamenky, sluncovka, len, některé mochny, některé silenky (když to má stříbřité chlupaté listy, tak to bude snášet slunce a sucho). 

A zasadila bych tam cibulky tulipánů, narcisu, česneku a jiných. Na jaře to krásné vykvete a v době největšího vedra zatahne a prenecha místo letničkam nebo trvalkam.

Offline Tak Betty
Avatar
4978 příspěvků moje polička 03. února 2021 20:58

mým marantám se nějak nedaří, schnou listy. Mám je necelý rok tak nějak nevím co s nima.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 03. února 2021 20:59

Tak Betty rosíš? Máš tam vlhko? Ony nerady suchej vzduch.