Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. července 2020 12:45

Sweet Potato  jdu shanet kristalon!

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 15. července 2020 16:53

Kokoska Slézová růže

Offline Gatita
Avatar
7164 příspěvků moje polička 17. července 2020 15:54

Prosim vas, jsem uplne mimo - chtela bych na pozemku, kam se moc casto nedostanu, vysadit par (ovocnych)  stromku, aby mely "naskok", nez se tam zalozi zahrada. Poradite neco blbuvzdorneho a odolneho? Nemuzu se o to ale nejak intenzivne starat...

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 17. července 2020 16:41

Gatita mně blbuvzdorné připadají meruňky, nic se s nimi nedělá. Jen bohužel nejsou mrazuvzdorné

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 17. července 2020 16:49

Pinot Noir Nám za 7 let odešly 3 meruňky na tu jejich mrtvici. Zničehonic uschly.

Gatita Podle mě se nejlíp daří stromům, které se v dané oblasti pestovali už dřív. Nebo se poptat sousedů, čemu se jim tam daří. Záleží v jaké jste nadmořské výšce, jestli jih nebo sever, jestli je pozemek spíš suchý nebo mokrý apod.

Za mě je nejmíň náročná třešeň. Ale ji třeba vůbec nechci, protoze se u nás sní tak akorát pár misek čerstvých a pak to nikdo nechce.

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 17. července 2020 16:52

Gatita A taky je lepší sázet stromy na podzim. Nové vysazené by se měly v létě občas zalít. I když teď zrovna sucho není.

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 17. července 2020 16:53

notna to se může stát, no. Ale na údržbu jsou ... no prostě bezúdržbové. Třešeň taky nechci, strašně se štítím červů, takže bych musela buď řešit postřiky, nebo do každé koukat, a to mě teda nebaví

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 17. července 2020 17:02

Pinot Noir Tak ony asi vsechny ovocné stromy můžou být bezúdržbové. My s něma nic jiného než stříhání neděláme. Ta třešeň se stříhat nemusí, jestli se nepletu. Ale já ač se snažím, tak stromům moc nerozumím.

Vlastně ještě nechci broskvoň. Ta trpí na jakousi chorobu a musí se pravidelně stříkat.

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 17. července 2020 17:05

notna no mně právě stříhání přijde nejhorší. Nastuduju milion zdrojů, zavolám tatínkovi, zkonzultuju s kámošem a pak vezmu nůžky, přijdu ke stromu a jsem zase v pr....!

Zlatý postřiky! Máme nektarinku, trpí na kadeřavost stejně jako broskev, ale tam stačí v pravý čas postříkat. To zvládám. Ale jako bezúdržbový strom bych ji teda nedoporučila.

Offline Muslik
Avatar
191 příspěvků moje polička 17. července 2020 17:44

Já bych doporučila jedlou jerabinu, pokud máte velký pozemek (s výhledem, že v budoucnu to může být poměrně velký strom), velmi rychle roste, a plody jsou pro mě příjemným zpestřením, kompoty, dzemy atd. Ke zverine značka ideál. Navíc roste v jakýchkoli podmínkách a zvláštní péči ani postřiky atd netřeba. Pak za sebe doporučuji i slivone, take poměrně rychle rostou, krásný je ze slivoni např i strom / poloker myrobalan nigra, s krásně barevnými listy, plody jsou takové ty malé "špendlíky", prostě malé slivky. 

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 17. července 2020 22:30

Pinot Noir Stříhání taky nejsem schopná se naučit. Mně to mozek vůbec nebere. A když jsem měla někdy pocit, že to chápu, tak ten mnou ostříhaný chudák za nějakou dobu úplně odešel :-( Už se do toho raději nepoustim.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 19. července 2020 12:22

Rozumí tady někdo stromům? Mám na zahradě dva velké staré ořešáky. Podle googlu muže být ořešák samosprašný i cizosprašný. Je nějaká možnost, jak zjistit, jaký to je? Potřebovala bych jeden pokacet a bojím se, ze přijdu o úrodu. Nebo si mám hodit korunou ?

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 19. července 2020 12:47

MP Meri A jaký maj plody? Takový ty malý kompaktní nebo je to tzv 'papírák' ? A nikdo v okolí ořech nemá? To by myslim stačilo..

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 19. července 2020 12:50

MP Meri Jinak my sme měli na zahradě dycky dva, ale co sem kdy četla, tak je to fakt na ten hod korunou..

Offline Estara
Avatar
502 příspěvků moje polička 19. července 2020 13:21

MP Meri Pokud je někde v okolí, tak by to stačilo. Rozdíl bohužel neporadím.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 19. července 2020 13:23

Hele, něco mezi ... ani klasický papírák, ani takové ty malé tvrdé mrchy. Prostě takový ideál, něco mezi. Zase logicky si říkám, že ty dva stromy tam někdo držel z nějakého důvodu, asi málokdo by měl jen tak dva ... Tak jediné, co mě napadá, je si kousek vedle (kde nebude překážet) nechat vyrust mimino. Ale je možné, že při stavbě domu pak půjde stejně všechno, i když to bude věčná škoda :/

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 19. července 2020 13:26

A Hoya Kerii sa už rozrastá...

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 19. července 2020 13:27

Včera som bola v OBI a neodolala som takejto krásnej gloxínii.

Offline Myrtila
Avatar
2984 příspěvků moje polička 19. července 2020 13:43

MP Meri Takovy trochu extremni pristup, mozna by ti je geneticky otestovali ve vyzkumaku v Holovousich. Jinak leda jestli by nekdo dovedl urcit podle listu a plodu odrudu, a pak si najit, jestli je cizo- nebo samosprasna. Pokud to teda je nejaka konkretni odruda. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 19. července 2020 13:45

Kvůli smiákům jsem si letos zasadila dvě lupiny do květináčů. A teď nevím, co s nimi po odkvětu.

Ostříhat? Snažit se o semena? Co se vlastně děje s lupinami, když odkvetou? Ženou dál listy, nebo nějak zatahují?