Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline Kokoska
Avatar
28235 příspěvků moje polička 19. května 2022 07:57

Diky vsem, ZOO bude taky dobra. Jeste nejaky tip na vylet po okoli?

Evaeva ja s nima nebudu, pojedou sami. Predpokladam, ze multivanem, ze vezmou i kola. 

Jo a prosim nejake bydleni, nejlip penzion? Nemusi to byt primo v Ostrave. Ja jeste taky budu hledat, ale kdybyste mely s necim dobrou zkusenost, sem s tim!

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 19. května 2022 08:10

dupali dekuji

999 dekuji, tam se nevejdeme, ale ukladam si to :) 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 20. května 2022 14:06

Neměli byste někdo prosím tip, kde je hezká lokalita k ubytování tak řekněme do hodiny vlakem/busem ze Soluně? Koupila jsem impulzivně letenky a teď trochu tápu, na kterou stranu se vydat. Nějaké místo dobře dostupné hromadnou dopravou, abychom se tam vůbec dokodrcali a mohli pak třeba i zajet někam na výlet, ne extra hlučné letovisko, ale zas ne úplná ospalá díra... Můj první nápad bylo jet někam pod Olymp, cca jak je Leptokaria, s vidinou výletů do přírody kolem Olympu a tak, ale jako fakt nevim, třeba to tam zas tak dobrý není a Chalkidiki je lepší nápad? No prostě hrozný teoretizování nad mapou a internetama, uvítám jakékoli osobní zkušenosti z tohohle kusu Řecka. :)

Online continuity
Avatar
33569 příspěvků moje polička 20. května 2022 15:12

Karoleena my jsme byli u Platamonasu. Hezké pláže a už tam bylo hodně Řeku, nebylo to úplně turistické. A každopádně, pokud se vám to nějak vejde doporučuji výlet do Meteory.

S dopravou ale neporadím měli jsme půjčené auto. Jinak i Thessaloniki stojí za jeden den.  

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 20. května 2022 15:36

continuity Aha, nojo, Meteora není úplně daleko, to bych málem přehlídla, díky! Soluň na jeden by měla klapnout, chtěli bychom tam přespat jednu noc před odletem, ať to máme pak blíž na letiště, tak něco málo snad stihneme.

Zrovna podél toho "olympského" pobřeží jezdí vlak a koukám, že v Platamonas je taky zastávka, tak mrknu i tam. Měla jsem takhle z mapy akorát právě trochu obavy, jestli to tam není nějakej trochu vystrkov obklíčenej hlavním tahem na Athény, ale "míň turistické" určitě neva, dokud je kam se jít najíst. :)

Online continuity
Avatar
33569 příspěvků moje polička 20. května 2022 15:39

Karoleena myslím, že někde poblíž má dům Zarinya, třeba ti ještě poradi.

My jsme tuším bydleli přímo v NeiPori, je to hodně let, tak si to moc nepamatuji. Právě jsme hodně jezdili po okolí, ty pláže jsou všude fajn. Někde to byly vysloveně duny, někde spíš turistické pláže. Všechno ale písečné. 

Offline brrr
Avatar
10000 příspěvků moje polička 20. května 2022 17:58

Kokoska ZOO, Svět techniky v Dolních Vítkovicích, Landek, halda Ema, radniční věž, Dinopark v Orlové

Jo a bunkr v Darkovičkách, tam dojedou na kolech z Jilesovic, kdyby se tam ubytovali. A muzeum 2 sv. války v Hrabyni. To by se mužovi mohlo líbit, ne?

Offline brrr
Avatar
10000 příspěvků moje polička 20. května 2022 18:01

Kokoska Penzion Kamenec v Jilešovicích? Můžou na kolech podél řeky.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 20. května 2022 18:13

continuity jo to myslis spravne.

My tedy jezdime na koupani jinam,ale Nei Pori,Leptokaria i Platamonnas znam dobre.

Karoleena Nein Pori nedoporucuju,ale Platamonnas a Leptokarii jo.

Vlakove spojeni z Thesalonik je super.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 20. května 2022 18:16

Karoleena Meteora je z Platamonnas cca 120km,ale spoj neporadim,my mame vzdy auto.

Leda bych se zeptala muze,co tam jezdi,pokud chces.

Ale urcite byste museli do Larissy a od tamtud mozna busem.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 20. května 2022 20:34

Zarinya Jo ahaaa, to je tvůj region! :) Děkuju moc za doporučení lokalit i potvrzení, že vlak je ok, já už si mezitím našla spoj i do té Meteory, je to jak píšeš s přestupem v Larisse a takovej poctivej výlet na celej den, ale to bychom myslím zvládli, jestli to stojí za to (což předpokládám, že jo!). 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. května 2022 20:54

Karoleena Meteora za to určitě stojí!

Online continuity
Avatar
33569 příspěvků moje polička 20. května 2022 21:03

Karoleena já jsem trochu čekala, že tam půjde lépe chodit ( jakože přírodou nebo delší výlet), ona je to i lezecká oblast. Kromě těch značených stezek je to dost zarostlé a neprostupné, ale ty kláštery, to je fakt něco, co hned tak člověk neuvidí. Určitě to za výlet stojí. 

Offline Kokoska
Avatar
28235 příspěvků moje polička 21. května 2022 07:43

brrr je, dekuju, predam!

Offline Fakirka
Avatar
2106 příspěvků moje polička 21. května 2022 11:12

Karoleena Meteora je úžasná. Určitě to za kapku složitější cestování stojí. 

Offline andulka01
Avatar
10648 příspěvků moje polička 23. května 2022 14:39

Nevadí, když se sem vetřu s cestováním po Čechách? 
Máme v plánu jet s přítelem autem po kempech z Malé Skály obloukem přes Hradec Králové (chci vidět urbanismus, studentské koleje a tak) a přes Vysočinu do Telče. Po cestách vedlejších, přes den okruh pěšky nebo na kole, odpoledne přesun někam dál. A ráda bych se zeptala - jsou na Vysočině nějaké ztracené skvosty, které bych neměla minout? Architektura, příroda, parky? Nic pro děti, jedeme sami. Zjistila jsem, že tam vlastně kromě velkých měst a profláknutých míst skoro nic neznám.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 23. května 2022 14:46

andulka01 nemam tip, ale vas plan zni skvele!

Offline andulka01
Avatar
10648 příspěvků moje polička 23. května 2022 19:07

Lilly_Ku a začínáme koncertem Lucie na fotbaláku v Malý Skále Já vlastně nejdřív nahodile koupila lístky na koncert a ta dovolená se od toho odráží. Končíme v Telči u kamaráda knihkupce, kde,doufám, částečně doplním mezery v knihovně co vznikly rozvodem. 

Offline KonečněTady
Avatar
139 příspěvků moje polička 23. května 2022 19:18

Lamicka Nám se pro víc rodin s dětmi moc líbilo tady https://www.farmaruzova.cz/ubytovani/

Offline belmonte
Avatar
31 příspěvků moje polička 23. května 2022 20:44

andulka01 z architektury mě napadá dům Josefa Hoffmanna v Brtnici, je to skoro při cestě mezi Jihlavou a Telčí. U Telče klášter Nová Říše, je tam křížová cesta s krásným výhledem. Z přírody údolí Doubravky, to je kousek od Chotěboře, dá se udělat pěkný pěší okruh. Jen o víkendech je tam dost provoz. S přírodou je to teď dost nalevačku, protože se všude kácí - Stvořila, Lipnice (tam je krásný místo okolo Wolkerova památníku) Humpolec Orovy - to všechno je pryč. Ještě rádi chodíme ze Žlebů od zámku do Železných hor, úžasná stoupačka, ale na úpatí je malý pivovar :-)

A jestli máš ráda židovské hřbitovy tak je pěkný právě v té Brtnici, v Dřevíkově (taky skoro při cestě, když se jede od Pardubic)

Jo a ještě Zahrádka, zatopená vesnice kousek od Ledče nad Sázavou, je tam i krásná krajina