Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 17:39

14 dni mimo Schengen nepřichází v úvahu, listopad taky ne. Bude to orisek, ale díky. 

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 17:52

MP Meri Možná se zkus obrátit na ambasádu a vysvětli jim svůj problém, třeba pro tebe najdou nějaké řešení, nebo výjimku. 

Offline brrr
Avatar
10018 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 20:47

MP Meri Zkus tu ambasádu. Když jsem projížděla net kvůli našemu problému, tak tam pár lidí psalo, že se zeptali na ambasádě a oni jim to povolili, i když nesplňovali žádnou podmínku pro vstup. Jo a prý to tam jde všechno tak rychle (nás vyřešili asi za dva dny), protože teď kvůli tomu zákazu nejsou skoro žádné žádosti, tak jim to odsejpá.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 10:26

No, důvod je dovolená, to asi neokecám  Jako dá se tam letět jinudy, ale je to 15 hod. Přes New York versus třeba 32 hodin jinudy.

Offline brrr
Avatar
10018 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 11:25

MP Meri Jestli je to jen transit, tak zkus na to velvyslanectví napsat. Třeba to projde, za to nic nedáš.

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 11:33

MP Meri Ja bych to taky zkusila, mozna i s nejakym vymyslenym pribehem typu "navsteva pratel, rodiny spojena s dovolenou..."neco co se neda uplne dolozit. A ted teda hynu zvedavosti, kam jedete!

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 11:51

MP Meri jak píše brrr a říkal to i člověk, který me skolil vyjednávací dovednosti. Za optání nic nedáš a riziko je víceméně nula.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 12:01

date mi prosim tip na nejaka malo znama pekna mista ve Vidni ted na vikend? diky!

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 12:20
Reakce na continuity:

MP Meri jak píše brrr a říkal to i člověk, který me skolil vyjednávací dovednosti. Za optání nic nedáš a riziko je víceméně nula.

​A není tam riziko, ze to zpochybni někdo na místě? (Myslím v USA) Ze by měl nějaký urednik na letišti jiný názor? Nebo už to nikdo nezkoumá?brrr ? Diky

Offline brrr
Avatar
10018 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 12:26

MP Meri Ty budeš mít jen transit, ne? To by ses k úředníkovi ani nedostala. A před nástupem do letatadla je zajímají spíš covid pasy.

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 12:30

MP Meri já tu Ameriku moc neumím, ale na email z ambasády se tam asi dostaneš.  nepotřebuješ tam tranzitní víza?

Pokud ti je tady uz vydaji, tak bych byla v klidu. Navíc te aerolinka nenalozi do letadla, když by bylo něco v nepořádku. Zrovna ty americké destinace si to odbavení dost hlídají. 

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 09:00

Prosím CML o rady. Co bychom neměli vynechat s malými dětmi (4 a 2 roky) v trojúhelníku Tábor, Třeboň, Jindřichův Hradec a okolí? A kde dostaneme dobré s rychlé kapří hranolky?

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 09:21

dynda Bistro U sumečka, skvělé smažené rybky včetně kapřích hranolků, vynikající borůvkové knedlíky, pěkné dětské hřiště. Hned za hrází půjčovna šlapadel na Staňkovském rybníku. 

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 09:28

andulka01 

Tam asi strávíme sobotu a neděli, díky!

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 10:08

dynda Doporučuju smaženou štiku, je to úžasná lahoda! A pivo Hrouzek :-) Moc vám přeju ať vyjde počasí. Je to můj oblíbený kraj, akorát jak nemám ty děti, tak víc asi poradit neumím. 

Vlastně něco ještě - Jindřichohradecká úzkokolejka bude mít poslední parní jízdu, v sobotu. Je to super zážitek, i jen třeba nakouknout na nádraží před odjezdem.

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 10:39

viktorka_od splavu Co máte v plánu? Jako já ti neporadím, ale když jsem byla student ve Vídni hrozně ráda jsem chodila do restaurace Der Wiener Deewan. Ono to asi nebude pro tebe, spíš pro nějaké študaky a rozervance. Je to formou jídelny, nandavas si sama, a je to koncept ,,snez kolik chceš, zaplať kolik chceš,,. Prostě tam celej večer zeres a při odchodu zaplatíš, kolik sama uznáš za vhodný. Pití se platilo předem nebo při odchodu, záleželo co sis dala, já většinou nějaké čaje nebo lassie a taky jsem to platila nakonec. Vždycky to tam bylo moc příjemné a jídlo chutné, pákistánská kuchyně. Divné existence se tam nikdy nesrocovaly, zároveň ale taky ne žádná vyšší třída v polobotkách, spíš mladý a takový starý volnomyšlenkáři. Měla jsem to hrozně ráda,ale jak s tímhle konceptem zamával covid a nějaká vyšší míra přistěhovalectví těžko říct, já tam byla naposledy před 4 lety. 

Je to takový zajimavy třeba to někdo bude chtít někdy zkusit, ale chce to teda ověřit předem, zda to ještě takhle funguje, ale byl to zavedený podnik, už za mě fungoval několik let

Pro tipy zkus oslovit JanieB . Třeba zvladne něco rychle navrhnout;-)

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 10:44

viktorka_od splavu A blackviolet je Vídeňačka:), že?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 11:41

Karja diky za tip:-) vzhledem k tomu ze ma byt krasne tak asi co nejvic courat po venku, parky, kavarny.. budu rada za kazdy tip JanieB blackviolet budeme kousek od Mariahilferßtr. tak spis neco pobliz, ale neni problem se presunout, jen aby to bylo treba na pul dne ci den v jednom okruhu. no a jsme ockovani, tak doufam ze neni potreba nic dalsiho navic, nejake testy apod na vstup do budov

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 12:43

andulka01 

Vláček je samozřejmě nejlepší, díky, milá studnice

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 15:08

viktorka_od splavu Tak to je dobré místo, hodně obchodů, hospod. Směrem dolů k Ringu je starý Spittelberg, Museumsquartier, kavárna Libelle na střeše Leopold Museum s vyhlídkou, hezké muzeum s nábytkem Habsburků https://www.hofmobiliendepot.at/ nebo třeba Naschmarkt.

Nebo potom jak doporučovala Karja ten pákistánský http://deewan.at/ (nebyla jsem tam), celá ta čtvrť Alsergrund je fajn, v Berggasse je v bytě Sigmunda Freuda muzeum, kousek dál Gartenpalais Liechtenstein s krásným parkem a naproti slavné secesní schodiště Strudelhofstiege. Nebo přes most přes Donaukanal Augarten, velký park, muzeum porcelánu Augarten.

Nebo z parků ještě Türkenschanzpark (Wien Währing) nebo obrovská obora Lainzer Tiergarten s vilou Hermesvilla císařovny Elisabeth.

A rozhodně za vidění stojí taky Wiener Zentralfriedhof, tramvaj 71 z centra přímo ke hřbitovu (kdysi se vozili i ve speciálním přívěsu za tramvají nebožtíci v rakvích).

Očkování  a  FFP2 stačí všude ve vnitřních prostorách. Tento víkend se bude dost kontrolovat, hlavně pravost,  protože se objevilo hodně padělků certifikátů.