"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline dzizisketa
Avatar
7439 příspěvků moje polička 01. července 2020 04:18

brrr

BBartovska harenda? 

Offline Pinot Noir
Avatar
24417 příspěvků moje polička 01. července 2020 06:54

999 doporučuju taky Floradix. Pomalejší rozhodně není, mně vlil energii do žil už po druhé dávce, když jsem v těhotenství byla unavená tak, že jsem nemohla dojít 200 metrů od autobusu domů . Nezapíjí se ničím, obsahuje všechno, co je potřeba ;)

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 01. července 2020 07:09

viktorka_od splavu No keď Ti to takto funguje tak Ti to nechcem vyvracať....ja som to čítala a odvtedy si tú informáciu uchovávam v hlave...ono to v článku bolo samozrejme aj odborne vysvetlené

Offline continuity
Avatar
33580 příspěvků moje polička 01. července 2020 07:09

Ava já bych se zeptala prodejce. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 01. července 2020 07:18

Ja takz popíjela v těhotenství floradix, proti únavě pomáhal zázračně. A nebylo mi z něj blbě, na rozdíl od tabletek.

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 01. července 2020 10:13

Já jsem vloni segře značka "žiju v zahraničí a všechno si koupím a jsem omezená kufrem, knížky nechci a do bytu už taky nic (dala jsem jí vloni nějaký malý grafiky, ne mixér), protože budu rekonstruovat" udělala album z fotek našich a z našeho dětství. Přišlo mi to jako dobrej nápad, protože ty fotky mám u sebe já a hlavně jsou mezi milionem dalších fotek, kde jsou lidi který ani neznáme, což je takový odrazující. Tak jsem to probrala, vybrala ty, ke kterým se nějak vztahujeme nebo kde jsme, a přišlo mi to dobrý, ale ségra pak u toho řvala (naši už tu nejsou). Tak nevím, jak moc dobrej nápad to byl, asi jsem s tím měla ještě počkat, ale brala jsme to podle sebe, že bych za to byla ráda i včetně toho řvaní asi.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 01. července 2020 10:15

Zítra jdu na pohřeb a pak i na kar, jestli bude takové vedro, jak dnes, asi se uvařím, je to lehce po poledni. Můžu jít v dlouhých šatech bez rukávů? Co myslíte? Není to v kostele, ale v klasické obřadní síni v krematoriu. 

Zina Mně to přijde jako hezký dárek a myslím, že i pro tu ségru, navzdory první reakci (vlastně i tu bych považovala spíš za potvrzení, že to byla trefa). 

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 01. července 2020 10:18

Garfie Já bych tak asi šla (předpokládám tedy, že šaty jsou černé nebo nějaké hodně tmavé). Případně si můžete vzít s sebou něco, co si přes ty ramena přehodíte.

Offline Aranel
Avatar
4494 příspěvků moje polička 01. července 2020 10:23

Garfie Já bych si určitě vzala nějakej ještě tmavej šál, s holejma rukama bych se necejtila. Aspoň na ten obřad, na karu už to myslím vadit nebude. (Co předepisuje etiketa, přesně nevím, modely budou jistě rozmanitý, ale cítím to takhle - v obřadní síni možná bude klimatizace nebo něco?)

Zina Souhlasím s Garfie , to je takovej pláč spíš z dojetí, nebrala bych si to jako kritiku své osoby.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 01. července 2020 10:27

Garfie taky bych si vzala na obrad sal pres ramena. 

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 01. července 2020 10:29

Jo, šál je dobrej nápad. Já mám černých šatů hromady, ale tyhle jsou nejlehčí a přitom dlouhý, díky moc.

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 01. července 2020 11:05

Garfie Taky jsem řešila stejnou situaci hedvábnou šálou přes ramena. I se hodila, v obřadní síni bylo chladno. Tehdy bylo snad 36st, litovala jsem muže v obleku.

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 01. července 2020 11:37

brrr Díky, já jsem si to myslela.

Online 999
Avatar
17546 příspěvků moje polička 01. července 2020 12:56

Pinot Noir Díky, já už si ho koupila.

Offline brrr
Avatar
10000 příspěvků moje polička 01. července 2020 17:04
Reakce na dzizisketa:

brrr

BBartovska harenda? 

​Ne, Magdon byl tehda jinde. Harenda je tady všeobecné označení hospody. Bartovská harenda byla v Bartovicích: "Obec Bartovice byla připojena k městu Ostravě dne 1. července 1960. V roku 1895 zemřel před bývalou panskou hospodou nazývanou „Na Jaščurce“ pod koly koňského povozu arciknížecí (tj. ve službách arcivévody Fridricha 1856-1936, hlavy těšínské větve Habsburků známého jako Markýz Gero) čeledín Bardoň. Básník Petr Bezruč (Vladimír Vašek) se dal touto událostí inspirovat ve své nejznámější baladě Maryčka Magdonova. Přeměnil příjmení Bardoně na Magdona, změnil také příčinu jeho smrti a použil této tragické události ve verších. ,,Šel starý Magdon z Ostravy domů, v bartovské harendě večer se stavil, s rozbitou lebkou do příkopy pad."

Mimochodem, Magdon měl jít tehdy na Staré Hamry od Slezské Ostravy, což je asi 50 km.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 01. července 2020 17:10

Garfie šál je dobrý nápad, ale šla bych i bez rukávů. Já toto řešila 2 roky zpět, stejné počasí a volila jsem takový "kimonový" kabátek rozepnutý. A moje 75 letá prateta tam byla v dost krátké sukni a topíku bez rukávů. Nutno říct, že vypadala báječně, o nevhodnosti teď nemluvím. 

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 01. července 2020 19:37

Pavlena Díky moc, já ji možná složím do kabelky a uvidím podle ostatních. :-)

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 01. července 2020 19:44

Taky mi ten floradix moc pomohl, prakticky ihned, na únavu, zadýchávání, já  jsem nebyla schopná vylízt jedny schody. Už mám od té doby třetí láhev a krevní obraz se mi o moc zlepšil. 

Offline Catherinne
Avatar
9822 příspěvků moje polička 02. července 2020 07:20

Měla bych dotaz na Plzeňačky, jsou li tady, případně jiné znalce ubytování.

Hotel Central nebo hotel Continental? Případně klidně poraďte něco v centru Plzně.

Offline Paní Ef
Avatar
příspěvků moje polička 02. července 2020 08:08

Catherinne Z tehle dvou asi Central. Ma po nejake mensi rekonstrukci. Mne se tedy vizualne vic libi Continental, ale ja z nej citim takovou tu zakourenou zaslost uz od dob Discopribehu. Dobrou zkusenost meli znami z hotelu U Zvonu, ale ten kvuli koronakrizi skoncil.