"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 28. května 2020 10:52

faustefra Tak buď to zvládne sama - propichnout tu bambuli s hnisem, vymackat, zastrihnout nehet, vydesinfikovat. Nebo to samé udělá doktor na chirurgii. Já si to takhle jednou léčila samodomo, něco si tam porypala blbě a pak na tu chirurgii stejně musela, pac se mi půlka nehtu odloupla od lůžka...

Offline faustefra
Avatar
150 příspěvků moje polička 28. května 2020 11:00

Zkusím ji na něco ukecat. Ale bude to fuška, je to dost zaťatá sveřepá povaha. Vždycky byla. Zásadně nesouhlasí. A při představě, že na ni bude někdo sahat, ječí. Nejhlučnější z celé naší smečky. Držte mi palce 

Offline Liesel
Avatar
1455 příspěvků moje polička 28. května 2020 11:01

faustefradcera ma zkušenosti se zanicenym nehtem - pomohla cerna mast nebo wisnevskeho balzam (desne smrdi), ale hnis musi ven!

Offline andulka01
Avatar
10767 příspěvků moje polička 28. května 2020 11:08

faustefra Teda asi budu znít Herodesovsky, ale ono se v deseti letech diskutuje zda něco léčit? Zvlášť když je to zanícené? 

Offline Liesel
Avatar
1455 příspěvků moje polička 28. května 2020 11:14

andulka01 nekdy je to s dcekama tezky. Kdyz je nouze nejvyssi, tak davam ulimata. Bud se napr nechas osetrit doma, nebo  te zavezu do nemocnice a budes tam sama... Vzdy podle situace a proste se decko musi psychicky zlomit. Jo a taky muzou ten nehet stihat, sice pod lokálním umrtvenim, ale stejne to boli jako  svina. Tazke zlate cerna mast doma od maminky.

Online 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 28. května 2020 11:19

faustefra drzim palce! S harantama je to starost;) ale nic jsi nezanedbala, moje mimino melo zarostly nehet ve 3 mesicich. Sice to predemnou netutlal, ale taky jsem si toho vsimla az kdyz to chudak mel cerveny

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 28. května 2020 11:19

Liesel no nevim, ja jsem herodeska IA kategorie, neumim si predstavit o tomto diskutovat stejne jako andulka..

Offline Tak Betty
Avatar
5010 příspěvků moje polička 28. května 2020 11:20

faustefra chudinka malá, ale to zvládne.

Offline faustefra
Avatar
150 příspěvků moje polička 28. května 2020 11:29

andulka01 Zrovna s touto osobou je nutné vysvětlovat a umlátit logickými argumenty a tak. 

Jasně, můžu přikázat. Jen úplně nechci. Máme trošku komplikovanější vztah, než s jejími sourozenci. Není nijak postižená, jen potřebuje jiný přístup. Prostě povaha bojovná. Myslím dost podobná Eskymačce od @Karja  ???? 

Offline Aranel
Avatar
4538 příspěvků moje polička 28. května 2020 11:35

faustefra Asi tušíš, co na ni platí, ale nápad s pedikúrou mi nepřijde špatnej, můžeš povolit nějakej barevnej lak apod.

Offline andulka01
Avatar
10767 příspěvků moje polička 28. května 2020 11:38

faustefra Jako jediný logický argument teda vidím jednoduše: Buď na sebe necháš sáhnout, nebo ti ten palec časem upadne! Hele měla jsem spolužáka se zarůstajícím nehtem (právě že se to neřešilo původně včas) a jako pěkný to nebylo, furt pajdal, často chodil na trhání, ani fotbal si chudák nezahrál... A jestli to tutlala, tak bych teda žádný mastičky neriskovala, rychlý profesionální zásah mi přijde jako jediné řešení.
Jo, jsem Herodes, ani se "speciální" osobou bych o něčem takovém nediskutovala. Jako až si bude moct sama rozhodnout, fajn, ale do té doby přes některé věci nejede vlak. 

Offline dzizisketa
Avatar
7491 příspěvků moje polička 28. května 2020 11:45

Odbočím od tématu zarostlých nehtů (taky se mi nedávno málem stalo). Nemáte někdo tip na kurz vaření Vietnamu nejlépe? Je to svatební dar, mne vaření nebaví a našla jsem Ola Kala. Je to fajn nebo znáte i něco lepšího? 

Online 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 28. května 2020 11:48

dzizisketa v Ola Kala jsem byla na kurzu makronek a b,lo to profesionalni a kvalitni. Bylo nas tam ale docela hodne a pracovali jsme ve dvojicich, to ale bude stejny vsude. Taky jsem byla na kurzu s Maskrtnici v Laboratorio a to bylo taky moc fajn(nevim teda jestli nabizej i kurz na vietnamskou). 

Offline faustefra
Avatar
150 příspěvků moje polička 28. května 2020 11:48

andulka01 Tak vyhlášená Herodeska jsem i já

Jako nepředstavuj si, že budeme debatovat dlouhé dny. Má šanci do večera, pak bude Frištenský a pokud se nedohodneme, bude odeslána s otcem na pohotovost na chirurgii. Ona jen potřebuje to vysvětlení a čas na smíření s osudem. A taky ví, že matka má většinou pravdu. Zatím. Jen potřebuje ten boj, aby se jen tak nevzdala. A s otcem pojede proto, aby byla naštvaná občas na někoho jiného, než na mě. Tak. 

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 28. května 2020 11:53

faustefra To je dobrej plán.
Ale proč pohotovost a ne ambulance v normální pracovní době?

Offline andulka01
Avatar
10767 příspěvků moje polička 28. května 2020 11:57

dzizisketa Chef Parade pořádá kurz ve spolupráci s VietFoodFriends, to by mohlo být hodně autentický. CHP jsem dávala jako dar několikrát, zatím vždy spokojenost. Café Buddha má taky vlastní kurzy. 

Offline faustefra
Avatar
150 příspěvků moje polička 28. května 2020 12:17

eM protože pracovní doba milovaného tatínka se úplně neshoduje s otevřenou ambulancí ????

Ale ještě zkusím vlastního oblíbeného mimonemocničního chirurga, u toho už jednou byla a přežila. Jen nevím, jestli on už zapomněl na tu scénu a bude ochoten. 

Ono to dopadne. A určitě dobře 

Offline Karuna
Avatar
příspěvků moje polička 28. května 2020 12:23
Reakce na dzizisketa:

Odbočím od tématu zarostlých nehtů (taky se mi nedávno málem stalo). Nemáte někdo tip na kurz vaření Vietnamu nejlépe? Je to svatební dar, mne vaření nebaví a našla jsem Ola Kala. Je to fajn nebo znáte i něco lepšího? 

o​la kala je super. indicka kuchyně byla výborná

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 28. května 2020 12:35

faustefra Jet na pohotovost se zarůstajícím palcem? Jako moje hospody s kamarády doktory jsou plné historek o těchdle typech pacientů  Taky se ti může stát, že jí to vydesinfikuje a pošle vás další den do ambulance a půjdete 2x.

Offline Tulipe
Avatar
2468 příspěvků moje polička 28. května 2020 12:36

dzizisketa nejlepší kurzy jsem zažila v Laboratoriu, co třeba tyhle:

vietnamská https://laboratorio.lacollezione.cz/cs/kurzy/taro-v-laboratoriu/

asijská https://laboratorio.lacollezione.cz/cs/kurzy/tradicni-asie/

Nebo voucher k nim :)