Co Vás dnes zaujalo

31. října 2019 08:58
Offline stes
Avatar
7335 příspěvků moje polička 31. října 2019 08:58

Ani nenaštvalo, ani nerozesmálo, jen zaujalo, tak jsem pro nekontroverzní (snad) informace založila toto. Vůbec jsem to netušila, ale pravda je, že jsem ho měla jen jednou v životě asi před dvaceti lety a od té doby jsem tomu, ani jiným homeo, nevěnovala ani minutu zájmu. 

Oscillo

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 31. října 2019 09:20

stes Tak to je sila! Zaujímavé, za čo všetko ľudia vyhadzujú peniaze a netušia, čo vlastne jedia.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 31. října 2019 09:59

stes jo, placebo efekt je desne zajimavy fenomen:-) http://blog.aktualne.cz/blogy/radkin-honzak.php?itemid=13700 on to vlastne s temi homeopatiky skoro neni podvod

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 31. října 2019 10:30

viktorka_od splavu Každý ať si věří, čemu chce - někdo alopatikům, jiný homeopatikům. To je svoboda..a každý svého zdraví strůjcem, že?

Offline stes
Avatar
7335 příspěvků moje polička 31. října 2019 10:45

Korsičanka to ano, ale každý není vzděláním lékař nebo chemik

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 31. října 2019 10:47

stes znám několiik lékařů, kteří se zabývají i homeopatií, čili pitomci?

Offline stes
Avatar
7335 příspěvků moje polička 31. října 2019 10:56

Mutziputzi ty si marná....proč furt všechno překrucuješ a používáš věci, který nikdo nenapsal? 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 31. října 2019 10:58

stes Ale vybrat léčbu si člověk může sám a přes všechna ovlivňování nakonec i musí.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 31. října 2019 10:59

stes já sem marná, ale ty máš dojem, že ty pani chytrá (nejen ty) a všichni blbci..tak se ptám co lékaři kteří homeopatii věří a pravděpodobně úspěšně používaj, taky blbečkové co žerou a prodávaj cukr?

Offline stes
Avatar
7335 příspěvků moje polička 31. října 2019 11:13

Mutziputzišiš, ale já nenapsala proti homeopatii ani Ň...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 31. října 2019 11:15

stes šiš dobře, tak si to myslela ale úplně jinak, pak mi pověz proč je tedy podstatný že někdo neni lékař nebo chemik

Offline stes
Avatar
7335 příspěvků moje polička 31. října 2019 11:19

Mutziputzi to byla reakce na Korsičanka , že každý svého zdraví strůjcem. A myslela jsem to tak, že doporučí-li mi doktor homeo, tak mu věřím (a protože nejsem napj. lékař nebo chemik), nepoznám ze složení, že jde vlastně o cukr a vodu. 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 31. října 2019 11:47

stes Já tedy věřím tomu, co mi pomůže, a ne doktorovi, na to už mám dost životních zkušeností. Doktor je přece taky hledač příčin!

Vracím se k tomu, jehož léčba mi pomohla, to je jasné. A v mém případě je to MUDr., jež opustila kolem 50-ti let alopatickou medicínu a vystudovala nejen homeopatii, ale stále se vzdělává v těch alternativách, které považuje za účinné. Ověřuje si je samozřejmě na sobě a mně vždy pomůže - často i dobrou radou.

Offline Beverly
Avatar
příspěvků moje polička 31. října 2019 11:55

Asi nemá smysl se dlouze rozepisovat (i když mě to svádí ) protože se sem podrobná přednáška stejně nevejde, ale věnuji se homeopatii poměrně vášnivě 30 let a ačkoli nepopírám, že ve vyšších potencích nejsou přítomné molekuly původní substance (cukr je prostě jen jeden z možných nosičů původního roztoku), princip účinku je úplně jiný než u podávání chemikálií, pravděpodobně energetický, takže argumenty nadšených odpůrců metody jsou jaksi mimoběžné.

Je to prostě potřeba zkusit nebo aspoň vyslechnout druhou stranu , ale bohužel není u nás mnoho dobrých homeopatů, takže se vlastně ani nedivím, že léčba ve většině případů moc nefunguje a pověst není dobrá. Problematika je složitá a postoj "co nejde změřit, neexistuje" bude vždy atraktivní.

Jinak bych se nikdy neodvážila posuzovat jiné druhy terapií, o kterých nic nevím...

Offline stes
Avatar
7335 příspěvků moje polička 31. října 2019 11:55
Reakce na Korsičanka:

stes Já tedy věřím tomu, co mi pomůže, a ne doktorovi, na to už mám dost životních zkušeností. Doktor je přece taky hledač příčin!

Většina lidí  jde napřed k doktorovi, teprve pak volí alternativy, pokud nepomohl. 

No nic, to už je zase trochu slovíčkaření. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 31. října 2019 13:21

Korsičanka no dyt to pisu

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 31. října 2019 13:29

viktorka_od splavu Promiň, spletla jsem adresáta:)