VIP, na které je příjemné koukat;-)

01. zaří 2014 21:45
dusty
Avatar
07. zaří 2014 21:12

Skrátka marketingový produkt ako vyšitý.

Offline Trillian
Avatar
177 příspěvků moje polička 07. zaří 2014 21:12
Reakce na dusty:

Tak ty si Ajeossi na 100% nevidela.

A Jet Liho nechaj tiež na pokoji , tak sa pohybovať ako on, takto by som sa teda chcela, je v tom skutočné majstrovstvo a krása. Viem o čom hovorím, mám doma všetko, kde hrá, a čo sa dalo zohnať.

dusty
Avatar
07. zaří 2014 21:18
Reakce na Trillian:

Nie nevidela, prevažne šikmooké filmy vynechávam, nudia ma.  Na tamtoho sacharína skrátka pre mňa nie je príjemné pozerať, lebo mi pri pohľade na neho trnú zuby ako od presladeného múčnika. Ale na Jeta sa vždy rada pozriem, lebo ako som napísala, má v sebe čosi pekelné, znepokojujúce a mám z neho husaciu kožu.

Offline Trillian
Avatar
177 příspěvků moje polička 07. zaří 2014 21:37

Tak ja zas vynechávam americkú produkciu - tá nudí mňa, a šikmooké filmy mám rada, pretože:

a, nikdy nevieš ako skončia

b, na konci filmu mi často padne sánka

c, niekedy mi padá sánka aj počas filmu

d, čím menej vravia, tým viac dokážu povedať

e, majú špecifický zmysel pre humor

f, častokrát, keď film - seriál skončí, mám chuť pozrieť si ho znova (a väčšinou si pár scén znovu pustím)

A to najdôležitejšie: myšlienky, citácie a slová, ktoré v nich počujem mi obohacujú život,

Schválne, z ktorého filmu je napr.:

Jednu pozdní podzimní noc se učedník s pláčem probudil.

    Mistr se ho tedy zeptal...

    - "Měl jsi noční můru?"

    - "Ne."

    "Byl to smutný sen?"

    "Ne," odpověděl žák.

    "Měl jsem sladký sen."

    Potom proč tak smutně pláčeš?

    Žák potichu odpověděl, utíraje si přitom slzy...

    Protože sen, co jsem měl se nikdy nenaplní."

Sorry za Off, pridávam ďalšieho krásneho chlapa:

Offline Trillian
Avatar
177 příspěvků moje polička 07. zaří 2014 22:01
Reakce na dusty:

Je mi to jasné, že si Ajeossi nevidela, pretože tamten sacharín má od presladeného múčnika pekne ďaleko. 

(Pre tých, ktorý by si film radi pozreli, pozor - ukážka obsahuje spoiler!)

http://www.youtube.com/watch?v=7iiBCDIVHtk

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 07. zaří 2014 22:33
Reakce na Trillian:

Jo, fakt pěknej, hrál v http://www.csfd.cz/film/197196-nae-meori-sogui-jiugae/

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 07. zaří 2014 22:37
Reakce na moudjahidine:

Přidávám se, Brosnan je výkladní skříň nudnejch panáků. 

Proti tomu Clint... včera, dnes a zejtra. I kdyby mu bylo sto padesát devět let, nikdy nepřestane bejt Blonďákem. 

To samý Henry Fonda. Tomu bezvýhradně odpouštím i ty modrý voči. 

Když Francouz, tak Mathieu Amalric, protože prostě vypadá jako magor. A čím starší, tím lepší. 

No a třeba taky můj expřítel Adrien Brody...ok, můj ex má ten překrásnej zobák malilinko menší.

S Clintem Eastwoodem to mám jako se Seanem Connerym, začal se mi líbit až jako prošedivělý pán v letech

A na nosatý teda normálně nejsem, ale Adrienův chobot má u mě čestnou výjimku. Ještě si ho dáme pěkně z profilu.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 07. zaří 2014 22:46
Reakce na Trillian:

Z:

http://www.csfd.cz/film/203618-dalkomhan-insaeng/strana-5/

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 08. zaří 2014 00:00

Bartoška se mi líbil v Osadě Havranů.  Pak dlouho ne.

Teď v tom novým seriálu o vodnících je dokonce vtipný a to je dobré.

Offline Trillian
Avatar
177 příspěvků moje polička 08. zaří 2014 08:29
Reakce na zdensy:

Woo-sung Jung hral vo viacerých výborných filmoch, platí o ňom to, čo som písala o Jet Lim, mám všetko,kde hral, a čo sa mi podarilo zohnať. Ja som si ho prvýkrát všimla vo Válečníkovi , kde bravúrne bojovol s kopijou. Kopija ako bojovný nástroj sa vo filmoch zjavuje len zriedka, o to bol zážitok silnejší. Zvlášť obľúbený film s ním mám ešte Daisy.

Inak ma pobavil a prekvapil pohľad dusty. Vôbec som si neuvedomila, že divák, ktorý nepozná ázijské filmy sa môže aj takto dívať na týchto hercov. Je pravda, že ich tváričky vyzerajú sladko a nevinne, v skutočnosti majú chlapci za sebou tvrdý výcvik, ovládajú majstrovsky niektoré z bojových umení a ich telá sú samý sval, jazvy a pár vyliečených polámaných kostí. Vo filmoch kde hrajú, tečú potoky krvi, hemží sa to mŕtvolami a pod. Samozrejme, je tam aj tá romantika, ale tá je u ázijských filmov úplne iná, ako u európskych a na míle vzdialenená od tej americkej.

Dalkomhan insaeng máš samozrejme pravdu, tam hrá ďalší môj obľúbený a nádherný herec Byeong-heon Lee, ktorý hral aj vo vynikajúcom seriály IRIS.

dusty
Avatar
08. zaří 2014 08:44
Reakce na Trillian:

Veď tam je pes zakopaný. Šikmooké filmy sa primárne zameriavajú na inú cieľovú skupiny, z inej kultúry, čiže mňa, studeného Stredoeurópana, neoslovujú. Vo všeobecnosti ma neoslovujú žiadne bojové filmy plné instatných múdrostí, ktoré môžu mať niečo do seba, ale ja ich kontext nechápem, lebo je to skrátka o fyzickom súboji. A už vôbec nevyhľadávam americké bojové filmy. Sú to nereálne príbehy a ja chcem, aby mal film aký-taký historický kontext, ináč je to len niečo na vyplnenie času, čo sa zákonite nevyhne melodráme.  Ak sci-fi, tak úplné a poriadne a najlepšie vesmírne - Votrelec, Čiernočierna tma, Skúška pilota Pirxa, atď... Máme k dispozícii francúzsku, škandinávsku, taliansku, španielsku a ďalšiu produkciu, tá nemá za sebou taký marketingový tlak, ale stále platí, že dobré sa chváli samo.

Offline Trillian
Avatar
177 příspěvků moje polička 08. zaří 2014 09:23

"Vo všeobecnosti ma neoslovujú žiadne bojové filmy plné instatných múdrostí, ktoré môžu mať niečo do seba, ale ja ich kontext nechápem, lebo je to skrátka o fyzickom súboji."

Bojové umenia vôbec nie sú o fyzickom súboji, vznikli v kláštoroch a budhizmus, či zenbudhismus, to nie sú instantné múdrosti.  Sama poznávam Áziu už roky, Konfúcius, Lao-c’... niektorí moji priatelia prirovnávali Zenove koány ku spisom Wittgensteina... môžem povedať len jedno, to poznávanie je fascinujúce, krásne a mystické... 

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 08. zaří 2014 09:30
Reakce na Trillian:

Těla samá jizva? Já to teda vidím spíš na poctivou maskérskou práci

Názorem na tyhle fešáky se spíš blížím dusty - nemám problém s jejich "sladkou a nevinnou" tváří, spíš s tím, že například ta jejich stylizace (hlavně "evropskej" účes) se k jejich tváři vůbec nehodí. Je zjevný, že se s tou "nenuceně rozevlátou" kšticí před zrcadlem chudák strašně nadřel! Tradiční účesy jim seděj líp... a líp by se hodily i ke stylu těch filmů.

Navíc my v Evropě nejsme zvyklí, že někdo běhá po stropě nebo v jediném výskoku setne hlavu pěti lidem  mě to vždycky tak akorát rozveselí, rozhodně nejsem v úžasu nad nadlidskými schopnostmi herců (teda spíš kaskadérů). Fakt mám pokaždý pocit, že musí jít o komedii, nedokážu to brát vážně...

Ale když už, tak jsem pro klasiku. Například...

Ovšem Toširo vypadal dobře i v civilu - a nepotřeboval se stylizovat (jako většina těch mladejch) do "druhýho Jamese Deana":

Offline Trillian
Avatar
177 příspěvků moje polička 08. zaří 2014 09:50

Toširo je fešák , klasika je klasika, Yojimbo patrí medzi moje obľúbené filmy a moja zbierka filmov Akiru Kurosawu je kompletná.

Jasné, že na tej fotke sú jazvy filmové, ale medzi rôznymi zaujímavosťami o filmoch sa môžeš dočitať:

Představitel Hodného Woo-sung Jung si během natáčení zlomil ruku.

Aby byla scéna dobývání pevnosti pomocí žebříku co nejvěrohodnější, rozhodli se herci bojovat doopravdy. Akce a pády jsou proto filmovány bez triků. 

Herci i kaskadéři prošli 4 měsíce před natáčením tvrdým bojovým výcvikem, aby výsledné scény vypadaly autentičtěji.

Někteří z herců odmítli zastupování kaskadéry, a tak nebezpečné scény natočili sami.

Během natáčení jedné bojové scény si Woo-sung Jung poranil koleno.

Veškeré dramatické scény herce Sammo Hunga byly z důvodů podstoupeného operačního zákroku srdce odtočeny jako první, načež scény bojové až na závěr. Všechny akční scény i přes svůj zralý věk odtočil na vlastní pěst, což vedlo k několika poraněním. Jedním takovým byl i ostrý úder do obličeje od Darrena Shahlavio. Ten Hungovi způsobil tržnou ránu, která, ačkoliv si později vyžádala několik stehů, nedokázala herce přimět k odchodu do nemocnice, dokud danou scénu kompletně nedotočí. To mu zabralo několik hodin. Ve svém pozdějším prohlášení uvedl, že svými zraněními nechtěl pozdržet natáčení. V prohlášení bezprostředně po dotočení filmu herec uvedl svoji nespokojenost s provedením bojových scén svoji postavy zdůvodněnou jeho srdeční slabostí. 

 Během natáčení vyhrocené závěrečné bojové scény, zneškodnil herec Donnie Yen (Chu Zhaonan), nešťastně mířeným úderem sečné zbraně, svého hereckého kolegu, herce Hong-lei Sun (Fire-wind). Ten byl po zásahu v oblastí očí ještě téhož dne, 7. 12. 2004, převezen do nemocničního zařízení v Pekingu. Den poté se nicméně zrekonstruovaný herec k natáčení snímku opět vrátil a dokončil jak natáčení inkriminované bojové scény, tak i všechny ostatní, a to bez jakéhokoliv zdravotního omezení.  

Offline Afrika
Avatar
123 příspěvků moje polička 08. zaří 2014 10:13

Ja sa pridávam k Dusty,  nie som cieľová skupina šikmookých filmov, aj mňa nudia, ich muži sa mi nepáčia, prídu mi úplne asexuálni a dôkazom toho je fakt, že jediný film, na ktorom som v kine zaspala bol od Kurosawu, názov si už nepamätám, bolo to vo filmovom klube.

Offline Trillian
Avatar
177 příspěvků moje polička 08. zaří 2014 10:17
Reakce na Afrika:

Pridaj sem radšej nejakého pekného chlapa.

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 08. zaří 2014 10:34
Reakce na Trillian:

Neblbni... při natáčení si už odřel kolínko kdejakej herec A spousta z nich se naopak nenechává zastupovat, aspoň občas. Na druhou stranu už měl dubla i Jackie Chan, i Bruce Lee (jemuž takto posloužil i zmíněnej Chan). Takže o těch méně známejch rovněž nemám pochybnosti

Někdy je prostě nějakej ten zástup potřeba, muhehe:

Offline Trillian
Avatar
177 příspěvků moje polička 08. zaří 2014 10:43
Reakce na barbucha:

Tak zas Jackie už mal zlomenú asi každú kosť v tele , a poniektoré zranenia sa zdalo, že už nerozchodí. A odreté kolená sa nerátajú.

Zas na druhej strane ma teší, že mám týchto krásavcov sama pre seba a nekradnete mi ich tak, ako ďalšiu moju obľúbenú kategóriu - Škandinávski herci. 

Online jerry
Avatar
9026 příspěvků moje polička 08. zaří 2014 10:50
Reakce na Trillian:

Tak tohle je zase můj oblíbenec....nehvězdná hvězda s hvězdnými iniciálami .

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 08. zaří 2014 10:55
Reakce na Trillian:

Jo, to je ovšem jiná... tak ať to máme komplet: