Čeština - chrám i tvrz

18. srpna 2017 08:16
Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 11. července 2021 19:24

Hanka H No konec konců jsme ve správném vlákně...

Myslím, že tohle slovo závisí asi na oboru, ve kterém děláš, vím, že pro architekty je to třeba některé podnikatelské baroko, pro kamarádku, co šije, je to cokoli s volánem

A pro kamarádku, co jejímu autistickemu synovi učitelka třikrát dala přepsat referát, protože neměl dostatečně zduraznene své pocity vůči nějakému uměleckému dílu, tak celá škola a školství i s ministrem

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 11. července 2021 20:10

Mha Tak já se zabývám právě věcmi souvisejícími s jazykem, školství do toho zasahuje, a souhlasím; ono zmiňované slovo by mnohokrát situaci vystihlo nejlépe. Ale okolí by se mohlo tvářit dost šokovaně .

Ještě mi to nedá a vracím se k tomu, jaké zkušenosti má tvá kamarádka a její autistický syn. Ve vedlejším vláknu jsem se snažila obhajovat české školství, argumentovat, proč něco jde, jiné nejde, ale po přečtění tohoto sdělení si říkám, že je tam toho opravdu hodně shnilého .

I jsem popřemýšlela, jak by bylo nejvhodnější situaci řešit, ale je mi jasné, že pokud by se rodiče domáhali nápravy formou stížností, mohlo by se to v konečném důsledku obrátit proti synkovi. Co si budeme povídat, učitel má dost širokou škálu možností, jak žákovi daný předmět znepříjemnit.

Ufff

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 12. července 2021 08:32

Hanka H Vedlejší debatu o školství jsem si přečetla, myslím, že to není poprvé ani naposledy, co to tu běží.

A děti s autismem, to je ještě jiná kapitola, protože v plné míře na učitele v běžných školách spadla inkluze až v roce 2016, takže doteď se s tím někteří nesrovnali. Školství jako České dráhy nebo Pošta, nikdo nikam nespěchá, i když už máme století Ovocného Netopýra.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 12. července 2021 09:33

Mha Ono někdy spíše o nespěchání jde o rozhodnutí, pro které za stávajícího (a blízkobudoucího) stavu prostě nejsou ideální podmínky. A právě inkluze mezi takováto rozhodnutí patří. Proto jsem tak lobovala za zachování známkování od určitého stupně. Ale už pryč od toho...

Offline SunEclipse
Avatar
3109 příspěvků moje polička 12. července 2021 17:44

Hanka H co se týče dabingu..mělas na mysli něco jako afektovaný?

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 12. července 2021 17:56

Já mám dotaz do pléna. Je dobře enviromentální nebo environmentální? Co z toho používáte? 

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 12. července 2021 18:35

Mha ta o písmenko delší varianta je podle mě spravne

Offline Tabea
Avatar
4685 příspěvků moje polička 12. července 2021 19:06

Mha to druhý. Enviroment nic není, environment jo, takže za mě jasný

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 12. července 2021 19:17

Mha Environmentální, ale často se v tom chybuje, a to i na stránkách různých institucí.

SunEclipse Afektovaný, plus další přidaná hodnota vázající se právě k uvedenému pojmu .

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 12. července 2021 19:28

Hanka H Neco takovyho? Ja to nekreslila a zbytek je  astronomickej jev

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 12. července 2021 19:30
Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 12. července 2021 21:06
Reakce na Hanka H:

Mha Dobře budu za sprosťandu- v českém dabingu mi některé hlasové projevy připadají až takové přepíčené!

​Jaké? Mě hned tak nějaké slovíčko nešokuje a pár mě jich samozřejmě napadá.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 12. července 2021 21:24

domenica Je to zatemněné, a hodně také napoví foto od mirajo . A ani mě peprná slůvka nešokují - jen se musí použít ve správnou dobu, na správném místě. Pokud zazní např. z Hradu, je to kýbl splašek

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 12. července 2021 21:28

Hanka H

přepíčené?

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 12. července 2021 21:34

domenica Heuréka!

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 13. července 2021 07:59

Hanka H eM Tabea

Diky, právě že jsem to našla na takových solidních a vytištěných materiálech pod záštitou kdekoho, to si člověk myslí, že tam chyby nejsou

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 15. července 2021 16:20

Právě jsem slyšela v rádiu: Chtěla bych zahrát písničku svému XY, protože s ním se můj život obrátil o 360°.

Co tím chtěla říct? 

Offline Kokoska
Avatar
28322 příspěvků moje polička 15. července 2021 16:32

Mha neco jinyho nez rekla

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 15. července 2021 17:13

Mha To je by ovšem patřilo do vlákna o královně věd, kdyby tu bylo.

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 15. července 2021 17:51

Mha Na chvíli jsi mě vykolejil, ale pominulo to no, asi to k nemyslela...