Ventilovacie vlakno

30. května 2017 21:28
Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 30. května 2017 21:28

vlakno pre vsetkych, ktori potrebuju odventilovat a podporit: vypocut si mile slovo, vyliat srdce alebo vypnut hlavu a hladaju radu, napad ci feedback. alebo len chcu cokolvek zdielat a nepasuje im to ani do Stazovacieho vlakna, ani do Vlakna o tom, co vas dnes poriadne nastvalo. jednoducho virtualny priestor na odlozenie starosti a vypustenie pary.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 30. května 2017 21:40

na margo situacie s mojou mamou som dnes dostala od lekara tip na to, aby som jej pisomne (ci uz sms alebo mejl) dala najavo, ze si nezelam jej pritomnost a poziadala o vratenie vsetkych klucov a pod., ak s tym neprestane, tak je moznost ju zalazovat za stalking, aby sa ku mne nemohla priblizovat (napr. cez sudny zakaz), nakolko vykazuje znamky sociopatie (liecil ju pred cca 2 rokmi). momentalne mam 4 tyzdnovy kludovy rezim, pocas ktoreho mam vela oddychovat, ale zaroven chodit na slnko a cerstvy vzduch, vzzit sa s liekmi a neriesit nic zasadne, nabrat sily a potom sa zamysliet nad tym, co bude, pretoze pokial nebudem ok, nebude nic. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 30. května 2017 21:47
Reakce na palahniukowa:

To zní velmi rozumně a nadějně.  Hlavně to ale musíš dotáhnout.

Moc držím palce! 

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 30. května 2017 21:48
Reakce na palahniukowa:

Zní to rozumně, ale matinka asi spustí bengál, radši bych za nějaký (kratší) čas nechala vyměnit zámky.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 30. května 2017 21:49
Reakce na palahniukowa:

to je od doktora supr nápad a pouvažovala bych i nad službami právníka, to je vždycky lepší. nemyslím teď rovnou nějakou žalobu, spíš pomoc s formulací té výzvy atd..

se stalkingem mám jakési zkušenosti a co musím vypíchnout tak že napsat mu jasně stručně je dobré, ale pak už vůbec na nic neodpovídat a nezvedat hovory, nikdy. v tom jsou sms takové zrádné, jestli si nejsi jistá že to vydržíš

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 30. května 2017 21:50
Reakce na palahniukowa:

no a jak správně píše Kokoska chce to přípravu, aby se na to nemohla ona připravit. udělala bych si pomaloučku plán:-)

Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 30. května 2017 21:51
Reakce na palahniukowa:

Drzim palce, at se vsechno srovna a vyresi co nejdrive! A taky si myslim, ze vymena zamku je rozumny napad.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 30. května 2017 21:52
Reakce na Kokoska:

urcite to nechcem hned riesit radikalne, len jej dat vediet, ze stav, aky fungoval doteraz, jednoducho konci (a naberat tie sily na pripadnu konfrontaciu). kluce som odobrala uz aj sestre - moze prist kedykolvek, nech predtym zavola a sprava sa normalne.

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 30. května 2017 21:56
Reakce na palahniukowa:

Ano, i pro váš pocit bude lepší to nedělat hned, uvidíte, jak to bude vypadat po upozornění. Třeba to s ní trochu zatřese, když jí dojde, jak vážně to myslíte. Moc vám držím palce, ať se vám povede sebrat sílu a vytrváte. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 30. května 2017 21:57
Reakce na palahniukowa:

skoro se bojím že ji podceňuješ (udělala jsem stejnou chybu). neříkám to abych tě strašila, ale zkus se ještě nad tím zamyslet, protože když zjistí, že "stav, aky fungoval doteraz, jednoducho konci"

tak je dost možné, že začne dělat hrozný peklo protože už nebude mít co ztratit (teď se třeba ještě relativně z jejího vlastního pohledu k tobě "chovala slušně"), takže bych si napřed připravila opravdu důkladné plány a obranné strategie, nápomocné přátele... prostě veškerou munici co máš

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 30. května 2017 21:59
Reakce na Kokoska:

je mi jasný že očekávat od blízkého člověka, toho nejbližšího, jen a jen to nejhorší je hrozný, ale čekat že psychopatka se "nad sebou zamyslí" a polepší se nebo něco podobného je fakt mimo:-(

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 30. května 2017 22:04
Reakce na palahniukowa:

taky držím palce, ale myslím, že vaše matka je opravdu psychicky nemocná a ten radikální krok by byl opravdu nejlepší. Ona opravdu není schopná se nad sebou zamyslet, to ještě tak možná sestra, kdo ví. 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 30. května 2017 22:07

vies co, v ramci medziludskych vztahov som naivny idiot. chystat si plany a municie je nieco, co ide absolutne mimo mna aj za "normalneho" stavu, takze teraz uz vobec nie. ono to peklo od mojej matky je vzdy orientovane len na mna (kedysi aj na otca), jej znami a priatelia by to na nu nikdy nepovedali, lebo je skutocne vemi noblesna, nonsalantna, spolocenska - cim si ziskava "pozornost" okolia (+ reci o nevernom exmanzelovi a nevdacnej dcere), doma si pozornost ziskavala prave scenami (od obvinovania z nevery cez hadzanie viny za vsetko na mna az po samovrazdu) a to su veci, ktore by verejne nikdy nepriznala/nepredviedla, pretoze by napr. mohla prist o pracu - ma to proste vsetko vypocitane. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 30. května 2017 22:11
Reakce na palahniukowa:

obávám se že budeš muset. když jsi tak dobrá a schopná to všechno naplánovat třeba při výchově Zunky tak to stejně tak dobře zvládneš i teď, věřím tomu

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 30. května 2017 22:11
Reakce na palahniukowa:

Je dobře, že váš lékař zná i matku a ví o ní pravdu. 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 30. května 2017 22:23
Reakce na Kokoska:

on dokonca predpoklada, ze matkine niekolkorocne kombinacie roznych utlmujucich liekov v kombinacii s alkoholom vyustia do psychotickej epizody.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 30. května 2017 22:23
Reakce na palahniukowa:

hlavne neplanujes nic spatneho- musis se prece branit, sama sebe, svuj zivot, svou pohodu, svuj dum a sve psy... taky i pratele kteri by ti mohli byt napomocni. proste pripravujes si DOBRE veci, dobre plany. drz se a mej se rada

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 30. května 2017 22:35
Reakce na Dadoo:

 Friga dakujem.

Potrefenáhusa ano, sebareflexia v niektorych veciach jej jednoducho chyba a niektore veci si neprizna nikdy, takze je marne apelovat na sebauvedomenie. a vdaka.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 30. května 2017 22:36

snazim sa. dakujem :)

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 30. května 2017 22:37
Reakce na palahniukowa:

No, to on lékař dí pravdu, kombinace psych léčiv a alkoholu  potěš koště.

už sem to psala a píšu znova, myslim na Vás a držim palce..