Brýlové vlakno

14. února 2017 22:51
Online continuity
Avatar
33801 příspěvků moje polička 14. února 2017 22:45

ja to mam taky tak. mam to naplanovane tak, ze to doklepu nekde k 55 v tomto teoreticky prakticky bezbrylovem stavu, do te doby se business s umelyma cockama posune zas o kus dal a pak uz budu videt nejlip, co jsem videla za cely zivot.  jsem celozivotni optimista.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 14. února 2017 22:51

Nove vlakno o brylich,kde se nam dostane i odborne rady.Dekujeme Berta .:-)

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 14. února 2017 23:12
Reakce na Zarinya:

Zítra budu chtít vědět, kolik přesně dioptrií máš v brýlích , a jestli plus nebo mínus.  Najdeš to na lístku  nebo kartičce z optiky, co ti dali k brýlím.  Díky 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 14. února 2017 23:21
Reakce na Berta:

jajaj tak snad to najdu.Ja dekuji.uvedomuju si,ze ordinujes mimo prac.dobu a zadarmo.:-)

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 14. února 2017 23:33
Reakce na Berta:

tak sem nasla od tech slunecnich dioptrickych,ktere sem kupovala v lete v Recku.

Offline Janulik03
Avatar
16724 příspěvků moje polička 15. února 2017 08:01

Že do toho kecám teda. Astigmatizmus a krátkozrakosť mi odstránili laserom. Na čítanie potrebujem okuliare. A som spokojná. To večné zahmlenie v zime pri vstupe do tepla, slnečné dioptrické (brrr), alebo čočky, pri ktorých som síce videla do diaľky ale nevidela čítať,.....

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 15. února 2017 08:12
Reakce na Zarinya:

A ještě potřebuju vědět:

1 v dětství, ve škole  v mládí jsi nikdy brýle nenosila a vždy jsi opravdu viděla dobře do  dálky?

2  v kolika letech jsi začala vidět  do dálky špatně?

3  v kolika letech jsi byla poprvé  a naposled u  očního lékaře  a jestli tě rozkapával na vyšetření

4 ty dioptrické hodnoty  z Řecka,to je asi obal od jednoho skla,že? A to druhé je stejné? Máš na obou očích stejně?

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 15. února 2017 08:44
Reakce na Berta:

ne,opravdu sem nikdy bryle nenosila a videla sem dobre a opravdu hodne daleko.

Poprve u ocniho?tak to si fakt nepamatuju.naposle sem byla pred rokem a pul,pred tim sem tam byla cca po pul roce asi dvakrat.

Poprve mi rekl doktor na ocnim,ze bych potrebovala ctvrtky nejak po tricitce,ale ja videla dobre az opravdu kolem ctyricitky mi to zacinalo vadit,ale ani ne,ze bych videla spatne,ale suche oci.

Rozkapavat mne  ikdy u doktora nerozkapavali.

To je jen jedno?to urcite nemam stejne na obouch ocich. Zkusim se podivat po tom z optiky z normalnich.

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 15. února 2017 08:48
Reakce na Zarinya:

nevím, jestli je to jen jedno, ale vypadá to tak. Jako by to bylo napsané ve variantě + i - cylindr

Jako když napíšeš 18+2   a 22-2  obojí je výsledek  20

Přitom osa (70) je tam jen jedna. Kdyby to bylo na obě oči, měly  by tam být napsané osy dvě a obě oči  by měly být ve stejných cylindrech.

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 15. února 2017 08:54

Tady zkopíruji odstavec o krátkozrakosti, abys věděla, proč je mně divné, že se ti  to objevilo až kolem  čtyřicítky.

Hodnoty krátkozrakosti se označují v dioptriích se znaménkem – (mínus). Nejnižším stupněm této oční vady je jednoduchá krátkozrakost (do -3,00 dioptrie). Začíná ve školním věku a po 20. roku života se již více nezhoršuje. Mírná krátkozrakost (od -3,25 do -6,5 dioptrie) začíná také ve školním věku a po 20. roce života by se neměla zhoršovat a těžká myopie (nad -6,75 dioptrie) se dělí na středně těžkou, jejíž vývoj se po 20. roku života pomalu zastavuje, a progresivní, kdy se každoročně zrak zhoršuje o 1 až 4 dioptrie. Zhoršení se zastaví kolem 30. roku života.

Postupně budu pokračovat, ale musím  po chvilkách, tak vydrž.

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 15. února 2017 09:09

Pokud by mně přišel pacient, že začne vidět špatně do dálky tak  "pozdě" , tak bych  ho v každém případě rozkapala a vyšetřila  čočku ( jestli mu nezačíná  šedý zákal) a oční pozadí  a pohlídala rohovku , jestli nevzniká keratokonus.  Šedý zákal  a keratokonus se mohou  v začátku projevovat právě narůstáním  dioptrií. Teprve pokud bych toto vyloučila,  tak bych si řekla,  že  šedá je teorie a barevný strom života, takže  jsi prostě výjimka, u které je to jinak.  Ale i tak bych si tě v tom případě pozvala za rok na kontrolu,jak se to vyvíjí.  V tomto věku by narůstat dioptrie do minusu už teda neměly.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 15. února 2017 09:13
Reakce na Berta:

ufff no to je hezky,protoze si nedovedu predstavit,ze ted prijdu k doktoru a zacnu mu rikat co mi ma udelat.

Jinak se tam chystam,prpotoze mam s ocima dost problem,furt me boli,pali,proste uz si nevzpominam kdy sem mela oci v pohode.Z toho me boli hlava pouzivam kapky do oci na zvlhceni.

No do ted se vsichni tvarili,ze je to normalni.:-/mit najednou bryle.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 15. února 2017 09:13

krátkozrakosť znamená, že do blízka vidím dobre a do diaľky horšie, áno?

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 15. února 2017 09:22
Reakce na slniecko:

 Do  40 let to tak většinou je. Pokud má ale někdo hodně dioptrií , může vidět špatně i do blízka, lépe řečeno si dává text  bez brýlí blíž, proto používá  brýle do dálky   pořád - i s nimi čte.

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 15. února 2017 09:23
Reakce na Zarinya:

Co přesně kapeš?

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 15. února 2017 09:24
Reakce na Berta:

tak dekuji,moc.:-)

Zitra se objednam k ocnimu a holt zkusim nadhodit,ze sem slysela,ze to neni normalni a uvidim jak se bude tvarit.

Muj syn se narodil s ocni vadou,nosi bryle od tri let.(tenkrat jsme se tomu vsichni divili,protoze v "nasich"rodinach nikdy nikdo bryle nepotreboval)

Byval by je potreboval driv,ale odhalilo se to az na trilete prohlidce.No tenkrat sem byla z ocnich doktoru dost na nervy.(promin)

Protoze prvni doktorka rekla,ze potrebuje bryle,ale jen na blizko.Ja sla jeste k jinemu a ten rekl na dalku!?????

Nakonec sem zaplatila vysetreni v Nemecku a opravdu potreboval na dalku.Pak sem si pres znameho sehnala primare v nemocnici a chodila s klukem leta tam a ten mi tenkrat kolem ty tricitky rekl,ty ctvrtky na dalku,ale nepodivoval se.No a dal to uz znas.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 15. února 2017 09:25
Reakce na Berta:

normalni kapky z lekarny na zvlhceni oci.

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 15. února 2017 09:27
Reakce na Zarinya:

název?

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 15. února 2017 09:28

Ve kterem vlakne je prosim zacatek teto diskuze?

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 15. února 2017 09:29
Reakce na Berta:

tak ja mam pokazde jine.Nekdy mi je muz vozi z Recka a jine kupuju v Nemecku.ted mam hyaluronovy nazev tu neni,lekarnik rikal,ze jsou nejlepsi na trhu.:-/