Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline rasaNori
Avatar
7705 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 10:26

Tak v chorvatsku jsem byla na dite sama, v italii i s muzem. Ale to jsem jeste kojila takze vybaveni stan+deka nebo tranzit +deka bylo cajk. Ted v Barce uz jsme mely apartman, s prikrmy nutnost holt. Uaa ted mi doslo ze letos si na kole poradne nezajezdim, s in line mam taky smulu jeste ze jezisek donesl kolobezku:D

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 10:53

rasaNori A kocarek s inline se ti nelibi? To je asi potreba jet pomalu ne, kvuli kolizim.

Edit: joo, ted mi doslo, ze prijde to druhatko;-)))

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 11:19

Karja Jo, drsná, to já jsem  Kamarádka vždycky říká, že mám ta děcka tak nějak "mimochodem". Je to o přístupu, moje kamarádka vozí na dovolenou dítěti i peřiny a do restaurací nosila v igelitce vlastní nočník :-) Já se sbalila s dvěma dětma a cestovní postýlkou do letadla do jednoho kufru. 

barbucha Ony ty dovolené s dítětem jsou taky o tom, jak ho naučíš, když nemají jinou volbu a nic jiného neznají, tak se to dá. Moje čtyřleté dítě šlapalo čtyři hodiny v kuse po Benátkách v parném létě, dcera vymetla v Paříži každý kostel, který jsme potkali, protože je miluje. Protože neznali nic jiného. Ovšem od chvíle, co je občas vezme na prodloužený víkend moje sestra, začínají remcat...málo koupání, málo hřišť, málo zmrzliny....to jsme dřív neznali. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 11:28

Pinot Noir Mně teda taky to zabavování moc nelíbí, ale motivace dojet na dané místo je u nás tak vysoká, že to nějak zvládám. Jinak s tyčovým mixérem jsem taky jezdila, vždyť na tom nic není :-) Dokonce zavádění příkrmů vyšlo na jednu z těch cest, a to jsem byla vlastně i ráda, protože tam mají mnohem kvalitnější zeleninu než máme my tady ;-) do letadla jsem to nesla v termosce...Jo, jak psala brrr , s tím půlročním miminem byla ta celodenní cesta vlastně pohodička :-) To nebylo jako teď, kdy si v půlce cesty vzpomene, že s sebou sice má mimi, ale nemá kokár... (od kterého jsem při odchodu z domova šťastně odvedla pozornost).

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 11:29

Garfie Úplný souhlas, o tom, že máš děti mimichodem, jsi už tady někde psala a mně se to mooc líbilo

Offline Gatita
Avatar
7132 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 11:42

Garfie tvuj pristup je mi VELMI sympaticky. Prijde mi i fajn naucit dite nejake pruznosti, aby nebylo hotove z toho, ze v restauraci nema svou lzicku se slonem:) Kdyz jedu sama, beru toho relativne malo. Ale jakmile jedem se znamyma, kteri berou troje odrazedla a deset druhu svacinek, nalehko jet nemuzu.to je pak katastrofa, syn chce taky, oni nam to pak pujcuji a ja se citim jako matja, co to podcenila:) Pritom kdyz jdem na vylet sami, beru akorat piti a jablko a staci to.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 11:45

Garfie 

Připomínáš mi mou švagrovou, ta prostě nemá jinou šanci, než se s malou vměstnat do 23 kil a jednoho kufru, když jedou z USA na návštěvu do ČR...... Ono už tak stačí, žeměli vždy autosedačku a kočárek....Myslím, že to není od věci, asi se člověk naučí si vytřídit, co je důležité. Naopak kamarádka si k nám do Německa vezla pro 1.5 leté dítě kojeneckou vodu a plato dětských výživ - no, ty si pak vezla zpět, když zjistila, že u nás jsou levnější

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 11:52

Gatita Jo, to je přesný :-) Já si často připadám jako krkavčí matka. Moje sestra mi často vyhrožuje, že na nás zavolá sociálku :-) (třeba když si syn v pěti letech napsal Ježíškovi o jednu korunu a kopec na sáňkování). Občas se to ale obrátí, třeba jsem jednou jela sama se synem s kamarádkou a její rodinou (tři děti 3-12 let) do Maďarska do lázní. Mají nějaké vícemístné auto, my seděli úplně vzadu, tím pádem bokem a zatímco syn po cestě koukal z okna a občas jsme si něco četli, ona prakticky celou cestu něco servírovala, podávala tablety, telefony, hry....no vystupovala úplně vyřízená a od té doby jsem její výchovný guru 

A666  je to tak, člověk se hlavně nesmí moc stresovat, nějak se to vždycky udělá....

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 11:55

Garfie To je nahodou super pristup. My v aute mame akorat hudbu, takze jim to musi stacit. Akorat se posledni dobou furt hadaji, dcera chce poslouchat Ctyrlistek a syn AC/DC.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 11:56

Luna  dobrej rozptyl!!

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 12:03

Jsem si teď díky tyhle diskuzi uvědomila, ze nám ta Francie taky bude vycházet plus minus na zavádění prikrmu. Nu coz, ale aby mi pak dítě tu českou zeleninu vůbec zralo 

Mit dítě “mimochodem” je můj cíl, myslím, ze jsem to sem i kdysi psala. V sestinedeli se mi to nedařilo ani smykem, ale teď už to vidim nadejneji 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 12:20

inak môj cestovateľský vzor je jedna známa, ktorá cestovala sama z Austrálie s tromi prestupmi na dva mesiace na Slovensko so štvorročnou dcérou a polročným synom

A poprosím @garfie  o online kurz s názvom Deti len tak mimochodom :-)

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 12:47

betsey V kostce by se to asi dalo shrnout jako "spousta lásky, pár pravidel a s ničím se nepárat" 

Pro mě byl dost inspirativní japonský způsob výchovy. Oni překvapivě nechávají dětem dost volnosti, ale když už něco nařídí, jsou důslední. Uvědomila jsem si jednou na kávě u kamarádky, že my malým dětem neustále vydáváme nějaké pokyny, ale vlastně netrváme na jejich plnění. Ona během konverzace se mnou pořád říkala takové to "nekřičte, nemlať tím, zvedni to, polož to...." ale v podstatě vůbec nevěnovala pozornost, jestli to to dítě opravdu dělá, bylo to trochu jako když bzučí moucha....

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 13:21

Garfie to by šlo, to mi je veľmi sympatické 

Online 999
Avatar
17546 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 17:29

Garfie Ty jsi můj člověk . Já si taky hned na začátku řekla, že dítě bude žít můj život, ne já jeho. A i s těmi zákazy a příkazy souhlasím. Prostě pár věcí, které jsou důležité a přes ty nejede vlak...

Offline kocoureksuggy
Avatar
1260 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 17:39

Garfie 999 

Ale to je ideální výchova. Když ne znamená ne. A taky nepodřizují svůj život dětem,.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 17:57

No, tak zdá sa, že môže byť aj horšie....ten naľavo už náhodou nezarastá ?

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 20:32
Reakce na Garfie:

barbucha Ony ty dovolené s dítětem jsou taky o tom, jak ho naučíš, když nemají jinou volbu a nic jiného neznají, tak se to dá. Moje čtyřleté dítě šlapalo čtyři hodiny v kuse po Benátkách v parném létě, dcera vymetla v Paříži každý kostel, který jsme potkali, protože je miluje. Protože neznali nic jiného. Ovšem od chvíle, co je občas vezme na prodloužený víkend moje sestra, začínají remcat...málo koupání, málo hřišť, málo zmrzliny....to jsme dřív neznali. 

​Tomu rozumím - mně šlo jen sobecky o můj klid, nerada někde courám a zevluju s jakýmkoliv doprovodem, na kterej musíš čekat nebo se přizpůsobovat... v těch Benátkách by mě zrovna ranila mrtvice  Tahali jsme haranty po pamětihodnostech samozřejmě později taky, ale to jsem nebrala jako dovolenou, ale jako výchovu 

Jinak tu japonskou výchovu co popisuješ praktikujou přesně stejně i ve Švédsku, dokud nejde vo život tak nezasahujou a haranti poslouchaj, protože příkaz dostanou až když jde skutečně do tuhýho. Taky je tahaj jak kočka koťata všude s sebou... no jak jsem řekla, já to obdivuju, ale sama na to nemám.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 20:44

barbucha Tak hele, ale ono je to třeba proto, že není zbytí  Taky nejraději vyrazím sama!! To je jasný....

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 20:57

Garfie 

Ale jo, někdy to jinak nejde... ale ono v každým věku je to asi riziko - buď mimino řve nebo puberťák dělá ksichty, a to obojí můžou podle mě daleko pohodlnějc praktikovat doma!