Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. zaří 2021 10:09

711990 to mi přijde skoro stejné jako ta motorkamyslím, že to budu řešit tak dlouho, až zvládne to odrážedlo

Online Pinot Noir
Avatar
24417 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 10:10

Mrakoplas žluťásek

Plastové motorky ovládli hned, jak začali chodit, odrážedlo, jakmile jim na něj stačila výška. Ale kolo je sprosté slovo, to se před starším nesmí vyslovovat.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. zaří 2021 10:13

žluťásek Mrakoplas Mohučanka podle mě je naučení se na kole jen otázka vnitřní motivace dítěte, třeba lyžování mi přijde těžší. Některé ne moc šikovné děti v mém okolí se naučily ve třech letech, protože fakt chtěly. Naopak některé hodně šikovné začaly jezdit až v pěti. Viděla jsem to i na synovi, jakmile se přestal bát a fakt chtěl, naučil se to za dvě odpoledne.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. zaří 2021 10:15

Pinot Noir syn taky docela dlouho nechtěl, bylo vidět, že ho to moc nebaví a zkouší to spíš, že to chceme my. A pak se jednou rozhod a už to bylo.

Online Pinot Noir
Avatar
24417 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 10:18

Evaeva mám pocit, že Viki to snad bude umět dřív. Každý den kolo vytáhne, nechá se na něm vozit a zkouší šlapat. Jen nedosáhne na zem. Ale Ríša dělá, že kolo neexistuje.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. zaří 2021 10:24

Pinot Noir Můj kamarád má dva kluky necelé dva roky od sebe, letos na jaře jim bylo 5 a 3. Na kole se naučili tuhle sezónu oba, normálně už s nimi jezdí na výlety. Přitom pohybově jsou oba hodně šikovní. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 10:45

žluťásek právě, ta 16 byla úplně obří. 12 od puky je do 120 cm, teď je dcera na 110, tak jsem si řekla, že dobrý, že to chvíli vydrží...dokáže s ním sama manipulovat, na rozdíl od té 16.

Evaeva kopce nebo vejlety u nás zatím nehrozí...

Jinak si taky myslím, že (asi u některých dětí?) jsou tyhle věci otázka rozhodnutí. Dceři nebyly ani 3, ale jasně věděla, že lyžovat chce, s radostí absolvovala všechno to "nepohodlí" (lyžáky, helma, zimní oděv). To samý loni s bruslením. Zato k tomu kolu má vztah ambivalentní

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 10:45

Evaeva souhlasím, syn se podle mě boji a nechce to ani zkusit. Přitom ale po kolu moc touzil, jeho stejně stará sestřenice jezdí od jara. Koupili jsme mu stejný kolo jako má ona, jen v jiné barvě, že můžou spolu. Sednul na něj jednou jak jsme ho koupili, muž ho celou dobu držel za sedlo i rám, ale nějak se seknul že je to moc velký a teď nechce ani za nic.

Ale já ho teda nijak netlačím, myslím že ta 16 mu vydrží nejmíň ještě rok a půl i dva, má čas. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. zaří 2021 11:04

žluťásek u syna podle mě pomohlo, že i my na tom kole jezdíme. Já na něj taky netlačila, dokonce jsem myslela, že nějakou dobu bude kombinovat kolo a odrážedlo. Ale to vůbec, jakmile se naučil trochu líp o odrážedle nechce ani slyšet.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. zaří 2021 11:05

Mohučanka syn se do zimních sportů taky vrhal s nadšením, ale loni jsme se na hory nedostali:( letos to doufám vyjde, tak doufám, že ho nadšení neopustilo a že se i naučí.

Offline Gatita
Avatar
7132 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 11:32

žluťásek ono to nejspis prijde samo, az bude on chtit. Syn jezdil snad rok s odmontovanymi pedaly, mel to jako odrazedlo, slapat se proste nejak bal, i kdyz po slapacim kole touzil. Pak si o ty slapky jednou rekl a od te doby jezdi. 

Ted jsem zvedava na jinou vec - plavani. Chce se naucit, ale ma hrozny blok. Chodime uz do pokracovaciho kurzu, deti, co s nim zacinaly, uz davno plavou. Instruktorka mi tam vzdycky rika, ze je v te vode uplne napjaty, ze hrozne bojuje s tim strachem. Tam je hrozne videt, co dela hlava - deti, co se neboji, se naucily plavat za par lekci, ostatnim to bude trvat roky.

Online DruI
Avatar
3243 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 11:36

žluťásek My to měli s kolem podobně, taky ho hrozně chtěla, ale bála se na něm, i když jí muž držel, tak jsme koupili pomocná kolečka, naučila se šlapat a jet, ale absolutně odmítá myšlenku kolečka sundat a když se dostaneme na nějaký složitý terén (to znamená z kopce nebo do kopce :o) tak sleze a kolo vede. Ale teda má svoje kolo strašně ráda, jen je to holt tak na cestu do školky a ne na výlet.

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 11:37

Gatita A ty chodíš na nějaký kurz, kam chodí oba dva kluci spolu? Nebo jak jsi psala o té hororové návštěvě, tak to bylo nějaké obyčejné plavání? 

Offline Gatita
Avatar
7132 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 11:42

Karja plave starsi, ja cekam venku (je to pro starsi deti, bez rodicu) a mladsiho mam s sebou, protoze ho nema kdo hlidat. Trochu za trest, ale ten kurz je dobrej, tak to podstupujeme;)

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 11:47

Gatita Aha, aha. No já bych ráda třeba s oběma holkama, ale prostě asi budeme chodit jen tak se vykoupat. Ty kurzy jsou letos stejně takové ošemetné, zkusím něco za rok:-)

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 11:48

Mrakoplas 

Syn 4,5 taky na kole ještě nejezdí. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 11:52

Pinot Noir no nás mladší sa nevie poriadne odrážať ani na plastovej motorke, ten staršieho tiež nepredbehne

Skúsim od dakoho požičať menší bicykel, odrážadlo má 12 a 14 (má rôzne veľké kolesá) a to mu je stále úplne akurát.

Offline Gatita
Avatar
7132 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 11:57

Karja ja taky zvazovala, jestli se prihlasit. Loni to vic nebylo, nez bylo. Taky v zime je to opruz se vsemi temi ukony, aby se dite hned nenachladilo.  Ale ten kurz je dobry a syn ma i celkem chut tam chodit, tak jsem toho chtela vyuzit, je to s nim jinak v tomto ohledu tezke. No a pristi rok nejspis prace a s kroutky bude konec.

Offline 711990
Avatar
17114 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 11:59

Evaevapodle myho brachy je to fakt velkej rozdil, prave v tech koleckach a taky v tom, ze se ti u FW nepretoci riditka. Jejich dite taky melo driv tu plastovou. Mam jedny ty FW u rodicu, ale jsou na tom ty 3 kolecka a chybi k tomu osicka na predelani jen na 2. Muzu Vam to pujcit na neurcito, Tonda uz jezdi jen na 2kolovy verzi a k Vanocum dostane Rascala.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 12:17

Gatita no kroužky moc nejsou pro pracující :-) já teď budu dceru vyzvedávat po obědě, aby stihla od čtyř sportovky - jestli teda bude ochotná tam chodit. Odpoledne se vyzvedává až od 15:30 a to bychom nestihly. Večer to napracuju.