Čo vás dnes rozosmialo?

11. srpna 2014 15:54
Online MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 23. června 2020 20:41

Kokoska pardon, to je pravda, ale i ta šipka už se používá na uložení.

Offline moora
Avatar
7539 příspěvků moje polička 23. června 2020 20:50

No ehm, derny stitky a pocitac zabirajici cely patro ve sklepe na stavarne taky pamatuju. To si clovek naderoval vypocty, stitky svazal gumickou, soupnul do budniku v tom sklepe, druhej den si tamtez vyzvednul sjetinu, ktera zpravidla koncila "error" a sel znova derovat... jeden rok basic, druhej fortran, treti pascal...

ale diplomku jsem mastila uz na nejaky 286, to byl pokrok, sakra!!

Offline Myrtila
Avatar
2982 příspěvků moje polička 23. června 2020 20:50
Reakce na crazydaisy:

My jsme na střední měli předmět výpočetní technika a učili se děrovat štítky. A na exkurzi jsme šli do výpočetního centra, kde pc zabíral jedno celý patro.

​Kdyz jsem pred 15 lety studovala VS, ve skriptech z analyzy dat byla sahodlouha kapitola o dernych stitcich. Bylo to tehdy (nejen) moje prvni setkani s tehdejsim vydobytkem vypocetni techniky, pamatuju se, jak jsme resili se spoluzaky, co ta kapitola vlastne znamena a jestli to nas sverazny vyucujici bude vazne zkouset, ty skripta byly jako jeho bible

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. června 2020 20:59

moora takhle zněla jedna z těch historek, akorát to byla ekonomka

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 23. června 2020 21:15

Ale v PZO v půlce osmdesátých let už byly místo cyklostylu nový xeroxy a skvělý IBM elektrický psací stroje. A těsně před mým odchodem na mateřskou v 89 jsme dostali první počítače plus školení, jak na ně.

Online Kokoska
Avatar
28299 příspěvků moje polička 23. června 2020 21:22

moora disky tech salovych pocitacu byly jak kolo od vozu :D Prvni počítač, na kterem jsem pracovala, teda už "personal computer", měl ještě mechaniku na ty velký diskety a hard disk bratru 20 MB.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 23. června 2020 21:23

moora Jo, my to takhle šoupali v papírovejch krabicích, do budníku jsme chodili nakukovat, jestli už a pak mi to ve finále spadlo a rozsypalo se po zemi a mohla jsem začít znovu. A památné fronty na děrovací stroj, zvlášť, když se to mělo už včera odevzdávat. Nás tam nechávali děrovat i přes noc

A na mým prvním pracovišti jsme sedávali na sále s počítačem v bílých pláštích a v bílých galoších, každej u svého terminálu, byla tam hrozná zima z klimatizace a to nám ještě nutili i síťky na vlasy, jak v potravinářským provozu, ale to jsme si tehdy přes ROH vydupali, že ne teda

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 23. června 2020 21:42
Reakce na Sweet Potato:

moonlight Dítě taky nedávno vyškemralo, abych dovezla gramofon a desky. Ouvej, umřela přenoska a nevím, jestli se mi ji chce shánět.

A kazety taky probrala.

Ještě neví, že máme i kotoučák!

Gramofon a desky  Miluju je. Zní to líp, takový rituál... Ať žijí Loděnice!  

S kazetama je potíž, nechce se mi je vyhodit (stovky kazet) a dvacet let jsem si žádnou nepřehrála. U nás teda ještě VHS kazety, taky kvanta...

Offline Sweet Potato
Avatar
34828 příspěvků moje polička 23. června 2020 21:49

domenica Zvuk gramofonu je nej. Se všemi nedokonalostmi

U těch kazet hrozí nemilá překvapení. Před časem (pět a víc let) jsem chtěla dětem něco pustit (nahraného z televize tak v r.1999,VHS kazeta vydala jen proužky a zrnění.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 23. června 2020 21:54

Sweet Potato jj my jsme pred par lety vyhodili igelitku plnou kazet, protoze ten zvuk uz byl strasnej. desky to je neco jinyho, nejlepsi vec. to i ja hlucha ten rozdil slysim

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 23. června 2020 22:18

No to som synovca minule ucila ako sa pretacala kazeta s ceruzkou ked si clovek chcel setrit baterky na walkmane (alebo nechcel aby mu magnetak zozral pasku). Uf som uz tiez dobra vykopávka pre tie deti

Offline Klara
Avatar
474 příspěvků moje polička 24. června 2020 00:51

Mívali jsme doma děrný pásky, hrozně se mi líbily a dělaly se z nich nejlepší vánoční řetězy :D

Offline Pinot Noir
Avatar
24470 příspěvků moje polička 24. června 2020 09:06

My jsme na děrné štítky psávali rychlotesty z účetnictví (předkontace). 

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 24. června 2020 11:35

Mrakoplas to je nějaký vtip - fotka - na které je kazeta a vedle ní tužka a máš hádat, jakou to má souvislost :-)

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 24. června 2020 12:11

Magráta jojo a když víš, tak jsi starej

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 24. června 2020 13:01

Tulipe jo přesně... Já to vím no

Online Kokoska
Avatar
28299 příspěvků moje polička 24. června 2020 15:58

Klara mne vsechny ty vanocni ozdoby a ruzny vyrobky z dernych pasek prisly vzdycky strasne ohyzdny, ale hodne lidi to doma delalo.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 24. června 2020 21:18

Kokoska my jsme měli doma nějaký takový skládaný hvězdy z těch pásek, vůbec nevím kde jsme k tomu přišli, ve výpočetce od nás nikdo nepracoval. a já se ve škole učila na tomhle

 

Offline Sweet Potato
Avatar
34828 příspěvků moje polička 24. června 2020 21:21

viktorka_od splavu Ty hvězdy z pásek jsme taky od někoho měli, jako malá jsem je strašně obdivovala.

Online Karja
Avatar
35848 příspěvků moje polička 24. června 2020 21:27

Konecne vim z ceho jsou ty derovany hvezdy! Jeste nedavno jsme je meli.