Čo vás dnes rozosmialo?

11. srpna 2014 15:54
Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 13:59

viktorka_od splavu Jo. Ale holí lidi netloukla (žádnou neměla.)

Offline NAmofo
Avatar
179 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 15:17

Garfie Z toho si nic nedělej, mně máma taky byla žehlit dvojku z výtvarky, v páté třídě, protože jinak bych neměla samé jedničky 

Né že bych byla tak levá, když jsme pak kreslili kvůli stonožce, tak to bylo v pohodě. Já jenom neumím být kreativní na povel a jsem moc realista. Nemám takový ten umělecký nadhled, nějakou linku nedotáhnout, stín přehlédnout... a to se blbě dělá během jedné hodiny ve škole.

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 16:08

NAmofo Fakt ti hrozila dvojka z výtvarky? Na vysvědčení? Na základce? Třeba na gymplu jsme probírali i teorii, dějiny umění a tak....ale na základce? Mně to přijde takový....jako demotivační, nevím. To je jako když hrozila spolužákovi na gymplu (budoucímu právníkovi) jediná dvojka z těláku, třídní to byla usmlouvat a tělocvikář jí řekl, že má být rád, že nedostane trojku! 

Online MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 16:17

Garfie Mne pripada pitome tyhle predmety vubec znamkovat. Prece pokud nekdo od prirody nema hudebni sluch, talent na kresleni, anebo je nekoordinovane drevo (= ja), tak za to nemuze, a znakovanim se docili - ceho presne!? 

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 16:17

MP Marge No přesně! 

Online MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 16:20

A ano, jsem potrefena husa, mela jsem dvojku z vytvarky i z telocviku snad kazdy rok, od druhe tridy az do maturity 

Jeste ze aspon ten hudebni sluch a pomerne slusny sopran mi priroda dala do vinku, jinak fakt nevim! 

Offline zelene.oko
Avatar
557 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 16:31

Garfie MP Marge Připomněly jste mi kauzu mého kolegy Umí Meda hada? Já myslím, že umí, ale paní učitelka to viděla za 4

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 16:37

MP Marge V sedmé třídě základní školy jsem v z hudebce  dostala pětku  za nesplnění domácího úkolu. Domácím úkolem bylo naučit se zpívat jakousi lidovou píseň. Učitelka, takto externí výpomoc z lidušky,  nedokázala pochopit, že je úspěšné splnění takového domácího úkolu pro jedince s hudebním hluchem a hlasovým rozsahem pěti tónů jaksi nemožné. 

Online MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 16:38

zelene.oko Vybornej clanek, dekuju 

Za me had uplne v pohode a pani ucitelka - no, radsi nemuvit 

Online MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 16:40
Reakce na zelene.oko:

Garfie MP Marge Připomněly jste mi kauzu mého kolegy Umí Meda hada? Já myslím, že umí, ale paní učitelka to viděla za 4

​Jeee, on je to vas kolega!? Ze ho (prevazne) detska terapautka srdecne zdravi z USA, a ze mi mluvi z duse 

Online MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 16:41
Reakce na Isca:

MP Marge V sedmé třídě základní školy jsem v z hudebce  dostala pětku  za nesplnění domácího úkolu. Domácím úkolem bylo naučit se zpívat jakousi lidovou píseň. Učitelka, takto externí výpomoc z lidušky,  nedokázala pochopit, že je úspěšné splnění takového domácího úkolu pro jedince s hudebním hluchem a hlasovým rozsahem pěti tónů jaksi nemožné. 

​  

Offline Černá kočka
Avatar
1318 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 16:42

Já jsem zažila na základní škole tělocvikářku, která taky dávala špatné známky těm, kteří neplnili její limity.

Třeba když někdo neudělal takový ten cvik jak se máte dostat na hrazdu nebo měl špatný čas při běhu.  Přitom si nepamatuju, že ona sama by nás kdy něco učila, např. jak správně běhat, jak udělat kotrmelec atd. Vždycky řekla nějakému svému oblíbenci, ukaž kotoul a vy ostatní to opakujte. Můj největší stres na základní škole byl tělocvik a to jsem nebyla nemehlo.

Offline zelene.oko
Avatar
557 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 16:47

MP Marge Vyřídím. A jestli chcete, tak tady je rozhovor v DVTV a otevřený dopis V. Klausovi jr..

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 16:53

zelene.oko Tu kauzu znám a teda... Musím říct, že ten obrázek je nádherný!! A i kdyby nebyl, jsme zpátky v kruhu, opravdu myslím, že minimálně na prvním stupni ZŠ by měli mít jedničku z "výchov" i úplná nemehla!! 

Jinak zvláštní je, že já jsem z učitelské rodiny, mám pro kantory spoustu pochopení, nejsem velký fanoušek alternativního školství....ale teda poté co jsem učila děti rok sama a teď se vrátily do školy...mám vysloveně pocit, že je ten klasický způsob vzdělávání zabíjí. Tedy ne je, ale nějakou vnitřní kreativitu a touhu po vzdělání, samostatné myšlení.

Online MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 17:13
Reakce na zelene.oko:

MP Marge Vyřídím. A jestli chcete, tak tady je rozhovor v DVTV a otevřený dopis V. Klausovi jr..

​Shledla jsem, precetla jsem - muj clovek, ten Peter Chvojka 

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 17:14

Garfie ja jsem dospela k zaveru, ze by se vsem neuveritelne ulevilo, kdyby se prestali rozdavat znamky. na ctvrtletni hodnoceni nosi obe deti odstavecek textu - nekolik vet a popravde se mi vic informaci da veta: nedostatky v gramatice vyvazuje vybornym slohem nez to cislo samotne (at uz je jakekoliv). ze mela v diktatu dve chyby, navic podtrzene cervene taky vidim, nejsem totiz slepa, a nepotrebuji k tomu to cislo, ktere to decko akorat deprimuje. podstatnejsi je snad vedet, jake chyby dela.

a pak je muzou otestovat u prijimacek, pripadne s nima ty testy v pate a devate tride nacvicovat. 

Offline NAmofo
Avatar
179 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 17:35

Garfie Jo, hrozila. Nakonec to máma s tou kachnou ukecala právě díky stonožce, kterou už úspěšně rozjela ve školce, kde učila. Mám dojem, že jí snad něco slíbila, jestli zájezd do Prahy na ten slavnostní večer či co, nevím. Ale dvojku jsem nakonec nedostala. A od šesté už jsme dostali jinou učitelku a kreslili jsme na stonožku a ona si vždycky sedla na lavici a četla nám Batličku a jiné dobrodružné knihy 

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 17:45

zelene.oko Nemohla bych nastoupit na misto te pani ucitelky? Ja jsem jakziv znamku nedala.

Offline Karja
Avatar
35839 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 18:05

Ja taky patrim do skupiny sesta trida, jedina dvojka z telaku. Ale nejak mi to nevadilo a moji mame taky ne:-D. Znamkovalo se podle tabulek, zajimavy, ze treba micove hry se neznamkovaly, na to asi ucitelka nemela tabulku:-D. 

Offline Karja
Avatar
35839 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 18:08

Luna To jo, ja bych davala same jednicky, ja jsem hroznej mekejs. Ucila jsem jen na praxi, kluky z ucnaku a kdyz mi treba usnuli na lavici, tak me jich jeste bylo lito, ze jsou nevyspali:-D. Ja bych to daleko nedotahla. Ale tam se zacinalo nultou hodinou v 7:10 a kluci jezdili kolikrat pres celou Prahu, no to je pro sestnactilety, co maj v hlave vsechno jen ne skolu uplne zabijacky. Fakt jsem je litovala, I kdyz verim, ze by me ta litost casem presla;-).