Co Vám dnes udělalo radost.?.

11. srpna 2014 09:59
Offline Raduza
Avatar
příspěvků moje polička 21. dubna 2024 18:35

andulka01 ty máš Defendra,  pokud si dobře vzpomínám. Já klidně pojedu se vším co má čtyři kola, mám i cecko.  Ale přiznám se,  že se bojím motorek.  Líbí se mi, ale asi na to nikdy nesednu.

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 21. dubna 2024 20:46

Mne bolí z dlouhých cest hlava, jsem pak fakt unavená. Když jedu někam služebně a jsem třeba čtyři hodiny v autě a tři hodiny v práci, tak je to vlastně pohoda, ale přijedu domů vorvana úplně. Myslím si, že mi vadí i hodně ten hluk z auta, ze někdy musím jet nějakým lepším, co třeba je i pohodlnější,méně hlučné abych to vypozorovala. Tak to mě nenapadlo, že by to elektromobil mohl vyřešit:D, ale teď jsem s tim měla jednu vtipnou historku, jela jsem na schůzku, měli jsme přejíždět do další fabriky, no a ten jednatel co nás měl vést se vybil a bylo vidět, že fakt vsichni z toho mají prdel. Jako přijedeš pěkným autem, co nejede;-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 21. dubna 2024 21:08

Karja já si teda soukromě myslím že ty elektromobily jsou jenom taková módní vlnka, uvidíme, kam se to bude ubírat. a jinak souhlas, taky mě to řízení prostě vyčerpává, jako soustředit se naplno třeba 5 hodin v kuse je strašná makačka, když je to auto šikovný tak to samozřejmě pomůže, ale ne uplně eliminuje to, že to je prostě práce

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 21. dubna 2024 22:19

viktorka_od splavu Ty jo, když já na sobě cítím i třeba cestu hodinu a pul. Ale myslím si, že je to fakt tím, že to není auto třeba uplně na dálnici, že tam cítím ty otřesy víc a ten větší hluk. Jj, to s těma elektromobilama mi sambo říká taky. 

Offline Jimik
Avatar
příspěvků moje polička 21. dubna 2024 23:36

Pro mě je auto hlavně volnost, možnost dovézt a zařídit si cokoliv sama, nebýt na nikom závislá. A taky mě to řízení baví a už jsme si zkusila řídit ledacos. Dneska jsme byli s juniorem na otočku z Prahy v IQparku v Liberci. Včera večer jsem si řekla, že by to byl fajn program na neděli a tak jsme ráno jeli. Ne, že by to nešlo autobusem, nebo vlakem, ale tohle je pro mě s malým dítětem momentálně pohodlnější, možnost vyrazit teď hned, kdy mě to napadne. A moc jsme si to spolu užili, včetně cesty.

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 04:37

Do statistiky: Ridim nerada, bojim se a nebavi me to. Ridit ale musim, protoze ziju ve Statech, kde se bez rizeni zije tezko. Na rusnych krizovatkach odbocuju doleva jen tam, kde je sipka. Pokud tam sipka neni, tak si radsi zajedu a odbocim nekde jinde. Ridit na dalnici do centra Chicaga povazuju za sebevrazedne chovani, totez rizeni v samotnem centru, takze to nedelam (beztak neumim parkovat do rady). Uz tady na predmesti ziju tri a pul roku, ale kdyz musim do centra, tak radsi risknu, ze me ve vlaku prepadnou mladistvi delikventi, anebo si zavolam Uber a za ty penize mi to stoji. Musim rict, ze mi to pripada rozumnejsi a bezpecnejsi, nez se do neceho nutit a pak nekde vynervovana na hrmici petiproude dalnici zpusobit nehodu. 

Doprava a zacpy na silnicich jsou jednim z duvodu, proc se z Chicaga stehuju pryc.

Co to o mne vypovida, nevim a radsi nechci vedet

Jeste mam fobii z ohne a z pavouku, s tim zatim taky nic nedelam, krome toho, ze uprednostnuju byty s elektrickym sporakem, a ze jsem se odmitla prestehovat s kamoskou na Floridu.

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 06:41

Ty jo, tady v Japonsku jsem snad manuální převodovku ještě neviděla, tak jsem si vyhledala nějaké statistiky a mají ji jen 4% aut!! 

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 07:24
Reakce na Raduza:

Prosím vás, je tu nějaká spriznena duše, kterou řízení baví? Já najedu fakt hodně a mám to jako relax,  když opominu pražský zácpy.  

​ano, mě baví moc :-)

Offline Muslik
Avatar
198 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 08:28

Zuzuli bohužel na mě nezabírá nic a jsem (prazskej) neřidic a asi už to tak zůstane. Styl, kterým žijeme, auto po Praze nevyžaduje, když potřebujeme na chatu na kraji prahy, beztak jedu s mužem (aneb co bych tam sama dělala), nežijeme nakupováním, do nakupaku nejezdime nikdy (ať žije rohlik a eshopy na hadry). Takže mě k tomu nic nenutí, navíc ja jsem nadseny pesak ktery ma v okoli vse, navic bydlim v sirsim centru, takze ani na tu mhd nejsem moc odkazana, a neuznávám ani já ani muž takové to 'autem sjedu těch pár minut pro každou blbost'). Někdy si přeji aby mě k tomu řízení okolností donutily, ale v současnosti takové okolnosti prostě nejsou. Btw mám asi 'divné' širší okoli, já papíry mám, ale několik chlapů v okoli vůbec nemá a ti co mají, neřídí, všichni jsme tedy širší centrum Prahy a žijeme jak žijeme, ale asi jsme anomalie

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 08:55

MP Marge my si loni v LA pujcili auto od kamarada, a projeli pres 10 NP a najeli skoro 5 tisic km. Což by nešlo, kdybych se bala ridit auto. Muž odjede hodně, ale neni nesmrtelny:)

Offline andulka01
Avatar
10769 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 09:17

Raduza JJ, Defendra. Motorku mám jan v papírech, nakonec jsem ani pořádně nezačala jezdit a už nejspíš nezačnu, taky už nejsem takovej střelec. Zvažovala jsem skůtr na cesty do práce, ale je to po dálnici. A v práci občas popojedu ještěrkou, asi si udělám papíry, abych kdyžtak mohla aspoň dělat ve skladu, kdyby se mi nedařilo v původním oboru :-)

Offline Raduza
Avatar
příspěvků moje polička 22. dubna 2024 11:01

andulka01 na skurtu bych se bála,  že mě někdo sejme.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 11:14

Muslik myslim ze takovi lidi jsou. muj partner se narodil v berline, velej zivot vsude jezdil mhd a na kole, ridicak nikdy nepotreboval, tak ho ani nema.

Offline Lamicka
Avatar
13377 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 11:22

Muslik V Praze auto vubec nepotrebuju, na chalupu ridi muz, mne se vetsinou nechce. Zacala jsem znovu ridit jen kvuli detem a jak rostou, tak se potreba ridit zase zmensuje. Chvili jsem byla z rizeni nadsena, ale na silnicich je to horsi a horsi, kdyz nemusim, tak neridim. 

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 12:30
Reakce na rasaNori:

MP Marge my si loni v LA pujcili auto od kamarada, a projeli pres 10 NP a najeli skoro 5 tisic km. Což by nešlo, kdybych se bala ridit auto.

​To by urcite neslo

Ja bych v LA a okoli neridila ani za nic, tam je to jeste horsi nez Chicago! Musel by se mnou nekdo dojet za hranice velkomesta, pak uz bych to dala. Mozna. Zalezi na tom kam jste jeli.

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 12:33
Reakce na Lilly_Ku:

Muslik myslim ze takovi lidi jsou. muj partner se narodil v berline, velej zivot vsude jezdil mhd a na kole, ridicak nikdy nepotreboval, tak ho ani nema.

​Presne takhle to ma jedna moje kolegyne. Narodila se a vyrostla v Chicagu, jakozto potomek chudych emigrantu z Mexika nebyla ani zvykla mit doma auto a vsude jezdila verejnou dopravou, no a dela to dodnes, myslim, se snad ani nema ridicak.

Offline Makara
Avatar
2273 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 13:47

Lilly_Ku jo, tu motivaci má každej jinou. Když takhle bydlíš na vesnici, kam jede autobus z města párkrát za den, o víkendu max. 2x, do vedlejší vesnice vůbec, to se na řidičák jen třepeš. Ale měla jsem kolegyně, které ani tohle nepřimnělo řídít. Prostě se tomu přizpůsobily. 

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 14:06

MP Marge prvne jsme se jen tak cukali po LA, pak jsme sjeli pres Torrey Pines do San Diega na letadlovou loď USS Midway, druhý den jsme dali Joushua Tree, Santa Monicu, a pak vyrazili směr Grand Canyon, Canyonlands, Arches, Bryce, Zion, Las Vegas, Death Valley, Hoover Dam, Yosemity, sequoia a king Canyon, a přes Monterey po 1 přes rypouše sloní zpět do LA. A to mi tam neco jeste chybi, ale nemuzu si vzpomenout teď:D Takove červené skály kousek od Vegas, ale hustě nám sněžilo tak jsme to jen tak proletěli...a až na místě nám došlo, jak je amerika vlastně obří.

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 14:10

rasaNori rada te tu vidim, douho jsi tu nebyla. Az jsem se bala, aby za tim nebyl nejaky prusvih.

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 14:13

Gatita myslis krom 2 pohrbu v blizke rodine behem ledna a unora? byli jsme vicemene furt v tahu, uzivame si posledni cas pred nastupem starsi do skoly...