Co Vám dnes udělalo radost.?.

11. srpna 2014 09:59
Online JankaM
Avatar
2404 příspěvků moje polička 13. října 2022 21:17

Mulen sambo si myslí na řopík, zesílený, ve skutečné velikosti na zahradě u našich

Ale tvůj syn je ještě mladý, všechno bude

Offline Mrakoplas
Avatar
8861 příspěvků moje polička 13. října 2022 22:03

viktorka_od splavu zas tolko tych penazi nemam, jedine ze bych ho kupila v nejakej diere. Ze talianska chalupa

Edit. Teda nepamatam si tu debatu takze vlastne netusim co myslis tou "chalupou", ak rozpadnutu chalupku niekde na konci sveta, tak to by slo

Offline Mrakoplas
Avatar
8861 příspěvků moje polička 13. října 2022 22:08

Karja ked ja tomu absolutne nerozumiem, ked to citam, mam pocit, ze je to v klingonstine :) A ja chcem prave dlhodobo investovat a hlavne sa nestarat ze . Sambo ma kamosa co zije vo Svajciarsku a tymto sa zivi pre nejaku velku spolocnost(mozno aj banku, neviem) a ten tiez sam za seba investuje len do velkych osvedcenych firiem. Ale ja som leniva, mne sa to nechce riesit a potom este dane atd, moja nocna mora. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8861 příspěvků moje polička 13. října 2022 22:10

viktorka_od splavu no a vlastne v Taliansku . Tam tie volby dopadli tiez hrozne. 

Offline Karja
Avatar
36061 příspěvků moje polička 13. října 2022 22:13

Mrakoplas Chápu, no tomu musíš právě věnovat čas, já bych na to taky neměla. 

Online continuity
Avatar
33852 příspěvků moje polička 13. října 2022 22:42

Mrakoplas pokud na investování nemáš čas je nejrozumnejsi zainvestovat do podílových fondů. Ideálně přes pravidelné spoření, každý měsíc pravidelně nějakou částku, být nižší.

Buď se podívej, co nabízí tvoje banka nebo ETF fondy ( ty investují do indexu). Nějaké akciové nezajištěné ( ty zajištěné fondy spíš ne, je to takový kočkopes). Finanční poradce by ti ještě poradil dluhopisové fondy, mě to teda nikdy nic nepřineslo).  A pak si ideálně tak na 20 let sednout na ruce.  

Ty akcie napřímo jsou docela ošidné a neznám příliš lidi, kteří dlouhodobě vydělávají a nejsou to profíci. Každopádně si o tom něco přečti, ale vážně nejlepší strategie je pravidelně menší částky, líp to rozkládá to riziko a líp se to chová na tak volatilnich trzich jako jsou dnes. 

Celkem dobře články i pro začátečníky mají hospodářky, ale jsou tapaywallem, možná bych to předplatila na měsíc a sjela ten jejich investiční dpecial i s archivem. Něco víc teoretického měli tuším v lete. 

Online continuity
Avatar
33852 příspěvků moje polička 13. října 2022 22:45

JankaM nechci napovídat, ale nějaké řopíky teď prodává armáda

Offline Mrakoplas
Avatar
8861 příspěvků moje polička 13. října 2022 22:55

continuity ja prave chcem dat hotovost nevyuzitu co mi lezi na ucte, teda cast z nej (vymyslím si, ze 30 tisic eur). Nad pravidelnym sporenim budem rozmyslat neskor, ked nastupim do prace. Tie etf som pozerala, rozmyslala  som nad Portu, ale sambo ma odhovara kvoli vyske poplatku. Tak ale je to nieco za nieco, ze sa nemusim aktivne starat.  Ale zas nechcem vsetko dat na jednu kartu. Tazke so mnou, lebo polovici toho co pises  nerozumiem. . Banku som pozerala, tam som z toho este vacsi jelen (vub). 

Offline Mulen
Avatar
4282 příspěvků moje polička 13. října 2022 23:04
Reakce na JankaM:

Mulen sambo si myslí na řopík, zesílený, ve skutečné velikosti na zahradě u našich

Ale tvůj syn je ještě mladý, všechno bude

​neni teda lepsi koupit si nějaký hotovy. Ja jsem zatím kupování řopíků zatrhla!

Offline Karja
Avatar
36061 příspěvků moje polička 13. října 2022 23:59

kdyz tak čtu tu continuity koupila bych si asi ten pozemek:-D Mrakoplas :-D:-D

Offline Mrakoplas
Avatar
8861 příspěvků moje polička 14. října 2022 00:22

Karja alebo maringotku

Online JankaM
Avatar
2404 příspěvků moje polička 14. října 2022 06:09

continuity Mulen

 Pocházíme od Orlických hor, bunkry máme půl hodiny cesty od rodičů, jezdíme tam často na výlety, nic nebude

Offline Mulen
Avatar
4282 příspěvků moje polička 14. října 2022 06:25

JankaM to by Kuba fakt zavidel. V Orlických horách vznikla jeho vášeň pro to. U nas bunkry jsou taky, cca 20 minut jizdy. Ale taky nic nebude!

Offline Karja
Avatar
36061 příspěvků moje polička 14. října 2022 06:39

Mrakoplas Ta se opresjka, ztratí na hodnotě:)

Online continuity
Avatar
33852 příspěvků moje polička 14. října 2022 07:29

Mrakoplas 

Portu není tak špatně, taky umí diverzifikovat, ale nepoužívám, tak nechci radit. Celkem by mě zajímalo, co ti sambo doporučuje jako levnější řešení.

Velká částka najednou je ošidná, ja rozkládám investici v čase vždy, jedinou výjimku jsem udělala u protiinflačních dluhopisů, ale tam bylo teda dost jasně, že to bude zlaté vejce. 

Online JankaM
Avatar
2404 příspěvků moje polička 14. října 2022 08:00

Mulen můžu dát kontakt na brněnskou komunitu, pokud tam synek ještě není

Offline Mrakoplas
Avatar
8861 příspěvků moje polička 14. října 2022 09:36

continuity vadi mu ten rocny poplatok u Portu. No prave je ten jeho kamarat zo Svajciarska doma, tak sa mi s nim snad podari stretnut ked deti vyzdraveju a nieco mi odporuci. 

Online continuity
Avatar
33852 příspěvků moje polička 14. října 2022 09:53

Mrakoplas jenomže nejaky poplatek platíš vsude, i když investujes napřímo. Za tu diverzifikaci mi jedno procento nepřijde tak strašný, v bance je na fondech klidně 2,5-3. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8861 příspěvků moje polička 14. října 2022 10:21

continuity však mne tiež, ja s tebou súhlasím. Plus ja by som to kludne zafixovala na 5 alebo 10 rokov a tam je to percento este cosi nizsie.

Offline Mulen
Avatar
4282 příspěvků moje polička 14. října 2022 15:50

JankaM neni, muzu mu kontakt predat. Ale nevim, on je takovy plachy