Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 14. října 2021 10:50

Garfie malo znama a navic zenska

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 14. října 2021 10:54
Reakce na Torrah:

Hlavně by se mělo do zákonů dostat, že na prezidenta musí být čisté lustrační osvědčení. A bylo by vymalováno. 

​Ano, to by bylo jednoduché a elegantní řešení.

Já tuhle někde zahlídla, kterak se Babiš bije v prsa že je hrdý Čech, úplně se mi navalovalo.

Offline Pinot Noir
Avatar
24425 příspěvků moje polička 14. října 2021 11:06

A co Pavel Fischer? Už tu jeho jméno padlo? Ten si jede kampaničku, aspoň na Facebooku, stabilně. 

Offline tarra
Avatar
284 příspěvků moje polička 14. října 2021 11:12

Já si bohužel myslím, že ti, co kandidovali v druhém kole proti Zemanovi a neuspěli, teď nějak moc větší šance uspět proti Babišovi nemají. Bohužel teda...začínám se té volby docela bát.

Offline Sweet Potato
Avatar
34805 příspěvků moje polička 14. října 2021 11:24

tarra Bojím se, že máš pravdu.

Zrovna nad Fischerem jsem zas zahlédla nějaké zvracení.

Včera jsem si na tw prošla nějakou diskuzi pod anketou Babiš prezidentem - ano či ne. Postupně, jak se to dostalo z bubliny tazatele, převládlo ne, v anketě i v diskuzi, ale napřed byla většina odpovědí ano, asi ano, ano, nevím, kdo jiný. Často ve smyslu "bohužel není, kdo jiný". Nebylo to fanatické, bylo to slušné, bylo prostě znát, že pisatelé nevidí lepší variantu. (Teda taky tam bylo "leda by kandidoval Klaus st")

Tohle je myslím strašně důležité si připustit. Že všichni voliči nejsou fanatičtí magoři.

Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 14. října 2021 11:50
Reakce na Kokoska:

Garfie malo znama a navic zenska

​To byla i Caputova než ji zvolili. 

Offline tarra
Avatar
284 příspěvků moje polička 14. října 2021 11:56

Sweet Potato Když já jsem spíš víc ochotná připustit, že mu velká část lidí fanaticky věří každý jeho výkřik, ukřivděné kňučení a obviňování jiných, než to, že mu někteří na to jakože neskočí, souvislosti aspoň částečně vidí, ale přesto ho vyhodnotí jako jedinou nebo nejlepší možnost?

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 14. října 2021 11:59

continuity jejiho volebniho manazera (nebo jak se to jmenuje) pry ted angazoval general Pavel.

Offline Sweet Potato
Avatar
34805 příspěvků moje polička 14. října 2021 12:01

tarra Jo, rozumím, já v podstatě taky. 

Online prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 14. října 2021 12:12

Já bych to viděla tak, že čím později k volbě prezidenta dojde, tím větší šanci bude mít rozumně zvolený Burešův protikandidát. Teď jedou všichni z Burešova tábora na ublíženecké vlně a jsou naspeedovaný na nějaké další vítězství. Ale časem se ty sr.čky, které příjdou (a ony bohužel příjdou) budou hromadit a budou se obracet proti Burešovi

Offline moora
Avatar
7520 příspěvků moje polička 14. října 2021 12:15

prďola bojim, že nebudou. budou se obracet proti nový vládě

Offline tarra
Avatar
284 příspěvků moje polička 14. října 2021 12:16

Já si myslím, že v očích některých se už proti němu nemůže obrátit bohužel vůbec nic. Jedině možná trochu opadne ta jejich bojovná nálada a k volbám už jich nepřijde tolik.

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 14. října 2021 12:17

moora taky to tak vidim, bohuzel. Ja jsem teda cekala, ze bude hur, uz je to rozjety delsi dobu, ale presne, obrati se to proti novymu ansamblu.

Offline Sweet Potato
Avatar
34805 příspěvků moje polička 14. října 2021 12:20

Kokoska Jojo, prý návrat divokých devadesátek.

Jak mívaly vlády různá epiteta, tohle bude vláda sebevrahů. A kdo ví, kdo přijde pak.

Online prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 14. října 2021 12:28

moora No to si právě nemyslím. Nejvíc problémů bude podle mě způsobovat oblast energetiky, elektromobilita a závazky Green Dealu. Jasně, že toto jsou témata nové koalice, ale byl to Bureš, kdo naše závazky bez jediné námitky přijal a pro ČR nevyjednal žádné výjimky ani finanční transfery navíc tak jako třeba Polsko nebo Maďarsko.

Pokud tato informace bude srozumitelně podána, tak bude mít IMO Bureš o dost míň šanci.

Offline moora
Avatar
7520 příspěvků moje polička 14. října 2021 12:32

prďola jenže lidi to bude bolet za nový vlády. ty jsi moc velkej optimista a předpokládáš, že nadpoloviční většina občanů přemejšlí

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 14. října 2021 12:32

Sweet Potato To epiteton se mi nelíbí, nešířila bych ho:( Spíš by se hodilo na minulou vládu.

Online prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 14. října 2021 12:36

moora Já spíš doufám, že většina těch, co půjdou volit, přemýšlí. Pokud nepřemýšlící většina zůstane doma sedět na zadku, tak taky dobrý!

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 14. října 2021 12:57
Reakce na continuity:

​To byla i Caputova než ji zvolili. 

​Hoho, to je dobré vědět! :-)

Jinak já osobně si myslím, že ta "neznámost" je v tuto chvíli spíš výhoda-pokud se dokáže stát dostatečně známou, než dojde k volbě, protože u těch známých osobností už tady padají nejrůznější námitky a my potřebujeme opravdu někoho silného a nezatíženého, tak aby ho akceptovaly všechny tábory a aby byl volitelný pro obě strany. 

Pinot Noir Fisher by se mi taky líbil. Vlastně v podstatě každý kromě Babiše