Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 28. února 2022 09:07

razorblade Forsythove romány vždy dopadnou dobře. Aby z toho nakonec nebyly velké mrzutosti, až kluci zjistí, že im Putin nemá jak zaplatí.

Zcela vážně, nevím, co si od toho Putin slibuje. Zelenskyj je národní hrdina už dnes, toto všechno ho neuvěřitelně posiluje. 

No minimálně dobrá zpráva je, že pokud tam posílá další jednotky, snad nepočítá v krátké době s nasazením ZHN. Putin sice vypadá na mizerneho stratéga, ale to uz dojde snad každýmu s IQ vyšším než houpací koník, že bombardovat si vlastní lidi s už tak podlomenou morálkou není zrovna výhodné. 

Offline Lenka22
Avatar
1654 příspěvků moje polička 28. února 2022 09:15

Někde tady někdo psal, že je u Sberbank, ona je ruská nebo minimálně s ruským kapitálem ještě Expobank a Revolut - jen dávám do úvahy: https://www.mesec.cz/clanky/v-cesku-pusobi-tri-banky-s-vazbou-na-rusko-expobank-revolut-a-sberbank/

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 28. února 2022 09:18

Karja ja strielam celkom dobre, ale rada by som sa tomu vyhla teda. Radsej by som viedla nejake meditacie na ukludnenie alebo tak

Inak ja nemam ziadny plan B, fakt neviem kam by som isla, strach nejako nemam, skor mi je vsetkych tych ludi velmi luto. A inak teda moja segra odlieta v piatok na tri tyzdne do Mexika, a celkom rozmyslam nad tym, ci sa este vobec vrati, ci za tie tri tyzdne nebude v rozvrate cela Europa

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 28. února 2022 09:18

Jos

Rusko ve vojenské doktríně povoluje využití jaderných hlavic v prípade útoku. 

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 28. února 2022 09:29

V dubai o tom co se deje u nas v evrope nevi nikdo lautr nic, sestrenka co tam zije nam rikala, ze se tam ve zpravach nic lidi nedozvi. Politika do niceho se nemichame a pockame az se to nejak vyvine. Jako trochu jsme do letadla s obavami nastupovali, jestli doletime, k cemuz se na konci pridal i pilot v reci na rozloucenou. 

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 28. února 2022 09:32

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 28. února 2022 09:39

Vcera jsme se bavili s muzem, ze jsme si nepomysleli, ze bychom se dozili jaderneho ohrozeni, ze to pro nas byla historie a to jeste spis legrace, protoze jsme cviceni CO zazily jako deti. No a dosli jsme na sacky a gumicky, co se natahovali na ruce a nohy. Nevite cemu to vlastne melo pomoci? 

Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 28. února 2022 09:41

continuity no hele, treba Afghanec dopadl dobre, ale hlavni hrdina v nem zarval :(

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 28. února 2022 09:43

Lamicka Co si tak matně pamatuju, tak to asi mělo teoreticky bránit, aby se radioaktivní spad dostal na kůži? Ale hlavní byla stejně maska s chobotem (nebo pro děti s větší hlavičkou s nudným filtrem).

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 28. února 2022 09:44

Lamicka Je to podobné jako u covidových oblečků, zachytí se na tom částice, kterých se pak snadno zbavíš. Po výbuchu by sis měla svléknout oblečení. 

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 28. února 2022 09:45

Lamicka Zabranit dotyku s kontaminovanym povrchem

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 28. února 2022 09:46

razorblade myslim, ze i kdyby Zelenskeho a dalsi zabili, Ukrajinu to jeste vic nastve a rozhodne to nevzda. 

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 28. února 2022 09:48

Lenka22 expobank má par klientů ( cca 20-30 tisíc, oni to ani nezveřejňují) a hodně z nich bude korporátních, případně retailovych/ privátních nějak vázaných na Rusko, takže scénář Sberbanky (run na banku) se opakovat asi nebude. 

Teď ani nevím, jestli je na sankčních seznamech nebo se na ni zapomnělo. 

Ten Revolut je složitější, já bych tam už peníze neměla, ale očividně je fůra lidí, kterým to nevadí. 

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 28. února 2022 09:50

betsey No já byla minulý týden v Itálii, musím říct, že mě to taky napadlo. A pochopitelně to u nás velmi rozvířilo debatu o odletu do JP, vypadá to, že tento týden dostaneme víza. Naše představa byla odletět na konci dubna, Japonci chtějí abychom přiletěli co nejdřív a přestávám být proti. :-(

Offline Lenka22
Avatar
1654 příspěvků moje polička 28. února 2022 09:53
Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 28. února 2022 09:54

Prosperina Garfie Kokoska díky, my si právě vzpomněli, že jsme to nacvičovali v kraťasech, tak to asi nebylo ideal... no ani bych se nedivila, kdyby po téhle hrůze to cvičení CO zase zavedli. 

Offline Lenka22
Avatar
1654 příspěvků moje polička 28. února 2022 09:55

D.Drábová má na twitteru vlákno ohledně toho spadu a jodových tabletách v diskusi. Neumím bohužel to vlákno přímo zkopírovat. Začíná na ....hodně se mě ptáte v komentářích na jodové tablety....

Online Tabea
Avatar
4726 příspěvků moje polička 28. února 2022 09:58

rasaNori oni řeší jejich region. Tady se taky nic moc nepíše například o dění v Libanononu. 
A taky je v Dubaji spousta ruských expatů, vlastní hodně nemovitostí. A rádi tam tráví dovolenou. Takže pro ně je rozhodne výhodnější to neřešit. 

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 28. února 2022 10:00

razorblade Zelenskyj už je teď nesmrtelný.

Jako můžou ho zabít, taky může zítra šlápnout na minu, já se za něj modlím, aby to přežil, ale myslím si zároveň, že ti žoldáci to riziko zvýšili uz spíš teoreticky.