Státy atd.

16. zaří 2014 22:37
Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 05. října 2014 16:31
Reakce na barbucha:

No právě, lidstvo poskočilo kupředu, na co převychovávat, to už nejde, takže vyhladit.

Za dvěstě let , dá-li Bůh i Alláh, se budou lidi rvát a hádat pod záminkou úplně něčeho jiného.

( bude to pravděpodobně voda a hádej, kde je poměrně málo vody ? )

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 05. října 2014 16:48

Ehm...

... 2. podněcující k násilí a k nenávisti ke konkrétním lidem, skupinám obyvatelstva, zejména pak k etnickým či náboženským skupinám, jakož i příspěvky obsahující obscenity a vulgarismy.

Jinými slovy, nešlo by to prosím bez velbloudomrdů a vyhlazování?

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 05. října 2014 17:23
Reakce na barbucha:

Verbež je to nechutná, to jo - ale mě docela udivuje, že ty rukojmí tam blábolej ty nesmysly... přece jim musí bejt jasný, že jim stejně uříznou palici - nikdo se těma proklamacema nezachránil. Tak jestli mě maj zabít, proč s nima hrát ty hry?

Já si myslím, že je mohli i něčím zfetovat, jinak si nedovedu vysvětlit, že působí tak klidným dojmem... 

dusty
Avatar
05. října 2014 18:08
Reakce na náťa66:

No právě, lidstvo poskočilo kupředu, na co převychovávat, to už nejde, takže vyhladit.

Za dvěstě let , dá-li Bůh i Alláh, se budou lidi rvát a hádat pod záminkou úplně něčeho jiného.

( bude to pravděpodobně voda a hádej, kde je poměrně málo vody ? )

Dvesto rokov? Bitka o vodu začína už teraz. Žijem na jednej z najväčších zásobárni pitnej vody na planéte a zapojila som sa aj do petičnej akcie za ústavnú ochranu vody na Slovensku, teda zákaz jej komerčného predaja iným štátom. Nezaujímajú ma ekonomické žvásty ani argumenty o neustálom pritekaní vody via dunajské tepny. Žitný ostrov a spol je prírodou utvorený kolobeh, má svoju logiku a jediné čo nepotrebuje, je ľudský zásah. Môj dedko bol vodohospodársky inžinier a od decka nám vštepoval, že sme najbohatší štát na svete, len o tom ešte nevieme. Bohužiaľ, som si istá, že raz o vodu prídeme, lebo v horizonte desiatok rokov nevidím znamenia, že by civilizácia dostávala rozum.

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 05. října 2014 18:22
Reakce na dusty:

Ale já vím, jen jsem nechtěla být pesimistická.

A obávám se teda, že ne několik desítek let, ale tak 15 let a migrace lidí začne.

A co až dojde ropa, jako že asi někdy dojde, co pak všechny ty arabské bohaté státy, které si v současnosti mohou dovolit odsolovat mořskou vodu. To teprve nastane džihád, svatá válka za osvobození území, kde voda je.

Což mi připomíná... no radši toho nechám.

dusty
Avatar
05. října 2014 21:08
Reakce na náťa66:

Neboj, zemeguľa si s nami poradí. Preriedi to tu uňo-ňuňo, bude nový začiatok. Ale nechcela by som byť toho svedkom.

Na druhej strane vývoj pokračuje, možno v blízkej budúcnosti objavia efektívny spôsob výroby pitnej vody z morskej.

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 06. října 2014 09:31
Reakce na dusty:

Že ty se těšíš, že si budete jednou diktovat ceny za vodu, jako dneska jiní za ropu?

Offline Afrika
Avatar
123 příspěvků moje polička 06. října 2014 11:00

Boj o vodu už prebieha, na západnom brehu Jordánu, videla som dokument, v Izraeli si ľudia zavlažujú záhradky, majú  bazény a v Palestíne nemajú ľudia ani vodu na pitie. Izrael sa nechce vzdať kontroly nad vodou ani v prípade,  že opustí okupované územia.  Nerobím si ilúzie, voda bude stále drahšia, bez ropy sa žiť dá, bez vody nie a vláda SUDr. JUDr. Fica nás predá aj s gaťami.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 21. ledna 2015 16:38

http://echo24.cz/a/ikeTY/rusku-vadi-sireni-evropskych-hodnot-zameri-se-na-erasmus

„Vedení některých vztahů je vždy dobré, ale není kvůli tomu třeba ztrácet svůj ideologický směr. Mladí lidé by se měli zaměřit na bydlení v Rusku, ne na Západě,“ řekl pro Izvestiji Michail Frolov z ruského Ústavu Společenství nezávislých států.

...jinými slovy: "Inteligence nám zdrhá na západ, je potřeba jim to zatrhnout."

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 21. ledna 2015 18:51
Reakce na Hoolinkah:

To je hnus!

"Nemělo by dojít k situaci, kdy budou západní experti zavádět hodnoty Evropské unie, které jsou v rozporu s národními zájmy Ruska"

Kterýpak ty hodnoty, vyznávaný v Evropě, jsou asi v rozporu s "národními zájmy Ruska"? Třeba svoboda projevu? Svoboda pohybu? 

Už mam zas tlak 200. Ty nikdy jiný nebudou... nikdy!!! 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 21. ledna 2015 19:25
Reakce na Hoolinkah:

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 28. února 2015 14:54
Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 28. února 2015 18:42
Reakce na barbucha:

"(Putin) Vyjádřil soustrast a nařídil bezpečnostním složkám vyšetření případu, na které hodlá osobně dohlédnout." Aneb kozel zahradníkem. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 01. března 2015 11:34
Reakce na unseen:

Chucpe! 

Offline ntiti
Avatar
364 příspěvků moje polička 01. března 2015 13:35
Reakce na unseen:

"(Putin) Vyjádřil soustrast a nařídil bezpečnostním složkám vyšetření případu, na které hodlá osobně dohlédnout." Aneb kozel zahradníkem. 

jj, právě jsem to četla....až mě natáhlo...

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 26. března 2015 12:19

Na tohle jsem právě narazila...

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 26. března 2015 12:20
Reakce na Hoolinkah:

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 26. března 2015 12:28
Reakce na slniecko:

Mně to v první chvíli připomnělo portrét Gottwalda v oblacích, obklopenýho andělíčkama.

Je tam toho víc....

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 26. března 2015 12:32
Reakce na Hoolinkah:

tak toto už nie je smiešne, je tam aj naša vlajka, kua, že ja idem baliť

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. července 2015 18:19
Reakce na Hoolinkah:

"Myslím, že někteří se na (už celkem reálně hrozící) rozpad EU těšej jak na důchod: Rusko prošetřuje nezávislost Pobaltí. Stejně to dělalo u Krymu."

Přenáším z vedlejší diskuze, kde jsi to nakousla. Já to dneska taky četla a není mi z toho moc dobře. Původně jsem naivně doufala, že tady by se mohli alespoň trochu držet zpátky vzhledem k tomu, že tady nemají tak výrazné zázemí jako na Krymu, kde si to "obhájili vůlí tamních obyvatel", ale jak je vidět, oni se neštítí vůbec ničeho.