Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 21. března 2019 20:05

Ginger Mně teda bledulky,nevoní vůbec ničím - dnes jsem k nim specielně zaklekla a...NIC

Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 21. března 2019 21:41

Miru moc dekuju, pisu si a zkusim  sehnat vzorky.

Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 21. března 2019 21:46
Reakce na Korsičanka:

Ginger Mně teda bledulky,nevoní vůbec ničím - dnes jsem k nim specielně zaklekla a...NIC

​taky jsem testovala svoji jedinou bleduli a nevoni. Ta vune byla nenapadna, jemna. Asi je treba stovky kvetu, aby to nase nosy poznaly a taky se soustredit. Muz napred taky nic necitil. Za par tydnu ozivnou smisene lesy dymnivkami s tam to taky nenapadne voni. Uz se tesim.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 22. března 2019 13:27

Ginger čo sú to dymnivky?

Pri mojom bývalom bydlisku zvikli kvitnúť také malilinké žlté kvietky, boli ale tak mrňavé, že to vyzeralo ako žlté antiperle rozsypané po lúke a nádherne voňali. Problém bol, že keď som sa snažila ich ovoňať, tak nič. Až po pár rokoch som bola schopná prísť na to, že to budú tie kvietky, lebo tá  konkrétna vôňa sa v tých miestach objavovala výhradne vtedy, keď kvitli.

A dodnes netuším, čo za rastlinu to bolo.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 22. března 2019 13:31

Korsičanka no hyacint JE problém! Milujem vôňu hyacintu, ale nemám parfém, ktorý by ho fakt verne zachytával. KEdysi bol krásny hyacint vo Forget-me-not od Diora, ale to bola limitka, teraz mám Bluebell od Penhaligon´s a nie je to zlé, len úvod je na mne horčicový a pol hodiny Dijonu, kým sa dostanem ku kvetom, proste nedávam.

Som strašne zvedavá na Ombre Hyacinth, ale väčšina komentárov tvrdí, že je to púdrovka, tak neviem, hyacint nemá púdrový podtón.

 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 22. března 2019 13:59

slniecko Ombre de Hyacinth jsem zkoušela a zpočátku hyacint s lilí a pak se opravdu zvrhne ve rtěnkový akord. Ten mám sice ráda, ale druhou Lipstick Rose nepotřebuju

Teď jsem objevila na ebay od Jo Malone Blue Hyacinth - snad lepší, ale taky limitka, a navíc - mně se slepáky nedaří. I když není vůně drahá,co s ní pak???

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 22. března 2019 14:14

Korsičanka pôjdem asi skúsiť, tá značka je mi síce subjektívne nesympatická, ale čo človek nespraví kvôli hyacintu...

A strašne dlho odolávam slepáku od Yardley, ako hyacint, tak aj fréziu. Lebo to nemám ako skúsiť. Ono síce je to za malý peniaz, ale zas budem mať flakóny navše.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 22. března 2019 14:15

slniecko Flakony navše??? Nerozumím  Yardley vyzkoušej a poreferuj. Myslíš, že ten Blue Hyacinth u vás mají? Já normálně JM taky nemusímA stavila ses už v tom sousedství omrknout L`Erbolario Lìla Lìla?

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 22. března 2019 14:30
Reakce na Korsičanka:

slniecko Flakony navše??? Nerozumím 

no, že mám posledné zvyšky zábran kúpiť ďalšie dva parfémy len zo zvedavosti.

Ako Jo Malone u nás majú tuším v Douglase? celý stojan, tak kuknem, či je tam aj táto, až pôjdem okolo.

A vidíš, na hento som zabudla, asi preto, že mi nie je v posledných týždňoch najlepšie a na poštu vždy vypravím dcéru, alebo manžela.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 22. března 2019 15:18

slniecko Tak ti držím palce, aŤ se ti udělá  líp!!!

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 22. března 2019 15:23
Reakce na Korsičanka:

slniecko Flakony navše??? Nerozumím  Yardley vyzkoušej a poreferuj. Myslíš, že ten Blue Hyacinth u vás mají? Já normálně JM taky nemusímA stavila ses už v tom sousedství omrknout L`Erbolario Lìla Lìla?

​Asi myslela navyše, nie?

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 22. března 2019 15:59

Biely kvet Asi:) Díky za vysvětlení.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 22. března 2019 19:26

á, ja som si nevšimla, že mi ušlo písmenko:)

Korsičanka ďakujem!

Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 23. března 2019 08:05
Reakce na slniecko:

Ginger čo sú to dymnivky?

Pri mojom bývalom bydlisku zvikli kvitnúť také malilinké žlté kvietky, boli ale tak mrňavé, že to vyzeralo ako žlté antiperle rozsypané po lúke a nádherne voňali. Problém bol, že keď som sa snažila ich ovoňať, tak nič. Až po pár rokoch som bola schopná prísť na to, že to budú tie kvietky, lebo tá  konkrétna vôňa sa v tých miestach objavovala výhradne vtedy, keď kvitli.

A dodnes netuším, čo za rastlinu to bolo.

​dymnivky - rostou v dubnu v listnatych luznich ci lehce vlhkych lesich, vetsinou v okoli rek a potoku. Jarni zluta kytka je treba orsej jarni. kde a kdy to rostlo?

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 23. března 2019 14:19

Ginger á chochlačky!

To žlté kvitlo pomerne skoro na jar, na hrádzi, malo to tento typ kvetov, ale malilinký a guľaťý a celé to bolo vo výške pár cm nad zemou a tie kvetinové guľôčky mali tak 2-3mm a neboli takto v trsoch (toto nie je ono, len som chcela dokumentovať ten typ kvetu).

Offline Kočka_toulavá
Avatar
321 příspěvků moje polička 26. března 2019 13:03

Dobrý deň dámy, bolo mi odporúčané vložiť môj dotaz sem. Pomôže nám niekto znalejší identifikovať miniatúrku? Kamarátka je zberateľka a za posledné dni sme strávili niekoľko hodín hľadaním a nevieme to dostať z hlavy. Stretli ste sa už niekedy s týmto flakónikom, alebo logom značky ?  

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 03. dubna 2019 20:35

Čas od času mě přepadne strach, že mám tolik vůní, že se bojím, aby se nezkazily, než to všechno spotřebuju. Jako právě teď.

Jak staré vůně vás nechávají v klidu a jste si jisté, že je to ještě v pohodě? Já mám tedy převážně svěžejší květinovky, u kterých předpokládám, že by mohly být náchylnější než třeba orientální vůně.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 15:19

Kočka_toulavá vôbec nič mi to nehovorí. Ale cez miniatúry je tu expertka Mitzi .

Paris už sa mi pokazila ročná vôňa a mám vône, čo majú niekoľko desiatok rokov a sú úplne v pohode.

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 05. dubna 2019 16:55

Prosím, poraďte....objednávam na oficiálnej stránke Chanel 1957 , neakceptujú naše PSČ. Už som ho písala bez medzery aj s medzerou a nič.

https://www.chanel.com/en_GB/fragrance-beauty/services/checkout/single/summary

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 05. dubna 2019 17:15

Biely kvet Jaru, Chanel k nám - a ani k vám asi - neposílá Musela jsem si ji nechat kdysi dopravit do Rakouska a odtud mi vůni kamarádka dovezla. A dát tam i rakouskou adresu s PSČ bylo o nervy