Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 12. dubna 2019 09:00

wendulka Ať si rodina zvyká, však oni to zvládnou. Mně připadá ideální spojit to rovnou s Brnem - dorazíš tam místo v pondělí už v neděli večer a ušetříš si to ježdění tam a zpátky.

Offline Kokoska
Avatar
28170 příspěvků moje polička 12. dubna 2019 18:31
Reakce na Miru:

Kokoska 

...tak jsem pak zvědavá na Tvé dojmy...

​Zásilka z VV přišla, zatím jsme otestovala Ad Libitum - moc hezká, ale pro mě pánská vůně. Grep, dřevo, staré knihy, do toho pánské kořeněné mýdlo... tak něco. Někdo kritizoval slabou výdrž, mně se nezdá - stříkla jsem si na zápěstí někdy kolem druhé, teď v půl sedmé ještě dobře voní a to jsem si několikrát myla ruce.

A Sel Marin - taky příjemná, ale pro mě podobná Eau des Merveilles Bleue od Hermes

Další zítra, mám jen dvě ruce :D

Offline Kokoska
Avatar
28170 příspěvků moje polička 13. dubna 2019 11:32

Pokračování - 1001 Nobile není můj šálek kávy. Pro můj nos dost kořeněná, až orientální, postupem času z toho vylézá jedna složka, která mi není moc příjemná. Neumím to pojmenovat, trochu mi to připomíná závan jódu :)

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 13. dubna 2019 11:51

Kokoska 

V 1001 je sice čaj, ale ne zelený.

Pokud jsi hledala typově něco podobného k Escale a Pondichéry, tak bych ti doporučila spíše zalovit ve vodách značky Heeley, kde se dají najít svěží vůně i s trochou toho koření (v Pondichéry je krásný kardamom).

Takže já bych ti radila: Verveine d´Eugene (tam jsou citrusy, verbena, kardamom, jasmín), Menthe Fraiche (bergamot, zelený čaj, máta, pižmo), Note de Yuzu (to je hodně citrusové a svěží, ale v létě velmi příjemné).

Online slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 13. dubna 2019 13:16

Svieža vôňa s kardamónom? Jardin apres la Mousson...

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 13. dubna 2019 13:32

Kokoska Souhlasím s Fleur , značka Heeley stojí celá za prozkoumání

Offline Kokoska
Avatar
28170 příspěvků moje polička 13. dubna 2019 16:15

Fleur Korsičanka od Heeley je právě ten Sel Marin, ten se mi z těch čtyř vzorků líbí nejvíc. No, abych si napsala o další :)

Offline Kokoska
Avatar
28170 příspěvků moje polička 13. dubna 2019 16:17

slniecko Hermes ... z těch zahrad mám Monsieur Li, ostatní mi moc nevoněly, ale neuvědomuju si, jestli jsem zkoušela i tuhle. Otestuju, dík za tip.

Offline Kokoska
Avatar
28170 příspěvků moje polička 13. dubna 2019 16:22

Jinak Sextius mě taky moc neoslovil. Získávám dojem, že jsem z těch, kterým pižmo moc nevoní.

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 15. dubna 2019 21:32
Reakce na blackviolet:

@wendulka Ať si rodina zvyká, však oni to zvládnou. Mně připadá ideální spojit to rovnou s Brnem - dorazíš tam místo v pondělí už v neděli večer a ušetříš si to ježdění tam a zpátky.

​přesně tak!!!

Offline Kkat
Avatar
300 příspěvků moje polička 20. dubna 2019 05:07

Mám uplně blby dotaz. Hrozně se mi líbí pánský YSL Homme, je něco podobného ve víc damske verzi? Tu vůni miluju, ale přijde mi moc pánská, tak hledam něco a nevim co.... 

Složení:

Hlavacitron, ozón, zázvorSrdcebazalka, fialka, pepřZákladcedr, santalové dřevo, tonka fazole, vetiverDruh vůnědřevitá, květinová

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 20. dubna 2019 13:26

Kkat 

...zkus  Allure Blanche Edition EdP.

Je to uváděno jako pánská vůně. Ale já bych ji dala minimálně jako unisex. 

Prostě čistá, měkká, vzdušná, šik, ne výrazné citrusy, prostě dost dobrá

A pak bych, být Tebou, zkusila i novinku Pure Musc Narciso Rodriguez

Offline Kkat
Avatar
300 příspěvků moje polička 20. dubna 2019 14:47

Miru díky zkusím. Ja jsem momentálně ve stavu, že hledám něco nového. Dřív jsem používala dost sladke vůně, ale nějak mě začaly vadit. A hlavně jsem uplny laik, popsat co chci pořádně neumim... 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 20. dubna 2019 15:16

Kkat 

...taky jsem byla velká milovnice sladkých, gurmánských vůní a poslední dobou jsem jinde...

pak ještě můžeš zkusit:

Bottega Veneta EdP

Bottega Veneta Legere

Diptyque Vetyverio

Chanel No.5 L´Eau

Chanel Chance EdP

Offline Kkat
Avatar
300 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 23:21
Reakce na Miru:

Kkat 

...zkus  Allure Blanche Edition EdP.

Je to uváděno jako pánská vůně. Ale já bych ji dala minimálně jako unisex. 

Prostě čistá, měkká, vzdušná, šik, ne výrazné citrusy, prostě dost dobrá

A pak bych, být Tebou, zkusila i novinku Pure Musc Narciso Rodriguez

​Tak tu Pure Musc jsem zkusila a ta mi nesedí. Neumim popisovat vůně, ale citim jakoby gumu nebo tak něco, něco mi tam vadí....

Problem je, že uplně přesně vim jak by ta co hledam měla vonět, ale popsat to neumim.... 

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 03. května 2019 12:53

Prosím spřátelené SK maniačky o informaci, jak moc je důvěryhodný eshop Parfumworld.sk? ...protože jestli mi to tady nerozmluvíte, tak Fleur de Chine (TF) a AA Orange Magnifica (Guerlain) tam asi nenechám

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 03. května 2019 15:44

prďola 

Já jsem od nich v minulosti objednávala 3x a pokaždé to byly nějaké dávno nevyráběné "špeky". A z toho 2x zavolali, že zboží není (ale na stránkách bylo i nadále).

Důvěryhodný shop to bude, ale nikoliv vždy co do reálného sortimentu.

Online slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 03. května 2019 16:22

prďola je OK. Do istej miery sa špecializujú na vyňúravanie už ukončených vôní, tak tam občas nakuknem, zatiaľ bolo vždy všetko ok, ale vžd som pripravená aj na možnosť vrátenia, lebo keď je nejaká vôňa staršia tak sa môže stať, že už nebude dobrá, zas oni ich neotvárajú.

Ale za ten obchod, čo ja viem, tak je ok.

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 03. května 2019 17:22

jerry slniecko Moc díky za info, objednala jsem a doufám, že mi nikdo nezavolá že jako sorry, protože Fleur de Chine vyhlížím na ebay už pěkně dlouho, jen je tam vždy za dvojnásobek.

V noci jsem si všimla, že tam opravdu mají spoustu již těžko sehnatelných vůní... i když je samozřejmě otázka, jestli je mají i reálně

Online slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 04. května 2019 21:24

prďola keď si tú vôňu rozklikneš a ideš do výberu veľkosti, tak u mnohých je "vypredané"...ale zatiaľ sa mi nestalo, že čo deklarovali, že majú, že by nemali. Asi som mala šťastie.