Royal Perfumery Prague

20. zaří 2014 21:38
Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. března 2015 14:59

Minulý týden jsem se konečně dostala k dlouho plánované druhé návštěvě a můžu potvrdit, že co se týče sortimentu, znalosti personálu se od podzimu zlepšily.

Tedy abych to rozvedla, ta jazyková bariéra je tam pořád ještě patrná, slečna prodavačka některé vůně nedovedla přiblížit detailně a v určitých chvílích působila ještě malinko strojeně, takže člověk úplně přesně nepozná, jestli jí její práce i baví, ale to je detail, který se může ještě časem podat.

A musím ocenit, že i přes to, že na nějaké dalekosáhlejší povídání o vůních to s ní nebylo, měla velmi dobrý odhad, které z vůní mi nabídnout k vyzkoušení a mohly mě zaujmouta které nebudou můj šálek kávy.

Cervanek
Avatar
23. března 2015 15:28

Royal Perfumery Prague mě velmi potěšili, že na mé přáni sehnali Farnesianu. Sice nabízejí zatím jen edp, ale velmi si cením přístupu a naslouchání zákazníkovi. Také mi o této skutečnosti napsali mailem.

Offline luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 14. srpna 2015 17:45
Reakce na cinkja:

Royal Perfumery Prague jsem měla možnost navštívit včera a musím řici, že to bylo zklamání.

Soriment i ceny jsou fajn, o tom není pochyb. Ale přesně jak píše Wendulka, obsluhující personál je velké mínus, nemají ani potuchy co prodávají a mám nějaký blok vůči té rusko - české komunikaci. Asi z dětství .

U Puredistance tvrdí, že součástí balení je i kožený obal, což není.  Ten se prodává pouze k balení 100 ml a to nemají a nikdy neměli.

A především značka Caron - vůně ve fontánách nejsou extrait, ale EDP. O té ceně jsem pochybovala hned, vycházela jsem z cen extraitů v Paříži. Cena 1 300,- Kč za 20 ml, v originálním flakonu za 2 500,- Kč v Praze, v Paříži 148,- Eu. Tak jsem se opakovaně ptala, zda jde o extrait, až slečna vyndala ze šuplíku velkou stříbrnou plechovou láhev, ze které fontány dolévají a na ní bylo napsáno Eau de Parfum.

Při každé návštěvě Royal Parfumery mi slečny znovu a znovu tvrdí, že vůně Caron ve fontánách jsou čisté parfémy a nenechají si to vymluvit...

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. srpna 2015 11:34

Pozor, ale v Praze mají od Farnesiany jen EdP a jen ve flakonech. Čistý parfém ve fontáně nemají. V těch mají jen Tabac Blond, Accord 119 a Délire de Roses. A ani v těch fontánách to nejsou na Václaváku čisté parfémy, ale taky jen EdP, i když tvrdí opak. To zjistila už cinkja, když je donutila vytáhnout láhev, ze které je doplňují a bylo na nich Eau de Parfum. Ona totiž neodpovídá ani ta cena 2600 Kč. Načepování 20 ml čistého parfému do toho "vajíčkového" flakonu totiž v pařížském butiku nebo kterékoliv jiné parfumérii, kde vážně mají ty čisté parfémy, vychází na 151 euro (před dvěma roky to bylo 149 euro), což je nějakých 4100 Kč.

Sama jsem si tedy tu láhev ukázat nenechala, ale když se koukneš na stránky jejich e-shopu, tak u toho mají psáno jen, že je to z fontány http://royalperfumery.cz/eshop/cs/damske-parfemy/352-caron-fontan-accord-119-3387951519056.html , kdežto u 15 ml čistého parfému Caron Pour Une Femme, což je rovnou zabalený flakon http://royalperfumery.cz/eshop/cs/damske-parfemy/241-caron-pour-une-femme-perfume-15ml-3387951101152.html mají tu cenu podstatně vyšší stejně jako u 30 ml čistého parfému Fleurs de Rocaille a u toho už je napsáno Perfume. Takže v tomhle jednoznačně věřím cinkje, protože vím, že parfumérie mimo Paříž, kde v nich nabízí výhradně extraity, mívají ve fontánách jak čisté parfémy, tak i právě Eau de Parfum http://www.perfumelounge.nl/caron/CA10041--caron-farnesiana-eau-de-parfum.html .

No konkrétně v butiku na Rue du Faubourg St. Honoré ty fontány pod prudkými žárovkami, jako tomu bývá v Sephoře, nejsou, ale na denním světle jsou, to ano. A nepředpokládám, že by je někam uklízeli do trezoru při jejich váze. Ale parfémy v nich zkažené určitě nejsou. Ona žádná z nich není nikdy úplně plná, tak bych řekla, že je dolévají průběžně a tím pádem nemá čas se zkazit. Nebo jestli je třeba na noc přikrývají. Fakt nevím. Už jsem na to taky jednou myslela, ale pokaždé jsem se zapomněla zeptat. Příště to napravím.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 30. srpna 2015 11:47

Taky jsem si vždycky říkala, jak to asi funguje s tou ochranou parfémů před světlem (a teplem)? Jednou jsem se i ptala. Prý mají velký odbyt a pravidelně parfémy doplňují. Ale i tak, to světlo... a když jsem šla posledně kolem butiku Caronu na Avenue Montaigne, tak jak před, tak po zavírací době flakóny přikryté nebyly. I když samozřejmě ten největší nápor světla je přes den a zrovna tohle je rohový butik, tak to tam jde z obou stran...  Určitě na to ještě někdy příště zavedu řeč, protože mě to opravdu zajímá.

A pokud jde o Royal Parfumery na Václaváku a jejich parfémy ve fontánách, to vypadá skoro na takovej podvůdek, že? Doufám, že už s tím přestali.

dusty
Avatar
30. srpna 2015 12:05

Ďakujem veľmi pekne za osvetový príspevok, až by som povedala, že heuristický. Holt musím vyskúšať osobne. Inak, vôbec mi nedošlo, že poklady vo fontánach sa míňajú - pozerám na to optikou bežných parfumiek, kde toho asi veľa nepredajú pri vlezlom personále a sliedivom ochrankárovi. 

Caron pour Femme ako extrait musí byť zaujímavý, pre mňa je to v edp pomarančové furé s čajom Orange Pekoe.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. srpna 2015 14:59

Jo, to je pravda, že největší nápor světla je přes den. Já jsem to i s tím přikrytím myslela tak trochu jako vtip.

Ale podle toho, co jsem měla během svých návštěv sledovat, tak věřím, že ten velký odbyt opravdu mají a doplňují pravidelně, takže se to nestihne zkazit. A já si ho po nákupu schovávám to tmy a chladu předsíně automaticky.

Co se týče Royal Perfumery Prague, i když se ve spoustě věcí zlepšili, tak tohle mi z jejich strany přijde opravdu dost podivná strategie. A podle toho, co zmiňovala luciole před pár dny v příslušném vlákně, tak s tím zatím nepřestali.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 30. srpna 2015 15:42

Takovej prachobyčejnej podvod, protože i kdyby prodavačky původně nevěděly, tak minimálně když tam byla Cinkja, došlo k prozření, že do fontán opravdu nelijí čisté parfémy. Za chvíli půjdu okolo, tak jestli budu mít chuť (což si nejsem jistá ) zeptám se.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 30. srpna 2015 16:06

No, ale strašne veľa ľudí je presvedčených, že Eau de Parfum je vlastne Parfum, takže ak tam najali nejaké husičkz a takto im to vysvetlili a na dotaz im to zas tak povedia, tak to môže byť podvod naozaj len na strane majiteľov. Že si potom niekto nenaštuduje ani základné veci okolo svojej práce je zas iná vec.

Ale myslím, že každý dotaz na túto tému je len užitočný v zmysle rozviklať to .

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 30. srpna 2015 19:59

Tak už šli do sebe. Moje otázka byla sice lehce sugestivní: "V těch fontánkách je čistý parfém nebo parfémová voda?" (vůbec jsem neměla chuť je nachytat), ale hlavně, že odpověď byla správná: "Parfémová voda".

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 30. srpna 2015 20:23

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 31. srpna 2015 14:45

Moni, nepřestali 

Já to tu nečetla a i když mi připadalo, že ta cena za parfém je nízká, tak na EdP mi zase připadala moc vysoká... Jsou to mrchy

No ale já tu růžovku v kabelkáči nutně potřebovala stejně "jen" do sbírky.

Víckrát tam nenakoupím, protože nesnáším lhaní. Nevědomost odpustím, nikdo není dokonalý. Přízvuk mi nevadí, nějak se vždycky lze domluvit. Ale záměrné matení zákazníka ohledně koncentrace, to je neodpustitelné.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 04. zaří 2015 12:13

To je opravdu skandální chování. Děkají to tedy vědomě a s tou lží pracují selektivně.

Asi by se těch pár posledních příspěvků na tohle téma (Royal Parfumery Prague)  mělo přešoupnout do příslušného vlákna, aby to tady nezapadlo a lidi věděli, co si kupují.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 04. zaří 2015 12:26

no tak to by sa teda malo!!!

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 06. ledna 2016 19:23

Musím napsat, že obchod Royal Perfumery Prague se zachoval excelentně v případě reklamace velmi drahého parfému, který jsem kupovala v srpnu, schovávala jako dárek a reklamovala až po Vánocích. Okamžitě zareagovali a poslali zbrusu nové balení, aniž by počkali, až dojde vadný flakon. Velice příjemné zjištění, zvláště po zkušenosti se sice ojedinělou, zato nepříjemnou tahanicí v minulosti jinde. Určitě se do obchodu zase zajdu podívat a ráda si i něco koupím.

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 19. února 2016 20:22

Kdo půjdete okolo, nechte si alespoň ukázat balení Diadèma Exclusif.

Já zkoušela Neroli, vůně je lineární, ale nádherná a pravděpodobně celotýdenní.

Ale to balení, včetně přívěsku, který se navoní a udrží vůní, vůně je olejíček,  je přenádherné.

Nyní sleva 30%, i tak vražedná cena, nicméně, kdyby mi přebývalo 7 tisíc, Neroli už mám určitě doma a "škapulíř" na krku.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. února 2016 12:58
Reakce na náťa66:

Jj, já je zkoušela loni všechny. To balení je fakt krásné. Mně se pochopitelně nejvíc líbila růže Rosa di Maggio, i když mně by stačila i ta okleštěná verze bez škapulíře, jen ten flakonek. Pamatuju se, že ta byla výrazně levnější. Nebo tu už tam nemají?

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 24. února 2016 14:46
Reakce na wendulka:

no nevím, v tomto provedení 50 ml flakonek byl jen v té krabici.

Možná měli vedle postavené v jiné verzi ? něco tam stálo, ale nějak si nepamatuji, musím okoukat příště.

 

( ale škapulíř je frajeřinka, to jo)

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. února 2016 15:25
Reakce na náťa66:

Ne, to byl menší flakonek, asi 20 ml, víc určitě neměl. A cena byla nějak kolem dva a půl...